1401-08-251401-09-05bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 5 آذر 1401

کد خبر : 123027

 
اخبار ورزشی‌استان‌همدان:

جام نوروزی در سردرود شد
تاریخ خبر : 1401-01-18
     
 
 
     
متن خبر :


 در ایام نوروز مسابقات فوتسال جام نوروز در روستای سردرود برگزار شد و تیم شهدای گستر به مقام قهرمانی رسید.این رقابت‌ها با حضور ۱۲ تیم در سالن الغدیر دمق در ایام نوروز برگزار شد و تیم های شرکت کننده به صورت دو حذفی با یکدیگر به رقابت پرداختند و در نهایت دو تیم شهدای گستر و ساریجلو به دیدار پایانی راه یافتند. در دیدار پایانی مسابقات دو تیم های شهدای گستر و ساریجلو برابر هم صف آرایی کردند که تیم شهدای گستر با نتیجه ۳ بر صفر به برتری رسید وجام قهرمانی را بالای سر برد وتیم ساریجلو دوم شد. همچنین در دیدار رده بندی تیم جاویدپاینده با ۳ گل مقابل تیم تپه دیبی به پیروزی رسید و سوم شد. در پایان بازی از برگزار کننده گان مسابقات و تیم داوری و تیم های برتر مسابقات توسط مسئولین بخش تقدیر به عمل آمد.

شهدای دهلق قهرمان جام نوروز سامن شد
 مسابقات فوتبال جام نوروز بخش سامن شهرستان ملایر با قهرمانی تیم شهدای دهلق در زمین فوتبال روستای دهلق به پایان رسید .
در راستای توسعه ورزش روستایی و ایجاد شور و نشاط در بین جوانان روستایی و جذب آنها به ورزش یک دوره مسابقات فوتبال به همت هیأت روستایی و بازیهای بومی محلی و همکاری مسئولین بخش سامن با نام جام نوروز به میزبانی روستای دهلق از توابع بخش سامن این شهرستان برگزار شد.
چهار تیم از بخش سامن و روستاهای اطراف در این دوره از مسابقات شرکت کردند و برای کسب مقام و رتبه برتر آن با هم به رقابت پرداختند که در نهایت تیم‌های شهدای دهلق و سرخابی به فینال این مسابقات راه یافتند که در فینال تیم شهدای دهلق توانست با غلبه بر سرخابی به مقام قهرمانی این دوره از مسابقات دست پیدا کند و جام نوروز 1401 بخش سامن را بالای سر ببرد. در پایان و طی مراسمی با اهداء حکم و کاپ قهرمانی از تیم‌های برتر تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

افتتاح چهل و چهارمین خانه ورزش روستایی در شهرستان ملایر
 چهل و چهارمین خانه ورزش روستایی در روستای منگاوی از توابع بخش جوکار شهرستان ملایر افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت .
در راستای توسعه ورزش در روستاها و جذب فرزندان و جوانان روستایی به ورزش به همت هیأت روستایی و بازی های بومی محلی و همکاری نمایندگی اداره ورزش و جوانان بخش جوکار و همچنین دهیاری و شورای اسلامی روستای منگاوی چهل و چهارمین خانه ورزش روستایی در روستای منگاوی از توابع بخش جوکار این شهرستان افتتاح و مورد بهره برداری اهالی خونگرم و ورزش دوست روستای مذکور قرار گرفت .
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی , رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان ملایر , مسئول نمایندگی اداره ورزش و جوانان بخش جوکار و دهیاری و شورای اسلامی روستای منگاوی در این مراسم حضور داشتند.
شایان ذکر است خانه ورزش شهدای روستای منگاوی به عنوان قطب ورزش‌های رزمی در بخش جوکار انتخاب و معرفی شده است .

