پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 17 بهمن 1401

کد خبر : 126850

 
فروش داروی شیمیایی در عطاری‌ها تخلف است
تاریخ خبر : 1401-07-06
     
 
 
     
متن خبر :


 فروش هر محصولی که عنوان داروی شیمیایی داشته باشد در عطاری تخلف است و با متخلف برخورد می‌شود.
کارشناس فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل‌های معاونت غذا و داروی همدان از کشف 2340 قلم داروی غیر مجاز و تقلبی در تویسرکان خبر داد و گفت: گشت مشترک تیم نظارتی مدیریت فرآورده‌های طبیعی و مکمل‌های معاونت غذا و دارو و اداره اصناف و کارشناس شبکه بهداشت و درمان تویسرکان از عطاری‌های این شهر بازدید می کند.
نرگس لشگری با اشاره به اینکه در این گشت مشترک بالغ بر۲ هزار و ۳۴۰ قلم داروی غیرمجاز و تقلبی از عطاری‌ها کشف و ضبط شد گفت: این در حالی است که پیش از این بارها به آنها تذکر داده شده بود که فروش دارو حتی از نوع دارای «سیب سلامت» هم از سوی آنها ممنوع است.
وی در ادامه بیان کرد: عطاری‌ها صرفاً مجاز به فروش روغن‌ها و انواع عرقیجات هستند و فروش هر محصولی که عنوان داروی شیمیایی داشته باشد در عطاری تخلف محسوب شده و برابر قانون با متخلف برخورد خواهد شد.
به گزارش فارس، لشگری با بیان اینکه اغلب داروهای موجود در عطاری‌ها دارای نشان «سیب سلامت» تقلبی هستند گفت: مردم باید هرگونه دارویی یعنی شیمیایی و گیاهی را از داروخانه‌ها تهیه کنند و عطاری‌ها تنها مجاز به فروش گیاهان خشک، عرقیجات و روغن هستند.
وی با بیان اینکه اکثر عطاری‌های استان بازرسی شدند و اقلام قاچاق و غیر مجاز آنها جمع‌آوری شده است افزود: جمع‌آوری این داروها باعث کاهش آسیب به مردم می‌شود و هیچگونه داروی خارجی و ایرانی را نباید از عطاری‌ها خریداری کرد.
کارشناس فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل‌های معاونت غذا و دارو در همدان بیان کرد: ۲۳۰ عطاری در استان همدان فعال است که هر ۶ ماه یک بار بازرسی می‌شوند و در صورت لزوم تذکر لازم به صاحبان آنها داده می‌شود و اگر اقلام قاچاق و مواد مخدر داشته باشند، به تعزیرات حکومتی و مراجع قضایی ارجاع داده خواهند شد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.