1401-08-251401-09-05bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 5 آذر 1401

کد خبر : 117893

 
راه توسعه تویسرکان از جاده گنجنامه می‌گذرد
تاریخ خبر : 1400-03-10
     
 
 
     
متن خبر :

 تویسرکان- وحید الوندی-خبرنگار همدان پیام-شهرستان تویسرکان با برخورداری از طبیعتی بکر، دلنشین و مسحور کننده و آب و هوا و اقلیمی دلپذیر و بیش از 221 اثر تاریخی، فرهنگی و گردشگری یک مقصد فرح انگیز و ارزان قیمت برای گردشگران به شمار می رود .
با این همه جذابیت و ظرفیت در بن بست راه های ارتباطی محصور شده و بخش زیادی از مردم خوش ذوق ایران زمین را از شناخت زیبایی های تویسرکان باز نگاه داشته است.
نام تویسرکان با محصول چند منظوره و مرغوب گردویش پیوندی اصیل خورده اما این تنها گردوی تویسرکان نیست که می تواند ارمغان سفر به  این شهرستان به عنوان بهشت نهان غرب ایران زمین باشد.
بارگاه حضرت حبقوق نبی(ع)، آرامگاه میررضی الدین آرتیمانی،عمارت مسعودی، بازار تاریخی سرپوشیده، کاروانسرای شاه عباسی فرسفج، مناطق نمونه گردشگری و دره های خرم و سرسبز گزندر سرابی، روستاهای آرتیمان و شهرستانه و تپه قلندر سیا در کنار قلعه تاریخی اشتران و طبیعت افسونگر شهر سرکان همه و همه جلوه هایی کم نظیر از تلفیق تاریخ، هنر، فرهنگ و تمدن تویسرکان هستند که هم وطنان عزیز ایران زمین را به سوی خود می خوانند.
آنچه بی شک در این میان از اهمیت بالا و بی بدیلی برخوردار است، سامان دهی راه های ارتباطی تویسرکان است که موجب تسهیل در روند رفت و آمد گردشگران به این مقصد جذاب گردشگری در ایام مختلف سال می شود.
در چند سال اخیر روند سامان دهی و چهار خطه کردن جاده های تویسرکان به جوکار و تویسرکان به کنگاور به عنوان راه های شریانی تویسرکان در دستور کار قرار گرفته و از پیشرفت های قابل توجهی برخوردار شده است.
این تحرکات اجرایی اثر بخش در حالی رقم خورده اند که از زمان دولت دهم زمزمه هایی مبنی بر پیگیری طرح سامان دهی جاده تویسرکان به همدان از مسیر گنجنامه از سوی مسئولان ارشد شهرستان شنیده می‌شد اما این پیگیری ها تا کنون سبب ساز هیچ اقدام اجرایی خاصی نشده اند. آنگونه که مفتح نماینده کنونی مردم تویسرکان در یکی از سخنانش در مورد این طرح اظهار نظر کرده بود، قرار دادن طرح سامان‌دهی جاده تویسرکان به همدان از مسیر گنجنامه در دولت یازدهم عملاً و تقریباً از چرخه اجرایی و برخورداری از ردیف بودجه کنار گذاشته بود اما با پیگیری های مستمر وی طرح مطالعاتی آن دوباره مطرح و از ردیف بودجه برخوردار شد. این اوصاف طرح مهمی که مردم و مسوولان تویسرکان بر لزوم اجرای آن اتفاق نظر دارند، طرح سامان دهی جاده تویسرکان به همدان از مسیر گنجنامه است که موجب کوتاه تر شدن زمان سفر از تویسرکان به همدان به عنوان مرکز استان می شود. این جاده همچنین روستاهای هدف گردشگری تویسرکان یعنی اشتران، کهنوش و گشانی را بر سر مسیر خود دارد و با ساخت سد خرمرود بیش از پیش از پیوست گردشگری برخوردار است.
بی شک اجرای دقیق و کارشناسانه این طرح می تواند گامی اثر بخش و ماندگار در جهت معرفی توانمندی ها و ظرفیت های شهرستان تویسرکان و توسعه صنعت گردشگری در این شهرستان باشد.
امید می رود که مسئولان کشوری و ملی نیز همصدا با مردم و مسئولان تویسرکان توجه ویژه ای برای به ثمر رسیدن این طرح و شکوفایی بیش از پیش گردشگری و به دنبال آن اقتصاد و حوزه کسب و کار شهرستان تویسرکان، داشته باشند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.