پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : پنجشنبه ، 2 خرداد 1398

کد خبر : 85065

 
درشورای اداری نهاوند مطرح شد

۲میلیارد تومان برای مناطق گردشگری شهرستان
تاریخ خبر : 1397-06-25
نویسنده : معصومه کمالوند
     
   
     
متن خبر :


 آخرین وضعیت پروژه ها
نماینده نهاوند در مجلس از آخرین وضعیت پروژه های خود در شهرستان هم اینچنین گزارش داد؛ پروژه ایجاد خط آهن و ایستگاه راه آهن در شهر نهاوند بطول 22کیلومتر و 170میلیارد تومان اعتبار در آستانه انتخاب پیمانکار و شروع به کار است.
برای  ادامه کار چهار بانده کردن محور نهاوند، آورزمان، پیمانکار دومی هم انتخاب و با اعتبار 50میلیارد تومان در کنار پیمانکار قبلی کار را با سرعت بیشتری از 3راهی عشوند به سمت آورزمان ادامه خواهد داد.
جذب اعتبار برای احداث، بهسازی و آسفالت راه های روستایی بطول بیش از 56کیلومتر، که پیمانکاران آن انتخاب و در برخی محورها کار آغاز شده است و انصافا انقلابی در حوزه راه های ارتباطی شهرستان ایجاد شده است.
پیمانکار استخر (شهرک طالقانی)که اعتبار آن بصورت کامل از محل اعتبارات وزارت نفت جذب شده، شروع به کار نموده است.
همچنین عملیات ساخت پروژه،خانه امید(ویژه بازنشستگان )بعد از ایام سوگواری محرم، شروع خواهد شد.
وی همچنین درباره پروژه ایجاد شبکه فاضلاب شهری نهاوند گفت؛ این پروژه با جذب بیش از 9میلیارد تومان اعتبار و شروع بکار همزمان 4پیمانکار، در نقاط مختلف شهر به سرعت در حال انجام است.
بهرام نیا گفت:یک ماه آینده ایجاد ناحیه صنعتی مبل و منبت در نهاوند کلنگ زنی خواهد شد.
وی همچنین از افتتاح دانشگاه دولتی نهاوندتا 2سال و با بیش از 9میلیارد تومان اعتبار بزودی با حضور معاون رئیس جمهور یا وزیر علوم خبر داد.
 اختصاص ۲ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه سراب ها
فرماندار نهاوند هم در شورای اداری از اختصاص ۲ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه و تجهیز سراب های نهاوند در کمیته برنامه ریزی استان خبر داد.
مراد ناصری گفت: شهرستان نهاوند با وجود سراب های زیبا در این بخش حرفهایی برای گفتن دارد که علاوه بر اعتبار ۲ میلیارد تومانی اعتبار قبلی ۲ میلیارد تومان دیگر از محل اعتبارات استانی برای مناطق گردشگری شهرستان نهاوند در کمیته برنامه ریزی استان در نظر گرفته شده است.
وی با تاکید بر اینکه به جرات می توان گفت نهاوند به یک کارگاه سازندگی تبدیل شده است.
امام جمعه شهرستان نهاوند هم گفت: همه مسئولان باید دست در دست یکدیگر به مردم خدمت رسانی کرده و مشکلات شهرستان و استان و حتی کشور را برطرف کنند.
 احداث تصفیه خانه گاماسیاب تا۸ماه دیگر
در پایان این نشست کلنگ زنی احداث مجتمع تصفیه خانه آب شرب گاماسیاب با هدف تامین آب شرب ۱۹ روستای بخش مرکزی و قابل توسعه به ۳۲روستا انجام شد.
 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.