پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 2 مهر 1402

کد خبر : 130913

 
صحرانوردان استان در آسیا تاریخ‌ساز شدند

کسب 4 نشان رنگارنگ در بام دنیا
تاریخ خبر : 1401-12-20
     
 
 
     
متن خبر :

 
دوندگان استان همدان با کسب 4 مدال رنگارنگ در مسابقات صحرانوردی قهرمانی آسیا افتخار آفریدند.

درشانزدهمین دوره رقابت‌های دوصحرانوردی ‌قهرمانی‌آسیا، تیم‌ملی بزرگسالان کشورمان موفق شد در جایگاه دوم این مسابقات قرارگیرد و عنوان نائب قهرمانی را ازآن خود کند ودوندگان صحرانورد استان همدان در رقابت‌های صحرانوردی قهرمانی جوانان و بزرگسالان آسیا که در کاتماندو نپال برگزار شد با کسب یک نشان برنز انفرادی و 3 نشان نقره تیمی تاریخ‌ساز شدند.

دبیرهیأت دو و میدانی استان با اعلام این خبر  به خبرنگار ما گفت: تیمملی دو صحرانوردی جوانان کشورمان با ترکیب سمیر اقبالی، پوریا اسحاقی‌نژاد، متین شهبازی و حسین شاهسونی در رده تیمی پس از تیم هند نائب قهرمان آسیا شدند و به مدال نقره رسیدند . پوریا اسحاقی‌نژاد و متین شهبازی دونده‌های استان در ترکیب تیم‌ملی بودند.

اصغر ذوقی افزود: در بخش انفرادی این رقابت‌ها نیز پوریا اسحاقی‌نژاد دونده همدانی نمایش خوبی داشت وپس از سمیر اقبالی دیگر دونده کشورمان ودونده هندی صاحب گردن‌آویز برنز شد. همچنین متین شهبازی دونده کبودراهنگی تیم‌ملی در این رقابت‌ها در جایگاه دهم ایستاد. در بخش انفرادی سمیر اقبالی دونده نامدار تهرانی تیمملی با کسب نخستین مدال طلای ایران در تاریخ مسابقات دو صحرانوردی آسیا در رده جوانان تاریخ ساز شد، دونده‌ای از هند دوم و پوریا اسحاقی‌نژاد دونده جویای‌نام همدانی در سکوی سوم و به مدال باارزش برنز آسیا رسید.

وی ادامه داد: تیم‌ملی جوانان ایران با درخشش دوندگان استان همدان، برای نخستین‌بار در بخش تیمی صاحب نشان نقره و در بخش انفرادی صاحب نشان برنز شد.

ذوقی اضافه کرد: دیگر دونده ملی‌پوش همدانی امیر زمانپور هم به همراه تیم‌ملی بزرگسالان در جایگاه دوم آسیا ایستاد و تیم‌های نپال و هند در رده‌های نخست و سوم قرار گرفتند. زمانپور در بخش انفرادی به مقام شانزدهم دست یافت.

وی تصریح کرد: با وجودی که در ترکیب 4 نفره تیم‌ملی 2 دونده از استان همدان بودند، جاداشت که فدراسیون، مربی همدانی را نیز به این رقابت‌ها اعزام می‌کرد واین حق مربیان همدانی بود که با بی‌مهری فدراسیون همراه شد.

رقابت‌های دو صحرانوردی قهرمانی جوانان و بزرگسالان آسیا با شرکت بیش از 70 دونده از 9 کشور به میزبانی نپال در کاتماندو برگزار شد.

عنوان‌دار مسابقات صحرانوردی قهرمانی جوانان آسیا در خصوص این رقابت‌ها گفت: سطح مسابقات بسیار بالا بود و حریفان با آمادگی کامل شرکت داشتند و خوشحالیم که در رده‌تیمی و انفرادی توانستیم برای کشورمان افتخار کسب کنیم و مدالم را تقدیم وطنم و هم استانی‌هایم می‌کنم.

پوریا اسحاقی با قدردانی از فرزاد کلوندی مربی سازنده خود در استان همدان اضافه کرد: این رقابت‌ها تجربه و آغاز بسیار خوبی بود و به‌طورقطع در مسابقات آینده نشان خوش رنگ طلا را هدفگذاری می‌کنم.

وی همچنین با قدردانی از کادرفنی تیم‌ملی و فدراسیون دو ومیدانی کشور گفت: با شرایط مطلوب وارد مسابقات آسیایی نپال شدیم و خوشحالیم که با دست پر این رقابت‌ها را ترک کردیم.

تیم جوانان ایران در رقابت‌های دو صحرانوردی آسیا به میزبانی شهر کاتماندو نپال برای نخستین‌بار در تاریخ ورزش کشور موفق به کسب سکوی نائب‌قهرمانی شد.

دبیر هیأت دو و میدانی استان در پایان با اشاره به توان دوندگان گفت: با توجه به پتانسیل بالا در دو های نیمه استقامت واستقامت در استان همدان و با توجه برنامه‌های گسترده  هیأت دو ومیدانی استان در زمینه استعدادیابی و برنامه‌ریزی جهت لیگ کشوری دو صحرانوردی شهید همدانی در استان همدان در صورت حمایت مسئولان از این ورزش پایه انشاءا... در سال‌های آتی دوندگان همدانی در سطح آسیا حضوری پر قدرت خواهند داشت.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.