پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 2 بهمن 1400

کد خبر : 120750

 
بوستان شادی در تویسرکان به مناسبت روز جهانی کودک افتتاح شد
تاریخ خبر : 1400-09-02
     
 
 
     
متن خبر :

■ شهردار: باغ شهر تویسرکان باید یکی از زیباترین شهرهای منطقه باشد

 شهردار تویسرکان در طی ۲۰روز پارک مخروبه محله شهرک قائم که ۱۵سال به حال خود رها شده بود را به بهره‌برداری رساند.
آیین افتتاحیه این پارک  به‌ مناسبت روز جهانی کودک و با اجرای برنامه‌های شاد و مفرح برگزار شد.
به گزارش همدان‌پیام، شهردار تویسرکان گفت: بوستان شادی به ‌مناسبت روز جهانی کودک در راستای محله‌محوری در شهرک قائم شهرستان تویسرکان افتتاح شد.
محمد حسین‌پور ادامه داد: باغ شهر تویسرکان با توجه به برخورداری از ویژگی‌های خاص باید به یکی از زیباترین شهرهای منطقه در زمینه سیمای شهری تبدیل شود.
وی در آیین افتتاح بوستان شادی شهرک قائم(عج) تویسرکان گفت: تویسرکان یک باغ شهر جذاب و دیدنی برخوردار از اقلیم و مؤلفه‌های خاص طبیعی، فرهنگی، تاریخی و تمدنی است که شایسته تبدیل شدن به یک شهر برخوردار از نما و سیمای شهری منحصربه‌فرد را دارد.
حسین‌پور بیان کرد: تحقق این هدف یک آرزوی محال و دور از دسترس نیست و با اتحاد و انسجام در مدیریت امور شهری می‌توان در آینده‌ای نه چندان دور به آن     دست یافت.
وی با تأکید بر اینکه طرح محله‌‌محوری به عنوان یکی از ویژگی‌های طرح رشد هوشمند شهری باید در کانون توجه قرار گیرد، ادامه داد: 10شاخص رشد هوشمند شهری در دانشگاه‌های ایران تدریس می‌شود که زمینه را برای بهره‌وری حداکثری از ظرفیت علمی نخبگان در این بخش فراهم کرده است.
شهردار تویسرکان تصریح کرد: طرح بوستان شادی شهرک قائم(عج) تویسرکان با تلاش هدفمند جهادی در مدت 20 روز ساخته شده و در زمین مجاور خود به مساحت هزار مترمربع ادامه پیدا می‌کند که درمجموع 5 هزار و 200 مترمربع صرف ساخت این بوستان می‌شود.
وی گفت: با پیشبرد طرح منظم و دقیق عوارض شهری و مطالبه‌گری سازنده و هدفمند از شورای شهر و شهرداری‌ها به سمت افزایش کمی و کیفی خدمات‌رسانی به مردم انقلابی و شهیدپرور تویسرکان حرکت می‌کنیم.
رئیس شورای اسلامی شهر تویسرکان هم بیان کرد: توسعه فضای سبز، بوستان‌ها و پارک‌ها به ارتقای سطح فرهنگی، رفتارهای اجتماعی و افزایش شور و نشاط عمومی کمک‌های شایانی می‌کنند.
علی خزائی گفت: انتظار ما از شهرداری و مجموعه نیروهای خدمتکار آن رعایت عدالت‌محوری در زمینه خدمات‌رسانی به مناطق و محله‌های مختلف شهر است تا شاهد توسعه متوازن در تویسرکان باشیم.
شایان ذکر است در ساخت این بوستان علاوه بر شهرداری و شورای شهر، اداره ورزش‌وجوانان تویسرکان نیز مشارکت فعال دارد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.