پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 1 مرداد 1397

کد خبر : 82611

 
درخشش عکاسان همدانی در جشنواره عکس بین‌المللی فتوواک
تاریخ خبر : 1396-07-20
     
 
 
     
متن خبر :

 معاونت اجتماعی ، فرهنگی وگردشگری شهرداری همدان، از درخشش عکاسان همدان با پیشگامي اعضای فرهنگسرای پرواز برای نخستین بار درجشنواره عکس بین المللی  فتوواک خبرداد.
محمد قدیمی، معاونت اجتماعی ، فرهنگی وگردشگری شهرداری همدان گفت: رویداد جهانی فتوواک رویدادی بزرگ در عرصه هنر عکاسی است که امسال برای نخستین بار عکاسان همدانی با پیش گامي اعضای فرهنگسرای پرواز در این جشنواره عکس بین المللی درخشیدند.
وی افزود: این رویداد بزرگ که امکان حضور و هنرنمایی برای تمامی عکاسان را در کشور فراهم کرده، فرصتی را برای عکاسی از سوژه های خیابانی در یک مسیر مشخص با موضوع آزاد فراهم کرده است.
وی در تعریف «فتوواک» ، اینگونه بیان کرد: برای آن دسته افرادی که شناختی نسبت به اسکات کِلبی، عکاس و نویسنده معروفی که تاکنون ویدیوهای آموزشی و کتاب‌های زیادی در مورد عکاسی و نرم‌افزارهای مدیریت و ویرایش عکس خصوصا محصولات شرکت‌های Adobe و Apple منتشر کرده ، او چند سالی است ابتکاری به خرج داده و Worldwide Photo Walk را مطرح و عملی ساخته است.
معاون فرهنگی شهرداری همدان ابراز داشت: Photo Walk  مانند گردهمایی عکاسی خودمان است که به طور خاص مسیری در شهر مشخص می‌شود و گروهی در آن مسیر از سوژه های مختلف عکاسی می‌کنند.
قدیمی خاطرنشان کرد: Worldwide Photo Walk  در زمان خاص توسط گروه هایی که از طریق سایت worldwidephotowalk.com هماهنگ شده اند در سراسر جهان برگزار می شود.
وی با بیان اینکه پس از اتمام Photo Walk بهترین عکس گروه از سوی سرگروه انتخاب می‌شود، اظهار کرد: از سوی دیگر Scott از میان تمامی عکس‌ها ده عکس را به عنوان فینالیست و یک عکس را به عنوان برترین عکس انتخاب می‌کند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.