1401-08-291401-09-09bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 9 آذر 1401

کد خبر : 122853

 
مادستانی‌های پرکار و خستگی ناپذیر

شهر به شهر اخبار را رصد کردیم
تاریخ خبر : 1400-12-28
     
 
 
     
متن خبر :

بهار /خبرنگار:مینا ابراهیمی

 سالی که پشت سرگذاشتیم باتمام اتفاقات خوب وبد درشهرستان بهار سال تحول در چهره های مدیریت شهری وشهرستان بود که باانتخابات شورای اسلامی، نماینده مردم  شهرستانهای بهار وکبودراهنگ درمجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری تحولاتی را درحوزه شهرستان بهار رقم می زد، ابقای شهردار صالح آباد وانتخاب شهردارانی تازه نفس  برای شهرهای بهار، لالجین ومهاجران، انتخاب فتح الله توسلی به عنوان نماینده مردم شهرستانهای بهار وکبودراهنگ، وانتصاب فرمانداری انقلابی وجوان برای شهرستان بهار از جمله این تحولات بود.
والبته رایزنی وبررسی  برای انتصاب بخشداران همچنان ادامه داردوشاید درسال جدید تحولاتی را درحوزه بخشداران شاهد باشیم.
شهر بهار باوجود مهدی مجیدی شهردار متبحر و باتجربه  قطار رشدو توسعه را درهمه زمینه های عمرانی، فرهنگی واجتماعی را بیش از پیش درنوردید  که می توان به برگزاری انواع جشنواره های فرهنگی، هنری، دیوار نگاری، نصب المان های گوناگون ونور پردازی والمان های نوری  نوید بخش روزهای خوب وخوشی درشهر بهار گردید. وچهره ای متفاوت از شهر بهار ساخت وهمچنان می سازد.
شهر صالح آباد نیز باابقای شهرداری جوان و پرتلاش شاهد اجرای پروژه های زیادی که شاخص ترین آنها اجرای پروژه ساماندهی،جدولگذاری وآسفالت ریزی  مشاغل صنعتی درمسیر کرویدر اصلی اتصال شاهراه غرب کشور به صالح آباد واستان همدان ودرمسیر شهر کامیون  با اعتبارات داخلی شهرداری قدمهای بزرگی را برداشت والبته درحوزه تملکات املاک وایجاد ارزش افزوده ودرامد برای شهرداری رکوردار شهرداران سابق گردید.
در شهر لالجین  نیز موسوی  شهردار لالجین، با اقدامات زیرساختی جهت معرفی هرچه بیشتر شهر جهانی سفال و استفاده از ظرفیت های این شهر که در شرف انجام است،قدمهایی برداشته وبر می دارد.
وشهرمهاجران نیز با حضور علی اکبرناظمی به عنوان شهردار در کنار اعضای شورای اسلامی پس از مدتها توانستند مسائل ومشکلات منطقه را ضمن پیگیری از کانال شهرستان ومساعدت فرماندار برای حضور امام جمعه همدان و مدیران کل مسائل ومشکلات را به گوش مسئولان استانی رسانده و قول مساعد مسئولان ذیربط را بگیرند.
از زمان انتصاب روح الله نباتی فرماندار جوان وانقلابی شهرستان بهار نیز با دیدگاه  ویژه ای به حوزه های مختلف به ویژه فرهنگی،تعاملات  رسانه ای، شناساندن ظرفیت های شهرستان بهار ومعرفی ظرفیت ها وروحیه مضاعف و  مثبت نگری حاکم شده است که با تکیه بر ظرفیت ها، شهرستان بهار را آنگونه که هست و شایستگی دارد به عموم شناساند.
یکی از اتفاقات ناگوار که باعث مالباختن تعدادی از پرسنل شبکه بهداشت بهار شد وبرخی ازاین افراد با وعده وام قرض الحسنه تمام سرمایه وپس اندازشان را دراین راه هزینه کردند اکنون با شکایت از فرد خاطی دنبال زنده کردن پولشان هستند که این موضوع به شدت درراس پیگیری دادستان بهار قرار دارد تا بابررسی کارشناسی راههاییشهر برای زنده شدن سرمایه این افراد پیدا کنند البته تعدادی از مالباختگان نیز به حق وحقوق خودشان رسیدند.
درحوزه ورزشی نیز شاهد افتخار آفرینی جوانان بسیاری ازشهرستان در سطح ملی بودیم.
همچنین درحوزه کشاورزی نیز شهرستان بهار که رتبه یک تولید و صادرات سیب زمینی دارد در ماه پایانی  سال وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که کشت قراردادی این محصول را برای سال آینده انجام خواهد داد که نظرات موافق ومخالفی اجرای این طرح داشت.
همچنین  تولید وپرورش قارچ وبرخی اقلام دیگر که شهرستان بهار سرامد استان است وحرفهای زیادی برای گفتن دارد.
درحوزه میراث فرهنگی نیز شهرستان بهار بیش از ۹۲اثر را در خود جای داده است که برخی به ثبت ملی رسیده ومابقی نیز واجد شرایط ثبت هستند ودرکنار همه این ظرفیتها قرارگیری شهر جهانی لالجین درشهرستان بهار و کرویدر اصلی دونقطه ثقل گردشگری بهار ولالجین ودارابودن بیشترین خانه های بومگردی درمقایسه باسایر شهرستانها حکایت از موقعیت ممتاز شهرستان بهار درحوزه گردشگری دارد.

