1403-04-211403-04-31bool(false) 1403-04-211403-04-31bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 31 تير 1403

کد خبر : 134146

 
شنیده4675
تاریخ خبر : 1402-06-13
     
   
     
متن خبر :

1-یک روز پس از سفر استاندار به تویسرکان بخشدار مرکزی تویسرکان تغییر کرده است. گویا محمد جواد مهدیان به عنوان سرپرست  بخشداری مرکزی تویسرکان معرفی شده است. گفتنی است در  مراسم معارفه که از مدیران سیاسی استان کسی حاضر نبوده، عنوان شده مهدی عادلی نژاد بخشدار سابق بازنشسته شده است.

2-تعدادی از مدیران استان به پیاده‌روی اربعین رفته‌اند. گویا این سفر شخصی بوده و هر مدیر جداگانه برای سفر اقدام کرده است. گفتنی است چند نماینده استان نیز در پیاده‌روی اربعین حاضر شده‌اند.

3 -موکب‌های استان به استاندارد مورد نیاز برای ارائه خدمات به زوار نزدیک شده‌اند. گویا زوار حسینی از خدمات موکب‌های استان رضایت دارند. گفتنی است 150 موکب در استان به زائزان اربعین خدمات می‌دهند.

4- تغییر استانداران هنوز مطرح است. گویا تغییر معاون سیاسی وزیر کشور این گمانه را در استان‌ها داغ نگه‌داشته است. گفتنی است در جدیدترین گمانه‌زنی قرار بود استاندار کهگیلویه و بویراحمد تغییر کند که فعلأ تکذیب شده است.

5- بوی بد ورودی همدان از جاده تهران مسافران را آزار می‌دهد. گویا منشأ این بوی بد محل دفن پسماند شهرداری است. گفتنی است با ماندگاری این بو ساخت شهر جدید در آن حوالی نیز سخت خواهد بود.

6- صدور مجوز فعالیت برای بخشی از زنان آرایشگر متوقف شده است. گویا سازمان فنی و حرفه‌ای بی‌سر و صدا فرآیند دریافت مجوز کاشت ناخن و مژه را از پورتال خود حذف کرده است. گفتنی است تشکل‌های صنفی آرایشگران زنانه می‌گویند با این کار هزاران آرایشگر زن متخصص این رشته‌ها بیکار می‌شوند و فعالیت ناخن‌کاران و مژه‌کاران حالت غیررسمی و غیرقانونی پیدا می‌کند.

7- مصرف برق صنایع ایران ۲ برابر کل مصرف سالانۀ سوئیس است. گویا این در حالی است که براساس آمار بانک جهانی تولید ناخالص داخلی این کشور ۷ برابر صنایع ایران برآورد می‌شود. گفتنی است کارشناسان، بهره‌وریِ پایین صنایع در مصرف انرژی، بی‌توجهی به تکمیل زنجیرۀ ارزش و قیمت‌گذاری دستوری انرژی را عامل استفاده نکردن از ظرفیت شبکۀ برق در اقتصاد ایران عنوان می‌کنند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.