پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : پنجشنبه ، 3 خرداد 1403

کد خبر : 134366

 
برخورد قاطع با متخلفین بازار لوازم التحریر
تاریخ خبر : 1402-06-27
     
 
 
     
متن خبر :


مرضیه یونسی از ادامه اجرای طرح ویژه نظارت بر بازار لوازم التحریر تا نیمه مهر ماه خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی استان همدان، مرضیه یونسی گفت : از ابتدای شهریور تا نیمه مهر گشت های مشترک تعزیرات حکومتی ، صمت و اصناف بر چگونگی عرضه اقلام مورد نیاز دانش آموزان و نحوه قیمت گذاری نظارت می کنند .

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان همدان افزود : بازرسان در قالب 51تیم گشت مشترک بر واحدهای صنفی عرضه کننده لوازم التحریر ، پوشاک مدرسه ، کیف و کفش نظارت می کنند.

مرضیه یونسی با اشاره به تشکیل گزارش های این طرح گفت: پرونده های گرانفروشی، نداشتن نرخنامه صنفی، صادر نکردن فاکتور و دیگر تخلفات صنفی که در این طرح تشکیل می شوند خارج از نوبت رسیدگی و متخلفان بدون هیچ گونه اغماض و مماشاتی بر اساس مصوبه سران قوا علاوه بر اشد مجازات مثل تعطیلی واحد صنفی و نصب پارچه بعنوان متخلف، به چند برابر شدن جریمه، محکوم می شوند.
 
یونسی بیان داشت: با توجه به بازگشایی مدارس و افزایش احتمالی ورود و عرضه قاچاق نوشت افزار همچنین لزوم نظارت بر تأمین و توزیع اقلام مورد نیاز دانش آموزان با همکاری دستگاه های نظارتی و اتحادیه های مرتبط، قیمت نوشت افزار، لباس، کیف و کفش پایش می شود که تاکنون ۱۰۶پرونده تخلف تشکیل و بیش از ۳میلیارد ریال محکومیت صادر شده است.

یونسی در ادامه گزارشی از بازرسی های انجام شده  و رسیدگی به تخلفات پنج ماهه نخست سال ارائه کرده گفت: در سال جاری به پنج هزار و 530فقره پرونده تخلف در حوزه کالا و خدمات، بهداشت دارو و درمان  وقاچاق کالا وارزرسیدگی شده، 36واحد پلمب و تعداد76واحد بانصب پارچه در واحد صنفی به مردم معرفی و متخلفان به پرداخت بیش از 137میلیاردتومان جزای نقدی محکوم شدند.

وی از همکاری دستگاه های اجرایی، قضایی و انتظامی در نظارت و تامین امنیت بازار قدردانی کرد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.