کبودراهنگ /خبرنگار: اکرم حمیدی

 چند روزی به پایان  سال ۱۴۰۰ باقی نمانده و در شهرستان کبودراهنگ در یک سال گذشته اتفاقات خوب و بد با تلخی ها و شیرینی های زیادی اتفاق افتاد
 بعد از فوت  عیسی جعفری نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی  در تیر ماه ۹۹ مردمان شهرستان  بهاروکبودراهنگ در خرداد ۱۴۰۰ بار دیگر به پای صندوق های رای رفتند و در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی  فتح الله  توسلی را با  بیشترین آرا به عنوان نماینده این دو شهرستان برگزیدند و همزمان با انتخابات میان دوره مجلس شورای اسلامی انتخابات شهر و روستا نیز در این شهرستان اتفاق افتاد که شوراهای جوان با انگیزه و با پشتکار توسط مردم انتخاب شدند و بعد از روی کار آمدن شوراهای شهر کبودراهنگ با حداکثر آرا  آنها شهرداری توانمند را برای این شهر انتخاب کردند و بعد از آن تغییر مدیران شهرستان از جمله مدیر ارشد (فرماندار) کبودرآهنگ بود  و بعد از آن تغییر دیگر مدیران بود که مردم کبودرآهنگ  چشم انتظار تغییر و تحولات با رنگ و بوی توسعه و پیشرفت هستند
 تلخ‌ترین اتفاقات سال ۱۴۰۰ مرگ تعدادی از مردمان  این منطقه بر اثر ویروس کرونا و تصادفات جاده  ای خصوصاً جاده همدان علیصدر بود که از مسئولان  انتظار می‌رود چاره‌ای برای رفع مشکل جاده همدان علیصدر بیندیشند
کسب مقام های برتر فراملی ،ملی، کشوری و استانی توسط ورزشکاران این شهرستان و همچنین کسب رتبه‌های برتر دانش‌آموزان در کنکور سراسری و کسب رتبه‌های برتر دانش‌آموزان و دانشجویان این شهرستان اتفاقات خوبی بود که در مدت یک سال گذشته رقم خورد.