پایان مسابقات جام نوروز درگزین
 ستارگان حکان، دهیاری کهارد و شهدای عین آباد قهرمان مسابقات فوتبال جام نوروز در شهرستان درگزین شدند . مسابقات فوتبال جام نوروز در روستاهای حکان ، نیر و عین آباد شهرستان درگزین برگزار شد و قهرمانان آن معرفی شدند. تیم ستارگان منتخب حکان مقام قهرمانی جام نوروز در روستای حکان که با 10 تیم شرکت کننده از روستاهای اطراف برگزار شده بود را کسب کرد . تبم دهیاری کهارد قهرمانی جام نوروز در روستای نیر که با 6تیم شرکت کننده از روستاهای پشتجین ،کهارد ،نیر ، مزرعه صارم برگزار شده بود را از آن خود کرد . تیم شهدای عین آباد نیز مقام قهرمانی جام نوروز در روستای عین آباد را بدست آورد.

وفایی پور و رنجبر برترین کشتی‌گیران استان
 هادی وفایی پور و سروش رنجبر به عنوان برترین کشتی‌گیران سال ۱۴۰۰ در بخش آزاد و فرنگی استان همدان معرفی شدند.
اردوی آماده‌سازی تیم ملی کشتی آزاد جوانان روزهای ۸ تا ۲۰ فروردین‌ماه در محل هتل دانشکده علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران برگزار می‌شود؛ سینا زندی در وزن ۵۷ کیلوگرم، حسین رسولی و مهدی حاجیلوئیان نمایندگان ۹۲ کیلوگرم از استان همدان به این اردو آماده‌سازی دعوت شدند.
دومین مرحله از اردوی آماده‌سازی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان روزهای ۹ تا ۲۰ فروردین‌ماه در ارومیه برگزار می شود؛  در رده وزنی ۷۱ کیلوگرم یونس شفیعی از استان همدان به این اردو دعوت شد. شایان ذکر است این اردو در مجموعه الغدیر (سالن شش هزار نفری) ارومیه برگزار می‌شود و هیات کشتی استان یک مربی به این اردو آماده‌سازی تیم ملی معرفی می‌کند. هادی وفایی پور برترین کشتی‌گیر سال ۱۴۰۰ استان همدان از دیدگاه کاربران فضای مجازی شد؛ طی نظر سنجی که در فضای مجازی بین مدال آوران کشتی آزاد همه رده های سنی سال ۱۴۰۰ برگزار شد، هادی وفایی پور دارنده مدال برنز نظامیان جهان ۱۴۰۰، مدال طلای کشتی سنتی ۱۴۰۰ جهان، نایب قهرمان انتخابی جام تختی از دیدگاه علاقمندان به کشتی در اینستاگرام به عنوان برترین کشتی‌گیر آزاد کار استان همدان در سال ۱۴۰۰ انتخاب شد.
هم‌چنین سروش رنجبر تنها قهرمان طلایی سنگین وزن بزرگسالان ایران در سال ۱۴۰۰ استان، به عنوان برترین کشتی‌گیر فرنگی سال ۱۴۰۰ استان همدان معرفی شد.

