پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 10 آذر 1399

کد خبر : 108946

 
توزیع عادلانه امکانات با ایجاد شورای اجتماعی محلات
تاریخ خبر : 1399-03-11
     
 
 
     
متن خبر :

با ایجاد شورای اجتماعی محلات توزیع عادلانه بودجه و امکانات در محله های همدان ممکن می شود.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان در نشست با فرمانده سپاه ناحیه همدان و معاونین این حوزه اظهار کرد: امسال مرکز جامع آموزش شهروندی در مجتمع عین‌القضات همدانی فعال می شود.

 به گزارش مهر،روح‌الله وجدی هویدا بیان کرد: بسیاری از برنامه‌هایی این مجموعه در حوزه‌های مختلف فرهنگی اجتماعی و ورزشی با سپاه ناحیه همدان مشترک بوده و به دنبال هم‌افزایی بهتر با سپاه و بسیج هستیم.

وجدی افزود: چشم‌انداز یک ساله برای سازمان تعریف شده و برای رسیدن به شهری مشارکت‌جو، برنامه محور با ماهیت ایرانی و اسلامی لزوم همکاری و امضای تفاهم‌نامه با بسیج ناحیه همدان احساس می‌شود.

وی با بیان اینکه در ۵ حوزه مختلف فعالیت می‌کنیم، گفت: وجود ۱۷ فرهنگسرا در شهر همدان پتانسیل بسیاری خوبی بوده که بستر لازم را برای همکاری‌های بیشتر فراهم می‌کند.

وجدی به آموزش‌های شهروندی اشاره کرد و گفت: امسال مرکز جامع شهروندی در مجتمع عین‌القضات همدانی به عنوان پایلوت مدرسه شهروندی ایجاد خواهد شد و تمرکز بیشتر بر روی آموزش دانش‌آموزان ابتدایی در بحث زمین‌های فرهنگ آپارتمان‌نشینی و تفکیک زباله و مواردی از این قبیل است.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان با اشاره به فعالیت شورای اجتماعی محلات بیان کرد: ۱۲ شورای اجتماعی محلات در همدان فعال شده و تا پایان تابستان امسال ۴۸ محله دیگر همدان صاحب شورای اجتماعی خواهند شد.

وی عنوان کرد: با ایجاد شورای اجتماعی محلات به دنبال تحقق عدالت نسبی در محله‌های همدان هستیم تا توزیع عادلانه بودجه و امکانات در محلات همدان ممکن شود و در کنار آن بتوانیم به محلات همدان هویت‌بخشیده و عالمان و بزرگان هر محله را به نسل جدید معرفی کنیم.

وجدی با اشاره به واگذاری فرهنگسراهای شهرداری گفت: در حال حاضر ۱۷ فرهنگسرا در همدان فعال بوده که به دنبال واگذاری و مشارکت شهروندان در اداره این فرهنگسراها هستیم تا شاهد بازدهی بیشتر این اماکن باشیم.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان افزود: همچنین فرهنگسراهای خود را تخصصی خواهیم کرد و فرهنگسرای پرواز در اعتمادیه مختص هنرمندان خواهد شد.

وجدی عنوان کرد: هر ساله ایام عید از اسفند ماه تا ۱۳ فروردین ستاد تسهیلات نوروزی در سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان فعال می‌شد که امسال به دلیل وجود بیماری کرونا این ستاد لغو شد و در صورت فراهم شدن شرایط در تابستان این ستاد فعال خواهد شد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.