پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : پنجشنبه ، 13 آذر 1399

کد خبر : 109798

 
100 نفر دانشجوی غیرایرانی در استان همدان تحت پوشش بیمه سلامت
تاریخ خبر : 1399-04-11
     
 
 
     
متن خبر :


 مدیرکل بیمه سلامت استان همدان اعلام کرد که درحال‌حاضر تعداد صد نفر دانشجوی اتباع خارجی که در دانشگاه‌های استان همدان تحصیل می‌کنند، تحت پوشش بیمه سلامت هستند.
سعید فرجی اظهار کرد: بیمه اتباع خارجی توسط سازمان بیمه سلامت از سال ۹۴ آغاز شده است و در آن سال تفاهم‌نامه‌ای میان سازمان بیمه سلامت، اداره کل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل برای پوشش بیمه پایه درمان اتباع خارجی منعقد شد.
وی ادامه داد: بر اساس همین تفاهم‌نامه و هماهنگی با دانشگاه‌های سطح استان صد نفر از دانشجویان خارجی که در استان همدان تحصیل می‌کنند در قالب صندوق سایر اقشار و با معرفی دانشگاه محل تحصیل تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند، از این تعداد، 47 دانشجو مربوط به وزارت بهداشت و 53 دانشجو هم مربوط به وزارت علوم هستند.
فرجی افزود: در راستای قرارداد بین سازمان بیمه سلامت و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، اتباعی که در قالب دانشجو به کشور آمده‌اند از طریق دانشگاه محل تحصیل در قالب صندوق سایر اقشار، بیمه می‌شوند و ۹۰ درصد هزینه‌های خدمات بستری و ۷۰ درصد هزینه خدمات سرپایی آنها توسط سازمان بیمه سلامت پرداخت می‌شود.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.