پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : پنجشنبه ، 24 خرداد 1403

کد خبر : 132225

 
جریمه باز دارنده نیست

عاملین سد معبر هر روز جریمه می شوند
تاریخ خبر : 1402-03-04
نویسنده : معصومه کمالوند
     
 
 
     
متن خبر :


 کارشناسی نبودن مکان یابی ها برای بازار روز در نهاوند ، سبب شد تا ۳ دوره اقدام برای راه اندازی بازار روز در بلوار ولیعصر محدوده تعاون روستایی با هزینه میلیاردی و وعده ها برای توسعه و تقویت آن پس از چند ماه با استقبال ضعیف مردم با شکست مواجه شود و در نتیجه تعطیل شد، پس از آن هم دو بازار روز در مرکز شهر هم به همین سرنوشت دچار شدند.

دست فروش ها هم استقبال نمی کنند چون مردم هم ساده ترین راه را برای انجام خرید های روز مره انتخاب می کنند و متولیان هم فرهنگ سازی نکرده اند، سیب نچیده اند تا شهروندی که به موقعیت ها احترام می گذارد تشویق بشود و کم کم شرایط نهادینه شود، برای همین هم همیشه در اقدامات پر هزینه در خلا فرهنگ سازی و مشارکت شهروندی با شکست مواجه شده ایم!

با همه این تفاسیر موضوع ترافیک نهاوند این روزها سیمایی نا متناسب و آشفته از شهر نهاوند را به نمایش گذاشته است که ریشه بخشی از این موضوع به فعالیت ساماندهی نشده دست فروش ها و توقف وانت های سیار در خیابان ها ، بلوارها،و مراکز پر تردد شهر در قالب راه بندان باز می گردد!

همه اقداماتی هم که تاکنون برای رفع این مشکل دیرینه اجرا شده است به نتیجه نرسیده و پاسخ مورد نیاز از آن دیده نشده و در نهایت تبدیل به گره کوری در سیما و منظر شهری نهاوند شده است.

حتی جریمه هم دیگر پاسخگو نیست چرا که اگر دقت کنید روزانه پلیس برگه های جریمه متعددی را برای این افراد صادر کرده و برخی هم هر روز جریمه می شوند اما باز همان آش و  همان کاسه!

همین پیاده راه سعدی که قرار بود گردشگری باشد و شناسنامه و هویت گردشگری شهر حالا به جولان دست فروش ها و عرضه کوچه و پیاز و فروش مرغ و خروس و کبوتر تبدیل شده است ،درست چند قدم بالاتر هویت تاریخی نهاوند و قلعه ای که نماد این شهر است ،تماشاگر این بساط.

 سدمعبر سیمای شهری را زشت و فاجعه بار کرده

معاون عمران و برنامه ریزی فرماندار نهاوند در این باره می گوید: وضعیت سد معبر و دست فروش ها ، هم سیمای شهری را نامطلوب و زشت کرده و هم ترافیک را در خیابان های مرکزی و پر تردد شهر فاجعه بار کرده است و این بدترین شکل ممکن است که در اوج تردد و بویژه بعدظهرها در مرکز شهر خیابان ۱۷شهریور ،آزادگان و شریعتی شاهد آن هستیم که مردم را با مشکلات بسیاری مواجه کرده است.

 جریمه پاسخ گو نیست برخی هر روز جریمه میشوند

به گفته جعفر سلگی، اعمال جریمه هم کاری از پیش نمی برد و موضوع همچنان ادامه دارد بلکه شرایط با توجه به افزایش خودروها و توسعه خدمات در مرکز شهر و در نتیجه چند برابر شدن ترددها بدتر هم می شود، از شهرداری می خواهیم برای این شرایط راهکار و برنامه ای ارائه بدهد که اجرای آن خروجی مورد نظر را تامین کند.

 شهرداری برنامه اجرایی بدهد

جعفر سلگی در کمیته ترافیک شهرستان از سدمعبر و سیمای ناهمگون آن در شهر که بدترین شرایط را بوجود آورده، گلایه کرد و گفت: معتقدیم شهرداری کار را رها کرده ونظارت هم نمی کند و نیازمند یک برنامه اجرایی و اقدام نتیجه بخش است چرا که اعمال جرائم هم دیگر کار آرایی ندارد و باید راهکار جدید اجرا شود.

به گفته وی این موضوع در خیابان ۱۷شهریور با حضور خودروهای میوه فروش و تصرف خیابان  به اوج خود رسیده و صدای نارضایتی مردم را در اغلب نقاط شهر بدلیل بی نظمی و تشدید ترافیک بلند کرده است.

 با ابطال مرکز معابنه شماره۲، شهرداری فراخوان جدید بدهد

سلگی درباره تعیین تکلیف و راه اندازی مرکز معاینه فنی شماره ۲شهرستان با توجه به نیاز و جمعیت شهرستان هم گفت: به گفته معاونت شهردارنهاوند این مرکز با رای استان  ابطال شده است و خواستار برگزاری فراخوان توسط شهرداری برای راه اندازی مرکز شماره ۲از طریق متقاضی جدید شد.

 نهاوند با ۱۷۰سرعت گیر سرآمد در استان

بیشترین سرعت‌گیرها در شهر های استان مربوط به نهاوند با  ۱۷۰مورد است  که در این نشست بر نصب سرعت گیرها با مصوبه شورای ترافیک تاکید شد.

 راهداری شهرداری محدوده شهری را تعیین کنند

معاون عمران و برنامه ریزی فرماندار نهاوند با تاکید بر اینکه راهداری و شهرداری مصوبات را به زمین هم پاس ندهند، خواستار تعیین محدوده و حریم شهر و تعریف دایره خدمات رسانی ها توسط دستگاههای مربوطه را خواستار شد.

پلیس می گوید عاملین سد معبر در خیابان ها و وانت های سیار هر روز جریمه می شوند اما فردا باز بساط میوه فروش ها و فعالیت شان بر قرار است، جریمه پاسخگو نیست باید راهکاری اجرایی و نتیجه بخش اندیشیده شود.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.