ارتقاء جایگاه هیأت دوچرخه‌سواری استان همدان درکشور
 جایگاه هیأت دوچرخه‌سواری استان همدان در کشور با درخشش رکابزنان استان ارتقاء پیدا کرد.
رئیس هیأت دوچرخه‌سواری استان با اعلام این خبر اظهار داشت: خوشحالیم که سال جدید با افتخارآفرینی دوچرخه‌سوار نهاوندی همراه بود و ایشان توانست در مسابقات آسیایی تاجیکستان عنوان سومی را به‌عنوان نخستین افتخارآفرینی فراملی کسب کند. رامین تاج‌بخشیان با بیان اینکه سال گذشته همراه بود با موفقیت‌های متعددی در رشته‌های مختلف دوچرخه‌سواری آقایان و خانم‌ها، گفت: خوشبختانه سال گذشته با حمایت‌های صورت‌گرفته از طرف اداره کل ورزش و جوانان استان همدان همه اعزام‌ها انجام شده است که نتیجه آن کسب 16 مدال رنگارنگ در رشته‌های مختلف شد. وی با اشاره به ارتقاء جایگاه هیأت دوچرخه‌سواری استان همدان در فدراسیون، گفت: رتبه ما در فدراسیون دوچرخه‌سواری طی سالیان گذشته 29 بوده اما خوشبختانه با فعالیت‌های انجام شده طی 2 سال اخیر به یکی از 3 جایگاه نخست کشور رسیده‌ایم. تاج‌بخشیان با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزش مربیگری و داوری درجه‌دو در سطح استان همدان طی سال گذشته، گفت: سال گذشته در حوزه برگزاری مسابقات نیز خوشبختانه مسابقات تریال قهرمانی کشور به میزبانی دهکده گنج‌نامه بود که بازخورد خوبی داشت و موجب ورود اسپانسر شد امیدواریم بتوانیم در این حوزه نیز بهتر از پیش عمل کنیم.
تاج‌بخشیان تصریح کرد: موضوعی که طی سالیان گذشته با آن درگیر بودیم بحث امنیت دوچرخه سواران در جاده‌های استان همدان به سبب ترافیک و ترددهای متعدد بود اما خوشبختانه با پیگیری‌های صورت‌گرفته و همکاری مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان خودرویی که چندین در اختیار اداره کل بود به هیئت تحویل داده شد. وی افزود: امیدواریم با حمایت‌های مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان در راستای حفظ امنیت و جان ورزشکاران بتوانیم این خودرو را در سال جاری تبدیل به احسن نماییم.رئیس هیئت دوچرخه‌سواری استان همدان با اشاره به برنامه آموزشی هیئت دوچرخه‌سواری در سال جاری، گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته توسط هیئت استان امسال دوره مربیگری درجه یک، تعمیر و تجهیز دوچرخه و تغذیه برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به اعزام بهنام آرین به مسابقات آسیایی در سال جاری، گفت: امیدواریم با حمایت‌های اداره کل ورزش و جوانان استان همدان ورزشکاران دغدغه‌ای جز شرکت در مسابقات نداشته باشند. تاج‌بخشیان افزود: با اقداماتی که طی سال‌های اخیر اتفاق افتاده امیدواریم در مسابقات قهرمانی کشور و اردوهای ملی و فراملی توسط خانم‌ها قلی‌پور و مجنونی و سایر ورزشکاران حضور قدرتمندانه‌ای داشته باشیم.

 

تیم شهدای مهدویه قهرمان جام نوروزی شد
 مسابقات فوتبال جام نوروزی بخش زند با قهرمانی تیم شهدای مهدویه به پایان رسید . در راستای توسعه ورزش روستایی و جذب جوانان روستایی به ورزش و ایجاد نشاط و شادابی در بین جوانان روستایی یک دوره مسابقات فوتبال با نام جام نوروز در بخش زند از توابع شهرستان ملایر برگزار شد . دوازده تیم از روستاهای این بخش در این دوره از مسابقات شرکت کردند و در دو گروه شش تیمی به صورت ضربدری برای کسب مقام و رتبه برتر در زمین خاکی روستای مهدویه به مصاف هم رفتند.
در پایان تیم‌های شهدای مهدویه و فروز با شکست حریفان خود به فینال این مسابقات راه یافتند که در بازی فینال تیم شهدای مهدویه با غلبه بر تیم مقابل به مقام قهرمانی این دوره از مسابقات دست یافت و جام قهرمانی نوروز بخش زند را بالای سر برد .
تیم‌های فروز و طائمه نیز به ترتیب به مقامهای نایب قهرمانی و سومی این مسابقات دست یافتند و تیم دره میانه سفلی نیز به عنوان تیم اخلاق انتخاب و کاپ اخلاق را دریافت کرد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.