رزن/خبرنگار:محیا حق وردی لو

 در سال گذشته علیرغم چالش‌هایی که در سطح شهرستان پیرامون انتخاب شهردار حاکم بود، همچنین جنگ و جدل‌هایی که میان اعضای شورای اسلامی شهر رزن بین دو گزینه بوجود آمد؛ بالاخره این روند منجربه بهترین انتخاب از سوی اعضای شورای اسلامی شهر رزن شد.
پس از انتخاب نارضایتی میان مردم شهر بوجود آمد؛ اما شهردار از بدو ورود پروژه ‌های بزرگ را آغاز کرد.
اصلاح بلوار اصلی شهر رزن که خواسته مقامات استانی و شهرستانی بود، مجددا موجب ناملایمتی‌هایی شد و مردم خواستار بودند که درختان قطع نشوند؛ این اقدام باعث افتتاح پارک جنگلی شد که آرزوی دیرینه مردم رزن بود.
انتصاب علی اصغر غفاری آثار بعنوان فرماندار شهر رزن هم با شروع پروژه‌های بزرگ همراه بود.
حضور استاندار در شهر رزن بعد از مدت کوتاهی که غفاری سکاندار میز فرمانداری شد، موجب اقداماتی از جمله تامین زمین برای ایجاد شهرک صنفی و صعنتی شهر دمق بدون اعتبار دولتی ، تغییر و تحول در پست‌های فرمانداری، رایزنی برای برطرف سازی مشکل برق شهرک صنعتی رزن بخشی از اقدامات بود.
75* هکتار به محدوده شهر رزن اضافه شد
۷۵ هکتار به محدوده شهری افزوده شده و پیگیر هستیم که ۲۵ هکتار هم اضافه کنیم، همچنین قرار است محدوده روستاها را بر اساس نیاز و چارچوب خاصی که حاکم است افزایش دهیم.

 

درگزین/خبرنگار:یوسف امینی

 گزیده ای از مهمترین اتفاقات شهرستان درگزین:
-قهرمانی هندبال در غرب کشور
-راه اندازی سی ان جی بعد از چندین سال
-بهره برداری از گاوداری 6000 هزار راسی
-کلنگ زنی شهرک صنعتی که 7000 نفر اشتغالزایی میشه
-قهرمانی هندبال در غرب کشور
-آغاز به کار پروژه فرهنگسرای درگزین

 

اسدآباد/خبرنگار:محمد جواد کوهی

 سال ۱۴۰۰ با انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر آغاز شد هیچ یک از منتخبین شورای شهر اسدآباد سابقه عضویت در شورا نداشتند و ۷ نفر آنها برای بار اول وارد صحن شورا شدند
در انتخابات ریاست جمهوری ۳ نماینده ادوار اسدآباد یعنی محمدباقر بهرامی.اکبر رنجبر زاده و کیومرث سرمدی با اتحاد و وحدت از ابراهیم رئیسی حمایت کردند و ستاد های انتخاباتی در سطح شهرستان افتتاح کردند.
استعفا لیلا امیدی از معاونت سیاسی فرمانداری و نمود جایگزین برای وی بعد از ۷ ماه از اتفاقات عجیب سال ۱۴۰۰ بود که به پایان سال رسیدیم و جایگزین وی انتخاب نشد
حضور معاون ریئس جمهور و ۲ وزیر در مراسم بزرگداشت سیدجمال الدین از اتفاقات نادر امسال بود که در ۲ سال گذشته با توجه به هم سو نبودن نماینده اسدآباد با دولت تدبیر و امید این اتفاق نوید روز های بهتر برای اسدآباد بود در سفر یک روزه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که به منظور شرکت در کنگره بزرگداشت سید جمال‌الدین اسدآبادی به شهرستان اسدآباد سفر کرده بود، 600 میلیون تومان اعتبار برای تکمیل مرکز اسناد سیدجمال و آزمایشگاه شیمی به دانشگاه تزریق شد.
 معرفی دانشگاه سید جمال به عنوان قطب زبان‌های خارجی کشور و ثبت بنیاد سید جمال و نامگذاری این روز به نام اسدآباد در سال ۱۴۰۱ از مهمترین دستاوردهای برگزاری دومین کنگره ملی سید جمال‌الدین اسدآبادی بود.
انتصاب اکبر رنجبر زاده نماینده سابق اسدآباد در سمت معاون سازمان نظام پزشکی و مشاور وزیر آموزش و پرورش بیش از پیش توجه مردم را برای حضور مجدد وی در انتخابات سال ۱۴۰۲  جلب نموده
■ آغاز ساخت بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) اسدآباد پس از چند سال ‌توقف ‌
نماینده مردم اسدآباد در مجلس از ارتقای رتبه بیمارستان اسدآباد و آغاز عملیات اجرایی بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) پس از چند سال ‌توقف ‌خبر داد.

