پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 2 خرداد 1403

کد خبر : 130896

 
۳۰ نقطه حادثه‌خیز همدان ایمن‌سازی می‌شود
تاریخ خبر : 1401-12-20
     
 
 
     
متن خبر :


 ۳۰ نقطه حادثه‌خیز و پرتصادف استان تا پیش از رسیدن نوروز ۱۴۰۲ با همکاری راهداری ایمن‌سازی می‌شود.

رئیس پلیس راه استان همدان گفت: نشستی به منظور بررسی عملکرد پاسگاه‌های پلیس راه برگزار و وضعیت تصادف‌ها و فراوانی آنها در تمامی مسیرها مورد بحث و تحلیل قرار گرفت.

علی فکری اضافه کرد: بنابراین برنامه‌ای ۱۰ روزه با حضور رؤسای پاسگاه‌های پلیس راه و رئیس راهداری شهرستان‌ها برای ایمن‌سازی نقاطی که بیشترین تصادف را در طول سال داشتند، تهیه شد. فکری ادامه داد: یک سانحه با 5 فوتی در جاده ملایر و نزدیکی پیچ سالوک به سمت اراک سال‌های گذشته رخ داده بود که مقرر شد با قرار دادن نیوجرسی این پیچ ایمن شود.

وی بیان کرد: همچنین چند پل ناایمن و حادثه‌ساز در محور قهاوند شهرستان همدان وجود دارد که مقرر شد با ریختن خاک و قرار دادن نیوجرسی از سقوط خودرو از روی این پل ها جلوگیری شود.

رئیس پلیس راه همدان ادامه داد: برخی از پیچ‌ها از جمله هارون آباد در جاده غارعلیصدر با قرار دادن بشکه های ترافیکی زرد رنگ آشکارسازی شدند تا رانندگان غریبه و ناآشنا به ویژه شب هنگام دچار سانحه نشوند.

به گزارش ایرنا، فکری گفت: تا پیش از رسیدن نوروز تیمی اقدام به بازدید پایانه‌های مسافربری برای کنترل شرکت‌های مسافربری می‌کنند زیرا مدیران فنی ملزم به حضور در شرکت و کنترل راننده، وضعیت فنی خودرو و تجهیزات وسیله نقلیه پیش از حرکت هستند.

وی اضافه کرد: بازدید از مراکز معاینه فنی و مجتمع خدمات رفاهی به منظور دستیابی به آخرین اطلاعات در زمینه وضعیت بهداشتی، نماز خانه و جایگاه سوخت از دیگر برنامه‌های این تیم است.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.