پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 29 تير 1403

کد خبر : 131076

 
تفاوت تهرانی‌ها با همدانی‌ها در زوج و فرد

ضعف‌های طرح ترافیک برطرف شود
تاریخ خبر : 1401-12-25
نویسنده : یاسر زارعی
     
 
 
     
متن خبر :


 تفاوت اجرای طرح ترافیک زوج و فرد در همدان با تهران در رفتار ترافیکی است که رانندگان یا متولیان ترافیک ایجاد می کنند. پس از گذشت 25روز از اجرای طرح ترافیک زوج و فرد به گفته مسئولان اجراکننده، ترافیک شهری همدان نسبت به قبل روان‌تر و رفت و آمد مردم راحت‌تر شده است اما از نگاه شهروندان که شاید برخی روزها در محدوده مرکزی می‌توانند تردد کنند رفت و آمدشان محدود شده است.

طرح ترافیک زوج وفردی که قرار بود به صورت موقت درهمدان انجام شود و پس از مدت زمان کوتاهی منطقه‌های پرتردد ساماندهی شود، طبق گفته فرماندار همدان در سال آینده نیز این طرح ادامه خواهد داشت.

با توجه به اینکه شورای ترافیک همدان زمان کوتاهی را برای اجرای طرح زوج و فرد در نظر داشتند تا به طور آزمایشی اجرا شود حالا از سوی مسئولان این دیدگاه وجود دارد که این طرح توانسته موفق عمل کند.

حجم خودروهای ورودی به شهر و کند بودن روند جایگزینی خودروهای فرسوده سبب شده است که مسئولان مرتبط با ترافیک همدان طرح های اجرا شده در پایتخت را در همدان به شکل آزمایشی به اجرا درآورند.

مسئولان شهری معتقدند با اجرای طرح زوج و فرد یا تغییر ماهیت معابر مشکلات ترافیکی حل می‌شود اما کارشناسان می‌گویند تا زمانی که شرایط ورودی خودرو به سطح شهر رو به افزایش است این معضلات پابرجاست.

به گفته فرمانده نیروانتظامی استان در سالجاری تعداد 69هزار گواهینامه صادر شده و در کنار آن 11هزار خودرو نیز در استان شماره‌گذاری شده است که این موضوع نشان از علاقه‌مندی افراد به افزایش استفاده از وسائل حمل و نقل شخصی است.

  چالش‌های زوج و فرد شدن خودروها

اما مسأله‌ای که در این بین مطرح است، این طرح رفتار ترافیکی شهروندان را در این مدت تا حدودی با خود همراه کرده است، البته طرح زوج وفرد ضعف‌هایی برای اجرای کامل دارد که از جمله آن می‌توان به نبود دوربین های نظارتی ثبت تخلف در محدوده مشخص شده اشاره کرد، همچنین خیابان ها و کوچه پس کوچه های همدان به نحوی است که عبور و مرور وسائل نقلیه به راحتی انجام می‌گیرد و رانندگان آشنا به مسیرهایی شده‌اند که هم ترافیک را دور بزنند هم اعمال قانونی نباشد.

به‌کارگیری تعداد بیشتر پلیس راهنمایی و رانندگی به جای دوربین ثبت تخلف از تفاوت های این طرح در همدان و تهران است، با توجه به کمبود دوربین‌های نظارتی و به گفته پلیس راهنمایی‌و رانندگی این نهاد به تنهایی نمی‌تواند مشکل ترافیک را حل کند و نیاز به همیاری دیگر مسئولان و مردم دارد.

از طرفی نبود علائم هشدار در محدوده طرح برای کسانی که اطلاعی از مسیرهای مشخص شده ندارند، از ضعف های اطلاع رسانی به شمار می‌رود زیرا به گفته پلیس راهنمایی و رانندگی جریمه حتی برای خودروهای شهرستان نیز اعمال خواهد شد در صورتیکه ممکن است آگاهی در این رابطه نداشته باشند.

دیگر تفاوت این مصوبه با زوج و فرد کلان شهرها در فروشی نبودن طرح ترافیک است که به گفته مسلم مخفی در حال حاضر برنامه‌ای برای فروش طرح ترافیک در نظر گرفته نشده است. اما گلایه شهروندان زمان هایی است که مردم نیاز به حضور در محدوده طرح زوج و فرد دارند یا اینکه افرادی از شهرستان برای انجام امور خود به همدان مراجعه می کنند و نمی توانند از جریمه فرار کنند یا کار خود را رها کنند و روز دیگری مراجعه کنند و فروشی شدن یا ارائه راهکار برای این موضوع باید پیش بینی شود.

البته به طور معمول در شهرهایی که این طرح فروشی است، شهرداری ها نگاه درامدی به این موضوع دارند ولی همدان حتی در فروش پارک حاشیه ای نیز که از عوامل مؤثر بر کاهش ترافیک است در چند سال گذشته معطل مانده است.

  ورود تاکسی های اینترنتی به محدوده همچنان ممنوع

همچنین از دیگر ایرادات وارد به این طرح اجازه نداشتن ورود تاکسی های اینترنتی به محدوده طرح ترافیک است که گلایه رانندگان این شغل را نیرز در پی داشته است که البته فرماندار همدان گفته است: تصمیم داریم تا برنامه و تسهیلاتی برای عبور و مرور تاکسی‌های اینترنتی و تلفنی درنظر بگیریم.

شاید در روزهای نخست این طرح رانندگان کمی محدودیت داشتند اما به مرور با ترفندها و شگردهایی برای ورود به محدوده را یادگرفته اند که حجم زیادی از خودروهای شخصی از کوچه پس کوچه‌ها وارد این محدوده می‌شوند.

با وجود تمدید شدن ممنوعیت تردد در محدوده مرکزی همدان در سال آینده نیز با توجه به تردد بالای شهروندان به این محدوده تأکید کارشناسان بر استفاده از افزایش و اصلاح ناوگان عمومی برای جابه‌جایی مسافران است تا شهروندان مشکلی از نظر دسترسی به مقاصد موردنظر خود نداشته‌باشند.

باتوجه به اینکه این طرح به شکل آزمایشی به اجرا درآمده اما برای اجرای صحیح این طرح خطوط ویژه اتوبوس در مسیرهای پرتردد آغاز به کار کند تا در کاهش حجم ترافیک تأثیرگذار باشد، راهکاری مفیدی است.

هزینه‌هایی که از خرید و فروش طرح ترافیک حاصل می‌شود باید صرف زیرساخت‌های عمومی شهر شود و تا جایی که امکان داشته باشد، زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی را افزایش دهند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.