پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 10 آذر 1402

کد خبر : 125820

 
مشکل کمبود 2 هزار نفری معلم پابرجاست
تاریخ خبر : 1401-05-26
     
 
 
     
متن خبر :


 با توجه به جابه جایی 750 معلم هنوز مشکل کمبود 2 هزار نفری معلم برای همدان همچنان پابرجاست.
مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه همچنان کمبود ۲ هزار نفری معلم در سال تحصیلی ۱۴۰۲ ـ ۱۴۰۱ در استان برقرار است اظهار کرد: برای رفع مشکل راه‌های مختلفی از جمله تشکیل جلسه در معاونت استخدامی رئیس جمهوری، مکاتبه با وزارت آموزش و پرورش، طرح مسأله در شورای اداری استان با حضور وزیر آموزش و پرورش، رایزنی با نمایندگان و پیگیری استاندار طی شده و همچنان نیز ادامه دارد.
محمود نقوی با اشاره به اینکه از راه‌های مختلف به دنبال تقویت نیروی انسانی آموزش و پرورش استان همدان هستیم گفت: فعلاً تأکید شده که ساماندهی دقیق و خوب نیروی انسانی را در استان برنامه‌ریزی کنیم که این کار صورت گرفته است.
نقوی با بیان اینکه نیروهای گروه دوم را که می‌شد از مناطق شهر همدان انتقال داد و معضلی در شهر همدان بود، انجام دادیم افزود: بالغ بر ۷۵۰ نفر نیرو در داخل استان جابه‌جا شدند.
وی به تبدیل وضعیت نیروی انسانی به صورت موردی و به تعداد تقریبا ۵۰ نفر اشاره کرد و افزود:‌ جذب سرباز معلم و سربازطلبه، پیگیری تعیین تکلیف معلمان طرح امین و ... مورد توجه بوده و قول‌هایی هم داده شده اما فعلاً نمی‌شود به آنها تکیه کرد. نقوی خاطرنشان کرد: هفته آینده در وزارت آموزش و پرورش جلسه‌ای خواهیم داشت و باید هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف نهایی نسبت به نیروهای آموزش و پرورش استان صورت گیرد.
وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا در سال تحصیلی جدید مشکل کمبود معلم خواهیم داشت؟ گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته کلاس خالی برای سال تحصیلی جدید نخواهیم داشت اما آنچه مشکل بوده موضوع کیفیت‌بخشی در مدارس است و مجبوریم از عوامل اجرایی استفاده و معلم کلاس را تامین کنیم.
نقوی در گفتگو با فارس، بیان کرد: بر اساس آخرین اطلاعات سال تحصیلی جدید نیز در مهرماه آغاز می‌شود و فعلاً دستورالعملی در خصوص اینکه به خاطر کرونا بازگشایی مدارس زودتر باشد، نداریم.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.