1400-10-171400-10-27bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 27 دي 1400

کد خبر : 119623

 
اخبار ورزشی استان:

دوکشتی‌گیر همدانی در راه امیدهای جهان
تاریخ خبر : 1400-06-21
     
 
 
     
متن خبر :

 2 همدانی برای رسیدن به دوبنده تیم‌ ملی کشتی آزاد در مسابقات امیدهای جهان(زیر۲۳سال) به مصاف حریفان می‌روند.
داریوش ولی‌زاده در وزن ۶۱کیلوگرم و مهدی حاجیلوئیان در وزن ۹۲ کیلوگرم در رقابت با رقبای خود برای تصاحب دوبنده تیم ملی جهت شرکت در مسابقات امیدهای جهان به میدان می‌روند. در وزن ۶۱کیلوگرم: داریوش ولی‌زاده با مجید داستان سرشاخ می‌شود و کشتی‌گیر پیروز برای رسیدن به دوبنده تیم ملی با برنده کشتی، اسماعیل کریمی و محمدامین خسروی مسابقه می‌دهد و کشتی‌گیر پیروز به عضویت تیم ملی کشتی آزاد امید درمی‌آید.
در وزن92 کیلو نیز مهدی‌ حاجیلوئیان نایب‌قهرمان جوانان جهان با مبین عظیمی و حسین جلالی‌نژاد به صورت دوره‌ای مسابقه می‌دهد. سپس کشتی‌گیر پیروز برای پوشیدن دوبنده تیم ملی امید به مصاف امیرحسین فیروزپور می‌رود. تمامی مسابقات در تاریخ 2مهرماه و بدون ارفاق وزن برگزار می‌شود.

رکوردگیری تایم‌تریل تعقیبی در بهار
 مسابقات رکوردگیری قهرمانی استان همدان گرامیداشت مرحوم حسن دائمی در رشته کورسی جاده به میزبانی شهر بهار برگزار شد.
دومین رکوردگیری دوچرخه‌سواری قهرمانی استان همدان، رشته کورسی(تایم‌تریل انفرادی تعقیبی) به میزبانی شهرستان بهار و به مناسبت یادبود مرحوم حسن دائمی از پیشکسوتان این رشته ورزشی برگزار شد.
در این رقابت‌ها ۲۰دوچرخه‌سوار مسیر ۴ کیلومتری بلوار معلم بهار را به صورت تایم‌تریل تعقیبی انفرادی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی رکاب زدند که در پایان حامد سیفی‌کاری به مقام نخست دست یافت؛ افشین دوستی در رده دوم قرار گرفت و نوید سلطان‌آبادی سوم شد.
در پایان این رقابت‌ها به نفرات برتر حکم و مدال به رسم یادبود اهدا شد.


مخالف تیم‌داری حرفه‌ای شهرداری هستم
 تیم‌داری حرفه‎ای به‌صلاح شهرداری نیست و باید سازمان فرهنگی شهرداری تیم‌داری را به‌ سمت‌وسوی ورزش محلات و شهروندی سوق دهد.
رئیس کمیسیون نظارت و بازرسی شورای شهر همدان در صحن شورای شهر با اعلام مخالفت خود با تیم‌داری حرفه‌ای شهرداری گفت: پرداختن به امور تیم‌داری حرفه‌ای بسیار وقت‌گیر و پیچیده است؛ از این‌رو سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری از تمام امور غیرورزشی خود بازمی‌ماند.
کرباسیان با تأکید بر اینکه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری به جز ورزش، در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و گردشگری هم مسئولیت دارد، افزود: حوزه تیم‌داری در رشته ورزشی فوتبال هم پیچیده است؛ از این‌رو تمام نیروهای انسانی این سازمان درگیر حوزه تیم‌داری می‎شوند که موجب تعطیلی دیگر مأموریت‌های سازمان خواهد شد و به صلاح این مجموعه فرهنگی نخواهد بود.
رئیس کمیسیون نظارت و بازرسی شورای شهر همدان با تأکید بر اینکه کاملاً مخالف تیم‌داری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری هستم، گفت: باید تیم‌داری را به‌ سمت‌وسوی ورزش محلات و شهروندی سوق دهیم.
وی افزود: پیشنهاد می‌کنم تأمین منابع مالی تیم‌داری حرفه‌ای به مناطق برخوردار یا سازمان‌های درآمدزا شهرداری سپرده و یا باشگاه مستقل شهرداری تشکیل شود، زیرا در شرایط فعلی با مشکل منابع درآمدی، دست‌وپنجه نرم می‌کنیم.
کرباسیان با بیان اینکه باید رابطه منطقی بین بودجه‌های فرهنگی، اجتماعی و گردشگری با بودجه ورزش تنظیم شود، گفت: منع قانونی به‌ دلیل محدودیت منابع مالی، مانع تیم‌داری شهرداری می‌شود؛ از این‌رو باید ورزش‌های همگانی و شهروندی را گسترش دهیم و باید به تمام وظایف فرهنگی، اجتماعی؛ ورزشی و گردشگری سازمان، توجه یکسان و عادلانه داشته باشیم.
وی افزود: در صورت صلاحدید و تصویب شورا و تأیید مراجع بالادستی، به‌منظور خدمات‌رسانی بهتر در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی و نیز تقویت حوزه ورزشی، سازمان مستقل ورزشی یا باشگاه ورزشی در شهرداری شکل گیرد تا سازمان فرهنگی شهرداری به امور فرهنگی، اجتماعی و گردشگری خود بپردازد.
یکی از دلایل اصلی مخالفت با تیم‌داری حرفه‌ای، کاهش درآمدهای سازمان در مواجهه با بحران کرونا بوده است؛ استخر شهدای شهرداری، باشگاه ورزشی شهرداری و باشگاه‌های شهیدمدنی و شاهد تعطیل هستند و سازمان هیچگونه منبع درآمدی در 2سال گذشته نداشته است.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.