1402-07-021402-07-12bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 12 مهر 1402

کد خبر : 132078

 
فرماندار اسدآباد:

مجبوریم با برخی مدیران خداحافظی کنیم
تاریخ خبر : 1402-02-27
     
 
 
     
متن خبر :


 از عملکرد برخی از مدیران شهرستان راضی نیستیم و مجبوریم با آنها خداحافظی کنیم.

فرماندار اسدآباد با انتقاد از عملکرد ضعیف برخی از مدیران ادارات شهرستان، در شورای اداری شهرستان اسدآباد، با اشاره به اینکه برخی از مدیران در انجام کار بی حوصله بوده و با بی حوصلگی و رفع تکلیفی کار انجام می‌دهند و دل به کار نمی دهند، اظهار کرد: با تذکر و یادآوری مشکل حل نشده و از عملکرد آنها راضی نیستیم.

حسین‌علی شرکائی با بیان اینکه از مدیران درخواست داریم رفع تکلیفی کار نکنند، افزود: برخی مدیران خود را به حاشیه برده‌اند در حالیکه یک مدیر در انجام کار و خدمتگزاری به مردم باید در بطن کار باشد.

شرکائی ادامه داد: اعتبارات امسال دارای تخصیص بسیار خوبی بوده است که پیگیری استفاده از این اعتبارات تخصیص داده شده به شهرستان توسط مدیران ضرورت دارد.

وی همچنین از رتبه برتر و نمونه شورای اسلامی شهر اسدآباد در بین ۳۲ شورای اسلامی سطح استان همدان خبر داد و تصریح کرد: این امر نشان از ارتباط، تعامل، هماهنگی و انسجام خوب شهردار و اعضای شورای شهر با یکدیگر داشته که موجب پیشبرد اهداف و برتر شدن شورای اسلامی این شهر در سطح استان همدان شده است.

شرکائی در ادامه با اشاره به دو رویداد بزرگ امسال در استان همدان از جمله انتخابات و کنگره ۸۰۰۰ شهید استان خاطرنشان کرد: در رابطه با انتخابات نیاز است از هم اکنون تمامی مدیران ادارات شهرستان امکانات و نیروهای خود را برای این امر مهم آماده کرده و پای کار باشند.

وی در رابطه با کنگره ۸۰۰۰ شهید استان همدان نیز گفت: با توجه به برگزاری دومین کنگره ۸۰۰۰ شهید استان همدان در سال‌جاری، شهرستان اسدآباد هم باید در این رابطه دارای برنامه های مختلفی بوده و با برنامه های خلاقانه ورود جدی داشته باشد.

فرماندار اسدآباد در پایان با تأکید بر جهاد تبیین و بیان عملکرد نظام مطرح کرد: باید از دستاوردهای دولت سیزدهم نیز دفاع داشته و اقدامات انجام‌ شده این دولت را بیان کرد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: از مدیران شهرستان اسدآباد درخواست داریم همواره در کار خود جدیت و پیگیری داشته باشند چراکه در برخی از موارد از محل های مختلف دارای اعتبار هستیم و نظاره گر آن هستیم که برخی پروژه‌ها معطل مانده و پیگیری مدیران را می‌طلبد.

کیومرث سرمدی با بیان اینکه در مباحث عمرانی، دانشگاهی و توسعه در سطح شهرستان کارهای خوبی انجام شده است، مطرح کرد: از مدیران درخواست دارم پاسخگوی مردم باشند چراکه تکریم ارباب رجوع و پاسخگویی به مردم از وظایف مهم مدیران به شمار می‌رود.

وی همچنین با اشاره به قانون رتبه بندی معلمان گفت: قانون رتبه بندی معلمان از حدود ۱۱ سال پیش معطل مانده بود و هیچ یک از ادوار مجلس نسبت به رسیدگی به این موضوع اقدامی انجام نمی داد که در این دوره از مجلس  قانون رتبه بندی معلمان  انجام شد و این قانون از قوانین مترقی در حمایت از جایگاه معیشتی و جایگاه ارزشی  آنان در منظر جامعه بوده و  کار بزرگی است که  با اصلاح  آیین‌نامه  آن حتماً اهداف خوبی عملیاتی خواهد شد .

سرمدی واله قانون تسهیل صدرو مجوز کسب و کارها ،قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان را از دیگر عملکردهای این دوره از مجلس دانست و تصریح کرد:حمایت از شرکت های دانش بنیان یکی از کارهای اساسی بوده که با قانون حمایت از دانش بنیان ها  این امر از نقش موثری در  فرار نخبگان برخودار خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به اصلاح قانون بیمه تأمین اجتماعی توسط این دوره از مجلس، یادآور شد: ۸۰۰ هزار کارگر در کشور وجود دارد که بیمه نیستند و قانون حمایت از کارگران موجب شده در حال حاضر ۵۰۰ هزار کارگر پشت خط بیمه سازمان تأمین اجتماعی برای بیمه شدن هستند و مشکل آنها در حال حل شدن است.

سرمدی‌واله قانون حمایت از جوانی جمعیت و جاماندگان از سهام عدالت را از دیگر قوانین مصوب شده مجلس این دوره دانست و گفت: امروز بازار دلالی و سوداگری در بحث مسکن و دلار و ارز و خودرو آشفتگی هایی در جامعه ایجاد کرده که بخشی تصنعی و بخشی توطئه بوده و موجب  افزایش ثروت برخی در جامعه شده که کار آنها دلالی و سوداگری است و مالیات بر خانه های خالی یکی از عملکردهای مثبت برای جلوگیری از این سوداگری و دلالی ها بوده و می‌تواند بخشی از بازار سوداگری را کنترل کند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.