1400-10-221400-11-02bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 2 بهمن 1400

کد خبر : 120325

 
آمار تصادف فوتی‌گردنه اسدآباد صفر شد
تاریخ خبر : 1400-08-09
     
 
 
     
متن خبر :

 معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری همدان صبح روز گذشته از گردنه اسدآباد دیدن کرد.
فرهاد فرزانه در حاشیه این  بازدید گفت: با توجه به‌ اینکه شهر اسدآباد در یک محور بین‌المللی قرار دارد در حال‌حاضر 2 پروژه بزرگ ایمن‌سازی گردنه و پروژه کنارگذر در این محور در حال اجراست.
وی افزود: پس از اجرای پروژه نصب نیوجرسی در  محور گردنه اسدآباد به عنوان یکی از محورهای حادثه‌خیز استان و کشور خوشبختانه آمار بزرگ تصادفات و منجر به مرگ در این محور حادثه‌خیز حذف و به صفر رسیده است.
فرزانه با اشاره به ایمن‌سازی گردنه اسدآباد گفت: ۵کیلومتر از حفاظ میانی آن نصب و روشنایی بخش‌هایی از آن که دارای مشکل عمده بودند تأمین شده ضمن اینکه برخی کارهای تکمیلی نیز باقی مانده که در هفته‌های آتی انجام و به پایان می‌رسد.
وی همچنین با اشاره به پروژه کنارگذر اسدآباد نیز بیان کرد: پروژه کنارگذر به اتمام رسیده است و در حال‌حاضر دارای مشکلاتی در اتصال ورودی شهر است که با هماهنگی شهرداری و پیمانکار طرح برای آن برنامه‌ریزی شکل گرفته که در آینده بسیار نزدیک انتقال لوله‌های آب شرب و آب فضای سبز شهرداری انجام می‌گیرد.
فرزانه با بیان اینکه نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی هم پیگیر تأمین اعتبارات لازم برای هزینه‌های اجرای حفاظ میانی و تابلو علائم کنارگذر است، بیان کرد: این پروژه به اتمام کار نزدیک شده که با مرتفع شدن مشکلات در آینده نزدیک افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.
وی گفت: اعتباری افزون بر ۱۷تا ۱۸میلیارد تومان برآورد اولیه برای کل حفاظ‌های میانی، تابلو علائم، خط‌کشی و جابه‌جایی برخی لوله‌ها در این پروژه شده که خوشبختانه بخشی از اعتبار نیز تأمین شده و در صورت تأمین مابقی اعتبار پروژه به‌صورت کامل تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.
فرماندار اسدآباد نیز بیان کرد: با توجه به فرارسیدن فصل بارندگی و فصل سرد سال ایمنی بیشتر جاده‌ها به‌ویژه محور گردنه اسدآباد ضرورت دارد که به همین منظور به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و مدیرکل راهداری و جانشین پلیس‌راه استان و دیگر دستگاه‌های ذی‌ربط شهرستان از گردنه اسدآباد بازدید و تصمیماتی در تعریض، تثبیت روشنایی و رفع نقاط حادثه‌ساز گردنه به‌ویژه بحث روشنایی اتخاذ و قرار شد در روزهای آینده با سرعت بیشتری کارها انجام شود تا هر چه سریع‌تر شاهد ایمنی گردنه باشیم.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.