پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 2 خرداد 1403

کد خبر : 137162

 
50 برنامه ملایری‌ها برای مسافران بهاری
تاریخ خبر : 1402-12-27
     
 
 
     
متن خبر :


ملایر-زهرا امیری -خبرنگار همدان‌پیام: ۱۴ واحد اقامتی با ظرفیت اسکان ۱۰۰۰ نفر آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است.

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری ملایر گفت: 14 واحد اقامتی شامل هتل، هتل‌آپارتمان، متل، مهمانپذیر، بوم‌گردی، خانه مسافر با حدود 470 تخت و بیش از 110 سوئیت و آموزش و پرورش با 50 کلاس درس و اقامت حدود 330 نفر در شهرستان سرجمع اقامت بین 800 الی 1000 نفر در روز آماده پذیرایی از مسافران هستند.

ابراهیم جلیلی با بیان اینکه اولویت اقامت با مراکز تحت پوشش گردشگری است، افزود: برای اضطرار سایر مراکز هم  پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: راه‌اندازی کتابچه الکترونیکی شهرداری ملایر در سایت visitmalayer.ir کار بسیار ارزشمندی از سوی شهردار ملایر است همچنین سایت اداره ملایر malayercht.ir،صدا و سیما، تبلیغات محیطی، ارسال پیامک استانی، نقشه و بروشور، راهنما اماکن تاریخی، چادر هلال احمر و بیلبوردهای تبلیغاتی، پیام‌رسان‌های فضای مجازی در حوزه تبلیغات با اداره و دبیرخانه همکاری دارند.

جلیلی در مورد برنامه‌های فرهنگی مناسبتی ویژه نوروزگفت: بیش از 50 برنامه فرهنگی در سطح شهر ملایر و بخش‌ها توسط این اداره پیش‌بینی شده است استقبال از نخستین مسافران نوروزی به شهر، برگزاری عصر شعر، رزمایش آمادگی خدمات، بدرقه مسافران و زائران مشهد، ایستگاه نقاشی کودکان، قرآن بخوان جایزه بگیر، کرسی قرآن، شب‌های زنده ملایر و... بزرگترین سفره افطاری از جمله برنامه اداره میراث فرهنگی ملایر است.

جلیلی افزود: معرفی آثار و جاذبه‌ها با استفاده از رویداد، معرفی برندهای کسب شده در همه زمینه‌ها اعم از میراث ملموس، صنایع دستی، برگزاری جشنواره غذاهای سنتی، چاوش‌خوانی، جشن سفره هفت سین، نیز از دیگر برنامه‌های این اداره است.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.