پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 19 بهمن 1401

کد خبر : 122637

 
فعالیت خانه‌‌های مسافر ممنوع شد
تاریخ خبر : 1400-12-15
     
 
 
     
متن خبر :

فعالیت خانه‌‌های مسافر در همدان ممنوع شد و در صورت هرگونه فعالیت غیرمجاز کارتن بدست‌ها و این خانه‌ها برخورد لازم صورت می‌گیرد.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان با بیان اینکه طبق مصوبه ستاد استانی کرونا خانه‌های مسافر دیگر موافقتی برای فعالیت ندارند و جمع‌آوری می‌شوند گفت: برای امسال فعالیت هیچ واحدی از خانه‌های مسافر تمدید نشده است.

به گزارش فارس،علی خاکسار با بیان اینکه با هماهنگی فرمانداری، نیروی انتظامی و دادگستری در صورت فعالیت غیرمجاز آنها، برخورد لازم صورت خواهد گرفت گفت: در همین راستا از فعالیت کارتن بدست‌ها نیز جلوگیری خواهد شد.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان افزود: هر سال از بهمن‌ماه متقاضیان فعالیت خانه‌های مسافر با مراجعه به میراث فرهنگی مجوز دریافت کرده یا مجوز خود را تمدید می‌کردند اما از زمان شیوع کرونا طی دو سال اخیر فعالیت آنها ممنوع شده است.

وی با بیان اینکه خانه مسافرها بیش از یک دهه است که فعال هستند ولی فعالیت آنها غیرمجاز بود افزود: سال ۹۴ در آیین‌نامه مصوب هیات وزیران مبنی بر ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی، نرخ‌گذاری و نظارت بر تاسیسات گردشگری خانه‌مسافرها نیز به عنوان تاسیسات گردشگری ذکر شدند.

خاکسار عنوان کرد: سال ۹۵ دستورالعمل ساماندهی خانه‌های مسافر صادر شد که بر این اساس ۱۵۰ واحد نیز ساماندهی شد اما سال ۹۸ با شیوع کرونا، دیگر مجوزی صادر نشد و از امسال فعالیت خانه مسافرها ممنوع شد.

وی با بیان اینکه شورای تامین و استانداری به جدیت این موضوع را پیگیری می‌کنند افزود: خانه‌عای مسافر در سطح شهر پراکنده هستند و نمی‌توانند خدمات درستی به مسافران بدهند ضمن اینکه اکنون علاوه بر دغدغه‌های امنیتی، دغدغه مسائل بهداشتی نیز به آن اضافه شده است.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان با بیان اینکه با بیان اینکه تلاش‌های بسیاری برای جلوگیری از فعالیت کارتن‌بدست‌ها و ساماندهی خانه‌های مسافر صورت گرفت اما نتیجه‌ای نداشت گفت: با فعالیت کارتن‌بدست‌ها دیگر خانه‌های مسافر نیز برای تمدید مجوز اقدام نکردند و همین باعث شد جمع‌آوری صورت گیرد که کار بزرگی است.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.