پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 9 اسفند 1398

کد خبر : 91383

 
قطار مسافربري تهران - همدان داير شد
تاریخ خبر : 1397-12-21
     
 
 
     
متن خبر :


شنيده مي‌شود از اولين قطاري كه با امكانات و فضاي رفاهي كامل طبق وعده بيستم بهمن ماه از تهران وارد همدان شد، استقبال قابل ملاحظه‌اي از جانب مسافر به عمل نيامده است و اين مسئله شايد براي مسئولان زحمت‌كش و دلسوز راه‌آهن كه براي رفاه و راحتي سفر مردم خوب استان همدان وقت و برنامه و سرمايه گذاشته‌اند، چندان دلچسب نباشد، وليكن قطعاً بايد گفت و پذيرفت كه كيفيت مسافربري اولين قطار ويژه تهران همدان قرباني ضعف اطلاع‌رساني شده است و موفقيت اين امر بستگي مستقيم و ضروري با نحوه اطلاع‌رساني و به خصوص تبليغات ضروري و ملي دارد.
در اين ارتباط بدون شك مردم بيشتري كه ساكن خود شهر بزرگ همدان هستند جسته و گريخته در جريان برقراري قطار ويژه مسافري در اين تاريخ موعود بوده‌اند و هستند وليكن مسافران و همداني‌هاي تهران‌نشين به مراتب كمتر در جريان اين اتفاق مهم مي‌باشند. علاوه بر اينكه قطار ويژه تهران همدان و بالعكس در آستانه نوروز 1398 و تنظيم ساعت‌هاي رفت و برگشت قطار در قدم اول با هدف خدمات‌دهي به مسافران نوروزي‌ است و انتظار مي‌رود شلوغي خط راه‌آهن تهران همدان و بالعكس را در ايام تعطيلات نوروزي و مسافرت‌هاي سال نو شاهد باشيم.
كما اينكه در اين روزهاي پاياني سال و با توجه به اينكه اكثر قريب به اتفاق خانواده‌ها به كار و ساماندهي و نظافت و تدارك سال نو مشغولند كمتر به سفر مي‌پردازند و بيشتر خانه‌نشين هستند.
شنيده مي‌شود براي رفت و برگشت قطارهاي همدان به تهران در فصل‌هاي آينده و شروع سال جديد، ساعت‌هاي مناسبي پيش‌بيني شده و در حال حاضر همه چيز در گرو استقبال خوب مسافر در حريم تردد و برقراري قطار ويژه بين پايتخت بزرگ ايران يعني تهران و پايتخت تاريخ و تمدن ايران يعني همدان مي‌باشد.
فراموش نكنيم در مدت حدود 6 ماه از آغاز فعاليت راه‌آهن در همدان كه از ابتداي كار بيشتر بين همدان و مشهد جابه‌جا مي‌شود تقاضاهاي فراواني از سوي مردمان خوب ديار همدان براي برقراري قطار ويژه مسافري بين همدان و تهران به عمل آمده است و خوشبختانه وعده مسئولان هم در اين ارتباط هم اينك محقق است و بايد به هم استاني‌ها و همشريان خوب گفت: بفرماييد اين گوي و اين ميدان!

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.