پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 2 بهمن 1400

کد خبر : 119646

 
عملیات سخت آبی‌پوشان ایران در امارات
تاریخ خبر : 1400-06-22
     
 
 
     
متن خبر :

 تیم فوتبال استقلال ایران در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا امشب ساعت 21:30 در ورزشگاه امارات به مصاف تیم الهلال عربستان می‌رود.
نخستین مسابقه از مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا بین 2 تیم استقلال ایران و الهلال عربستان امشب در کشور امارات برگزار می‌شود مسابقه‌ای که حساسیت‌های زیادی دارد و البته اخبار ضد و نقیضی در مورد حضور تماشاگر در این بازی هم به گوش می‌رسد.

در این بازی استقلال ایران با 2 قهرمانی در فوتبال آسیا که از جوانان شایسته و توانمند ایرانی بهره‌مند است علی‌رغم مشکلات فراوان بارها نشان داده‌اند که مرد روزهای سخت هستند برابر الهلال عربستان یکی از تیم‌های قدرتمند و مدعی که دلارهای زیادی برای جذب بازیکنان و مربیان اسم و رسم‌دار خرج می‌کند قرار می‌گیرد.
روی کاغذ سفید الهلال برتری نسبی به استقلال دارد و نام‌های بزرگ زیادی در این تیم حضور دارند از گومیس تا ماراگا در خط حمله تا  لئوناردو ژاردیم سرمربی فرانسوی که سابقه هدایت تیم موناکو را هم در کارنامه دارد که ام باپه ستاره این روزهای فوتبال فرانسه شاگرد این مربی بوده است، بنابراین الهلال تیم خیلی شیک و لوکسی به نظر می‌رسد تیمی که مجبور شد از 7 لژیونر خود 3 بازیکنش را برای بازی با استقلال کنار بگذارد!
با وجود همه این شرایط فوتبال روی کاغذ سفید برگزار نمی‌شود و بازیکنان در مستطیل سبز باید با عملکردشان صحبت کنند. به قول یکی از مربیان خارجی بازیکنان ایرانی با قلب و روح‌شان فوتبال بازی می‌کنند و به‌طورقطع بازیکنان استقلال ایران هم امشب همین گونه هستند.
آنها که پایبند قراردادشان در استقلال ماندند و دم از تعصب و علاقه به تیم محبوب‌شان زدند اکنون باید در میدان این تعصب و وفاداری را با انجام بازی خوب در عمل نشان بدهند. به طورقطع نتیجه بازی غیرقابل پیش‌بینی است، اما می‌توان از جان مایه گذاشت و در میدان ورق را برگرداند و پیش‌بینی‌ها را غلط از کار درآورد. شاگردان فرهاد مجیدی امشب به خوبی می‌دانند که چقدر برد در این مسابقه برای هواداران استقلال و تمامی علاقه‌مندان فوتبال ایران مهم است، پس باید بهترین نمایش خود را در زمین ارائه کنند.
مهم‌ نیست که دستمزد چند بازیکن الهلال شاید بیش از بودجه یک فصل استقلال باشد، مهم نیست که  استقلال در شرایط نابسامان مالی قرار دارد، مهم نیست که هواداران بارها در طول فصل گذشته و آغاز این فصل به عملکرد برخی مدیران باشگاه اعتراض‌های شدیدی داشتند و حتی مقابل ساختمان تجمع کردند، مهم نیست که استقلال حتی به خاطر مشکلات مالی نتوانست چند ستاره ایرانی خود از جمله مهدی‌قائدی را حفظ کند!
مهم این است که بازیکنان کنونی استقلال بدانند که چه مسئولیت سنگینی در بازی با الهلال روی دوش آنهاست و باید بتوانند در این عملیات سخت یعنی شکست الهلال سرافراز باشند.
شکست دادن رئیس(زعیم لقب الهلال) فوتبال عربستان به‌طورقطع همه معادلات فوتبال در ایران و آسیا را تغییر خواهد داد این مهم مثل همیشه باید با اتکا به توانایی‌ها و غیرت و تکنیک ناب فوتبال ایرانی به دست بیاید.
استقلالی‌ها در شرایطی امشب در دیداری نابرابر در مصاف با الهلال دروازه‌بان دوم ندارد و علیرضا رضایی سنگربان جدید آبی‌پوشان به ویروس کرونا مبتلا شده و در قرنطینه بسر می‌برد و با توجه به جدایی رشیدمظاهری استقلال تنها حسینی را در ترکیب خود دارد که اگر خدای ناکرده مشکلی برای وی پیش بیاید کار استقلال به سختی گره خواهد خورد.
فومینگ داور سرشناس چینی قضاوت این دیدار حساس را برعهده دارد. داوری که به‌طورقطع تلاش می‌کند بی‌نقص سوت بزند ظاهراً کمک‌داور ویدئویی هم در این بازی وجود ندارد و امیدواریم داور چینی بهترین قضاوتش را انجام بدهد.
دیگر نمایندگان کشورمان نیز فردا شب به میدان می‌روند. پرسپولیس فردا شب در شهر دوشنبه به مصاف استقلال تاجیکستان می‌رود و تراکتور بحران‌زده در قطر با النصر عربستان دیدار می‌کند.
امیدواریم هر 3 نماینده کشورمان در مرحله یک‌هشتم پایانی لیگ قهرمانان آسیا موفق باشند و بتوانند در این تک بازی جواز صعود به مرحله یک‌چهارم را به دست آورند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.