پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 26 دي 1399

کد خبر : 110733

 
آزادی۲ زندانی با هزینه نذری سیدالشهدا(ع)
تاریخ خبر : 1399-05-11
     
 
 
     
متن خبر :

 یک شهروند با اختصاص هزینه پیش بینی شده برای نذری سیدالشهدا(ع) به آزادی زندانیان موجب بازگشت ۲ زندانی جرائم غیرعمد به آغوش خانواده شد.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان با اعلام این خبر گفت:یک خانواده همه ساله با فرا رسیدن ایام محرم اقدام به پخش نذورات می‌کرد که اما امسال به واسطه شیوع کرونا و در راستای توصیه‌های بهداشتی، این هزینه را به آزادی زندانی اختصاص داد.

به گزارش ایرنا، یداله روحانی منش بیان کرد: با کمک ۱۸۰ میلیون ریالی این خانواده و مساعدت ستاد دیه استان همدان ۲ زندانی شامل یک زندانی مهریه و یک محکوم مالی آزاد شدند.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان اضافه کرد: یک زوج با ۲ فرزند پس از چند سال زندگی مشترک دچار اختلاف شده و با شکایت زوجه و درخواست مهریه از ۱۷ خرداد امسال پدر خانواده راهی زندان شد.

روحانی منش ادامه داد: این زندانی به عنوان پیش قسط باید یک سکه پرداخت کرده و مابقی مهریه نیز قسط بندی شده بود اما وی به علت ناتوانی در پرداخت پیش قسط راهی زندانی شده بود که با کمک این خانواده آزاد شد.

وی بیان کرد: دیگر مددجویی هم اقدام به دریافت ۱۴۰ میلیون تومان وام برای ایجاد یک شغل کرده بود که به علت ناتوانی در پرداخت اقساط، تسویه وام توسط ضامن و شکایت ضامن از او، راهی زندان شده بود که او نیز با کمک این خیر به آغوش خانواده بازگشت.

روحانی منش بیان کرد: یک خیر هم هزینه سالگرد پدر خود را به آزادی زندانی اختصاص داد که با کمک این فرد هم یک محکوم مالی آزاد شد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.