پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 2 مرداد 1403

کد خبر : 133082

 
مینا قربانی:

می‌خواهم بهترین نتیجه را در هانگژو کسب کنم
تاریخ خبر : 1402-04-18
نویسنده : حامد صیفی
     
 
 
     
متن خبر :


 علی حقیقی مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان با سردار مرتضی قربانی رئیس فدراسیون تیراندازی دیدار کرد. در این دیدار پیرامون آخرین وضعیت مینا قربانی ملی‌پوش همدانی هم بحث و تبادل نظر شد.

حقیقی در این نشست گفت: امیدواریم با حمایت فدراسیون مینا قربانی نماینده استان همدان در بازی‌های هانگژو باشد. ما حمایت از قهرمانان را در دستور کار داریم و در این راستا در محل تمرینات تیم های ملی حضور پیدا می‌کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: مه‌لقا جام‌بزرگ هم چند ماهی است تمرینات خود را آغاز کرده و از فدراسیون می‌خواهیم جهت حضور در بازی‌های آسیایی هانگژو به این قهرمان ارزشمند شانس جدیدی داده شود.

وی ادامه داد: تیراندازی همدان همواره یکی از قطب‌های اصلی کشور بوده و با برخورداری از قهرمانان بزرگ نشان داده که حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. کسب افتخار در میادین مهم آسیایی و جهانی هم خود گواهی بر این ادعاست.

سردار مرتضی قربانی هم در این نشست گفت: همدان قهرمانان ارزنده‌ای در تیراندازی دارد و خوشحالیم که در حال حاضر مربی تیم ملی از همدان است و مینا قربانی نیز شانس اصلی حضور در هانگژو به شمار می‌رود.

رئیس فدراسیون تیراندازی تصریح کرد: از پیشنهاد مدیرکل ورزش و جوانان در خصوص حضور جام‌بزرگ در اردوی تیم ملی و شانس مجدد به او استقبال می‌کنیم.

وی عنوان کرد: برای شکوفا شدن استعدادها در استان‌ها نیازمند توجه بیشتر متولیان امر هستیم و در این راستا تیراندازی یکی از رشته‌های مورد علاقه در استان همدان است که ورزشکاران ملی‌پوش و مدال آور در صحنه‌های بین‌المللی این را اثبات می‌کند.

قربانی ضمن تشکر از حمایت‌های مدیرکل ورزش همدان از رشد و توسعه تیراندازی در استان اضافه کرد: همدان یکی از استان‌های مورد هدف و توانمند در تیراندازی است و وجود استعدادهای فراوان و قهرمانان نامدار در این دیار یک نقطه قوت برای فدراسیون تیراندازی است.

مینا قربانی عضو همدانی تیم ملی تپانچه هم در این دیدار گفت: تمام تلاش خود را خواهم کرد تا در بازی‌های آسیایی بهترین نتیجه را کسب کنم.

وی با بیان اینکه شرایطم خوب است و یک سالی می‌شود که در اردوی تیم ملی هستم، تاکید کرد: نظر کادرفنی برای رفتن به هانگژو مهم است، اما در صورت اعزام قول می‌دهم بهترین نتیجه را کسب کنم.

مریم سلطانی مربی تیم ملی تپانچه هم در این نشست اظهار کرد: از حضور مدیرکل ورزش وجوانان استان همدان در اردوی تیم ملی تشکر می‌کنم. امیدوارم مینا قربانی با دست پر از مسابقات آسیایی بازگردد. او یکی از بهترین ورزشکاران تیم ملی به شمار می‌رود و ادامه دهنده راه بزرگان ورزش استان همدان است.

اما نصرآزادانی سرمربی تیم ملی گفت: همدان همیشه یک نخبه در تیراندازی داشته و باعث افتخار است که در همه ادوار تیم ملی یک یا چند قهرمان و مربی از همدان حضور داشته‌اند.

وی افزود: قربانی در حال حاضر در اردوی آمادگی تیم ملی جهت اعزام به مسابقات جهانی باکو و بازی‌های آسیایی هانگژو است. او وضعیت خوبی دارد و امیدوارم تا یک ماه آینده به شرایط بهتری برسند.

گفتنی است؛ در این نشست که با حضور دبیر و نایب رئیس فدراسیون، ساسان شهسواری مربی همدانی تیم ملی و رسول فروغی قهرمان المپیک برگزار شد، در خصوص حمایت از مینا قربانی جهت حضور در بازی‌های آسیایی و همچنین بازگشت مه‌لقا جام‌بزرگ به تیم ملی تفنگ بحث و تبادل نظر شد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.