1403-02-261403-03-05bool(false) 1403-02-261403-03-05bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 5 خرداد 1403

کد خبر : 131093

 
خوشه‌چینی شهرداری درآستانه سال نو
تاریخ خبر : 1401-12-25
نویسنده : سلیمان رحیمی
     
 
 
     
متن خبر :


 تیم فوتبال شهرداری همدان امروز در آستانه سال نو به دنبال خوشه چینی در ورزشگاه شهید حاجی بابایی مریانج است.

هفته بیست‌وششم رقابت‌‌های فوتبال لیگ دسته یک قهرمانی باشگاه‌های ایران جام آزادگان امروز و فردا در شهرهای مختلف با انجام 8 بازی برگزار می‌شود.

در این رقابت‌ها تیم فوتبال شمس‌آذر قزوین با هدایت سعید دقیقی گوی سبقت را از سایر تیم ها ربوده و با اختلاف فاحش در صدر جدول قرار دارد و اختلاف 14 امتیازی این تیم با دیگر تیم‌های مدعی حکایت از آن دارد که شمس‌آذر را باید لیگ برتری دانست مگر آنکه اتفاقات غیرمنتظره‌ای در بازی‌های باقی‌مانده بیافتد.

در این هفته تیم فوتبال شهرداری همدان در ورزشگاه شهید حاجی بابایی مریانج با قضاوت میثم دستجردی، فرشید ساعدی و محمد اخلاقی میزبان خوشه طلایی ساوه است.

هر 2 تیم با 25 امتیاز در همسایگی هم قرار دارند که در این بازی 6 امتیازی محکوم به پیروزی هستند. تیم فوتبال شهرداری که در هفته‌های اخیر نتایج خوبی کسب نکرده و کادرفنی این تیم زیرتیغ انتقادات قرار دارد در این بازی محکوم به برد است تا سال را با پیروزی به پایان ببرد.

نیم فصل دوم برای شهرداری خوب رقم نخورد وشکست‌های متوالی این تیم را کم‌کم به پایین جدول سوق داد و اکنون در این بازی تنها کسب 3 امتیاز می‌تواند علاقه‌مندان به این تیم را راضی نگه دارد.

آنطورکه معاون ورزش شهرداری در نشست با اهالی رسانه عنوان کرد احمد جمشیدیان تنها در این بازی فرصت دارد تا توانایی‌ها و قدرت رهبری خود را نشان دهد. کسب 4 امتیاز از 2 بازی پیش رو اولتیماتوم شریفی به جمشیدیان بود که با کسب یک امتیاز در بازی گذشته مقابل چوکا، این تیم امروز به هر 3 امتیاز بازی نیاز دارد تا اولتیماتوم معاون ورزشی خنثی شود. با این حال شهرداری با استرس خاصی قدم به میدان خواهد گذاشت و این می‌تواند از نظر فنی روی کادر فنی و بازیکنان تأثیر منفی بگذارد.

سرمربی شهرداری اگر از مهره‌های خود به درستی استفاده کند و انگیزه برد را از نظر روحی و روانی به تیم تزریق کند شهرداری می‌تواند به راحتی 3 امتیاز بازی را به حساب خود واریز کند.

در آن سوی میدان تیم خوشه طلایی ساوه نیز شرایط چندان مناسبی ندارد. این تیم هم مثل شهرداری در نیم فصل دوم نتایج خوبی کسب نکرده و اوضاع نابسامان مالی حاکم بر این تیم باعث شده که بازیکنان خوشه طلایی در تمرینات اخیر این تیم حاضر نشوند و این شرایط می‌تواند به کام شهرداری باشد و شاگردان احمد جمشیدیان با سود بردن از این ضعف روحی می‌توانند نتیجه دلخواه را کسب کنند و با کسب 3 امتیاز هم جایگاه خود را در جدول محکم می‌کنند و هم استرس و بحران را از اردوی تیم کنار می‌زنند.

تیم شهرداری با پیروزی امروز می‌تواند عیدی شیرینی به هوداران خود بدهد این بازی آخرین بازی لیگ یک در سال 1401 می‌باشد و بازی‌ها پس از چند روز تعطیلی از نیمه دوم فروردین‌ماه 1402 دنبال خواهند شد.

تیم فوتبال شهرداری امروز به احتمال بسیار با ترکیب پرویز کریمی، رامین آقالو، پیمان حشتمی، حسین کاظمی، وحید سبزی، امیرحسین پورقاسمی، محمد بیرانوند، مهدی خلج، مسعود رمضانی، فردین جعفری و ایمان رئیس‌نسب قدم به میدان خواهد گذاشت.

شهرداری در بازی امروز فوتبالی هجومی را به نمایش خواهد گذاشت و جمشیدیان برای رسیدن به پیروزی ابزار هجومی خوبی را در اختیار دارد و با سود بردن از توان هجومی بازیکنانی چون مهدی خلج، مسعود رمضانی، فردین نجفی، و حتی آرمین طلایی‌منش، می‌تواند به خواسته خود برسد.

تیم شهرداری نسبت به حریف درخط حمله عقب است اما در فاز دفاعی موقعیت بهتری دارد خوشه با 18 گل زده و 25 گل خورده و شهرداری با 14 گل زده و 19 گل خورده حکایت از آن دارد که شهرداری در دفاع و خوشه طلایی در حمله عملکرد بهتری نسبت به هم دارند.

شهرداری در صورت پیروزی در همان جایگاه خود باقی خواهد ماند اما اگر در این بازی شکست بخورد احتمال اینکه تا رده 14 جدول سقوط کند زیاد است و شاگردان جشمیدیان با توجه به شرایط جدول در این بازی تنها به دنبال پیروزی و کسب 3 امتیاز بازی هستند.

در سایر دیدارهای این هفته لیگ دسته یک کشور امروز تیم شمس آذر قزوین صدرنشین مسابقات در تهران دیداری سخت با تیم دوم جدول سایپا خواهد داشت. سایپا که این روزها پس از اخراج محمود فکری حال و روز چندان مناسبی ندارد برای آنکه همچنان مدعی باقی بماند به پیروزی در این بازی سخت نیاز دارد.

تیم خیبر خرم‌آباد که در رده سوم جدول قرار دارد و برای صعود تلاش می‌کند میزبان تیم نگون‌بخت خلیج‌فارس است.  3 امتیاز این بازی برای هر 2 تیم حیاتی است. خیبر برای صعود و خلیج برای بقا سخت به 3امتیازاین بازی نیاز دارند.

در دیگر بازی حساس فردا استقلال خوزستان تیم دوم جدول راهی جم می‌شود تا با پارس جنوبی دیدار کند. استقلالی‌ها هم برای آنکه از غافله مدعیان صعود عقب نمانند در این بازی محکوم به برد هستند. تیم نگون‌بخت چوکای تالش که کابوس سقوط را بیش از دیگر تیم‌های بالای سر خود احساس می‌کند، راهی شیراز شده‌است تا مقابل فجر سپاسی یکی دیگر از تیم‌های امیدوار به صعود قرار بگیرد، این بازی نیز برای هر 2 تیم حکم مرگ و زندگی را دارد.

و در سایر بازی‌ها دریای کاسپین میزبان استقلال ملاثانی است، ون پارس نقش جهان در اصفهان از چادرملو اردکان پذیرایی می‌کند و آرمان‌گهر سیرجان فردا راهی آستارا می‌شود تا با شهرداری این شهر دیدار کند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.