پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 2 آبان 1399

کد خبر : 96290

 
رقابت ایده‌پردازان گردشگری در همدان
تاریخ خبر : 1398-04-25
     
   
     
متن خبر :


 مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان با هدف ارتقاء و توسعه گردشگری اقدام به برگزاری جشنواره ایده برتر شهری کرد تا هم از مشارکت عموم مردم در حوزه گردشگری استفاده کند و هم از ظرفیت شهر هوشمند در مدیریت شهری بهره‌مند شود.
محورهای ایده‌پردازی در نخستین دور جشنواره شامل تقویت گردشگری شبانه در کهن شهر همدان، بهره گیری از ظرفیت شهر الکترونیک (شهر هوشمند) در مدیریت شهری، شیوه‌های تبلیغات مدرن در روز، شب، رسانه ای و مجازی با تأکید بر رنگ ها برای ایجاد جذابیت بصری و طراحی و تجهیز ورودی های سه گانه شهر همدان با کاربری های مختلف متناسب با معیارهای اقتصادی، تاریخی، گردشگری و جغرافیایی خاص همدان است.
رئیس جشنواره ایده برتر شهری در حوزه گردشگری همدان در نشست جشنواره ایده برتر شهری در حوزه گردشگری همدان که در دفتر ایسنا برگزار شد، با بیان اینکه 258 اثر به دبیرخانه جشنواره ایده برتر ارسال شده است، گفت: 4 اثر از 258 اثر رسیده به دبیرخانه برگزیده شده است.حسین قره‌باغی با اشاره به اینکه اختتامیه این جشنواره 26 تیرماه با حضور فعالان گردشگری همدان در تالار قرآن برگزار خواهد شد، اظهار کرد: هدف از برگزاری جشنواره ایده برتراستفاده از مشارکت عموم  مردم در حوزه گردشگری است.وی با بیان اینکه این جشواره در سالهای آینده به صورت تخصصی تر و حتی بین‌المللی برگزار خواهد شد، تصریح کرد: رفع نیازهای روز شهروندان و بهره‌گیری از ظرفیت  شهر هوشمند از دیگر اهداف این جشنواره است.
قره‌باغی با اشاره به اینکه جشنواره ایده برتر زمینه ساز مشارکت عموم شهروندان است، بیان کرد: در گام نخست به دنبال این هستیم که از ظرفیت عموم مردم بهره‌مند شویم.
وی یادآور شد: تقویت گردشگری شبانه، بهره‎گیری از ظرفیت شهر الکترونیک هوشمند و طراحی و تجهیز ورودی‌های 3 گانه شهر از محورهای ایده‌پردازی در این جشنواره بوده است تا بتوانیم از ایده‌ها و نظرات شهروندان در حوزه‌های مختلف بهره‌مند شویم.
این عضو شورای شهر همدان با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های شهروندان تعطیلی شهر در شب است، اظهار کرد: باید شهر را در شب تبلیغ کنیم و رونق اقتصادی، شادابی و نشاط را در شب برای شهروندان ایجاد و در واقع شهر را در شب زنده کنیم.
 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.