 

ملایر/ خبرنگار: زهرا امیری

حضور پررنگ شهرداری ملایر در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری
  15مین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته از 9 لغایت 12بهمن ماه 1400 در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران برگزار شد که در آن شهرداری ملایر با 2 غرفه شرکت کرد و خوش درخشید.
با توجه به اینکه ملایر تنها شهر ایران است که دارای 2 نشان جهانی مبلمان منبت و انگور و نیز داویجان روستای ملی مرواربافی ایران و مجموعه تفریحی توریستی جهان کوچک موفق به کسب مقام نخست جایزه مدیریت شهری اسلامی- ایرانی در حوزه گردشگری در سال 1400 شده است بر این اساس تصمیم گرفته شد در این نمایشگاه که بزرگترین رویداد گردشگری کشور است هم به‌صورت مستقل و هم به‌صورت مشارکت با استان شرکت کنیم.
عملیات اجرایی طرح آبرسانی سد کلان ملایر آغاز شد در نهمین روز از دهه مبارک فجر عملیات اجرایی طرح آبرسانی به ۳۷ روستای زیرپوشش مجتمع سد کلان شهرستان ملایر با اعتباری بالغ بر ۱۵میلیارد و ۶۲۸ میلیون تومان آغاز شد. سالی که گذشت با تمام فراز و نشیبی که داشت اما سال بدی برای ملایر نبود ، در این سال اتفاقات ریز و درشتی روی داد که از عمده ترین آنها می توان به  تغییر در مدیریت شهری و مدیریت ارشد شهرستان اشاره کرد .
شهریور ماه سال جاری پس از کش و قوس های فراوان از بین افرادی که برنامه خود را برای سکانداری شهرداری ملایر ارایه کرده بودند ، مجید فرجی با کسب بیشترین آرا به عنوان شهردار ملایر انتخاب شد .
شهر ملایر که با مبل و منبت عجین شده است نیز امسال برای نخستین‌بار مجوز حضور 6 ماهه در نمایشگاه اکسپو که بزرگترین رویداد اقتصادی دنیا است را کسب کرد تا تنها شهری از ایران باشد که از افتتاح تا پایان نمایشگاه غرفه داشته باشد و از این فرصت بی نظیر برای معرفی هر چه تمام‌تر هنر صنعت مبل و منبت به دنیا بهره مند شود و از این فرصت در راستای بازاریابی و صادرات نهایت استفاده را ببرد .
و اما با تغییر استاندار همدان و شروع تغییرات فرمانداری‌ها ، قدرت ا... ولدی تودیع و حسین فارسی به عنوان سرپرست فرمانداری منصوب شد و سرانجام پس از حدود 4 ماه و در واپسین روزهای سال 1400 ، سلمان اسماعیلی ، جوانترین فرماندار استان در روز تولد حضرت علی اکبر و روز جوان به عنوان فرماندار ملایر معرفی شد  تا سال 1401 را ملایر با تغییر و تحول شروع کند و همزمان با شروع فصل بهار و شکفته شکوفه های بهاری ، فصلی نوین در ملایر رقم بخورد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.