1403-04-231403-05-02bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 2 مرداد 1403

کد خبر : 130939

 
شهروندان به تاریخ تولید توجه کنند
تاریخ خبر : 1401-12-21
     
 
 
     
متن خبر :


 روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان اسدآباد از تشدید نظارت بهداشتی بر فراورده‌های خام دامی توسط کارشناسان و بازرسان بهداشتی دامپزشکی در ایام اسفند ۱۴۰۱ و فروردین ۱۴۰۲ خبر داد.

وثوقی‌کیا رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسدآباد هدف از تشدید نظارت بهداشتی دامپزشکی در این ایام توسط کارشناسان و بازرسان بهداشتی دامپزشکی را در راستای اجرای ضوابط و دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی کشور با هدف اطمینان از سلامت فراورده‌های خام دامی عرضه شده به شهروندان عنوان کرد و تصریح کرد: نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی بر امر تولید، نگهداری، توزیع و حمل و نقل وعرضه فراورده‌های خام دامی از جمله مهمترین وظایف دامپزشکی در حوزه سلامت به شمار می‌رود و دامپزشکی در طول تمامی ایام سال با اعمال این نظارت‌ها در سطح واحدهای تحت نظارت خود سلامت عمومی جامعه و سلامت مصرف‌کنندگان را تأمین و تضمین می‌نماید.

وی در ادامه اظهار کرد: در اسفند ماه و نزدیک نوروز ۱۴۰۲، بازرسان بهداشتی دامپزشکی با توجه به افزایش عرضه و تقاضا در بازار، تلاش می‌کنند تا مصرف‌کننده با اطمینان خاطر از نحوه نظارت بهداشتی دامپزشکی بر فراورده‌های خام دامی عرضه شده نسبت به تأمین مواد مصرفی سالم و بهداشتی خود اقدام نماید.

وثوقی‌کیا در خصوص نحوه اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی دامپزشکی اسدآباد ویژه نوروز ۱۴۰۲ تصریح کرد: اداره دامپزشکی اسدآباد با تشکیل اکیپ‌های ثابت و سیار بازرسی و نظارت، سازماندهی شده و با حضور و انجام بازدیدهای سرزده و ادواری خود از مراکز تحت پوشش و بررسی شرایط تولید، فراوری و عرضه فراورده‌های خام دامی موارد تخلف را پیگیری می‌کنند تا از این طریق ضریب اطیمنان سلامت فراورده‌های خام دامی عرضه شده جهت مصرف شهروندان به حداکثر برسد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسدآباد در پایان از شهروندان خواست تا در هنگام خرید فراورده‌های خام دامی به لیبل درج شده بر روی محصول که حاوی اطلاعاتی نظیر تاریخ تولید، انقضا، نوع محصول، کد بهداشتی بهره‌بردای دامپزشکی و ... می باشد توجه نمایند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در مراکز شهرستان با شماره 1512 تماس حاصل نمایند تا پیگیری لازم از سوی کارشناسان دامپزشکی به‌عمل آید.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.