پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 4 خرداد 1398

کد خبر : 84672

 
7 سال گذشت و كاروان زائران صالح‌آبادبه كربلا نرسيد
تاریخ خبر : 1397-05-16
نویسنده : مهدي ناصرنژاد
     
 
 
     
متن خبر :


شرايط و وضعيت ديگر اعضاي دزد زده كاروان زائران كربلا از شهر صالح‌آباد از توابع همدان نيز بهتر از اين نيست، آنچنان كه يكي از اين كاروانيان به نام شمس‌ا... رحماني كه خود رئيس هيأت‌امناي مسجد فاطميه صلاح‌آباد مي‌باشد، از فشار غصه و حسرت پابوسي آستان مقدس حضرت سيدالشهدا(ع)، دچار سكته مغزي شده و از سال 1393 معلول و ناتوان به كنج خانه افتاده است.
ديگر كربلاييان ناكام نيز چنانچه تاكنون زنده مانده باشند، آنقدر پير و خسته‌دل شده‌اند كه توان سفر به عتبات عاليات را نداشته باشند.
داستان اين كاروان دزد زده چنين است كه يك دفتر زيارتي كه خود را منتسب به استان قم مي‌داند، حدود 7 سال پيش با تبليغات فراوان از مردم شهر صالح‌آباد براي تشكيل كاروان و سفر به عتبات عاليات، براي زيارت ثبت‌نام به عمل آورد. حدود 60 نفر از مشتاقان صالح‌آبادي براي سفر به كربلا، كليه هزينه‌هاي سفر خود را به اين دفتر زيارتي پرداخت كرده و حتي گذرنامه‌هاي خود را هم آماده كرده و با هزار عشق و آرزو به مدعيان مديريت اين دفتر زيارتي تحويل دادند و تاريخ اعزام كاروان نيز مشخص شد. در تاريخ موعود، اعضاي كاروان به همراه خيل فاميل و دوستان و همسايگان كه براي بدرقه آمده بودند، در مكان مسجد فاطميه اين شهر اجتماع كردند و به انتظار رسيدن 3 دستگاه اتوبوس كاروان كه قرار بود از ترمينال شرقي تهران اعزام شود، نشستند وليكن ساعت‌ها انتظار نتيجه‌بخش نبود و آفتاب آن روز موعودِ سفر نيز به غروب گراييد و سياهي شب همه جا را فرا گرفت و اتوبوس‌ها هرگز نرسيدند.
سرانجام خبر رسيد كه «بيهوده نشسته‌ايد و انتظار مي‌كشيد، به سرتان كلاه رفته است و مديران آن كاروان كذايي كلاهبردار و شيّاد بوده‌اند!» پس از آن، مردم دل‌شكسته و در ره مانده صالح‌آباد با مراجعه به مراجع قضايي از كاروان دزد و راهزن شكايت به عمل آوردند و يكي از همين كاروانيان به نام معراج عباسي از جانب همراهان و همسفران بر جاي مانده خويش، نماينده شد تا پيگير مجدّانه شكايت و احقاق حقوق اين مردم دل‌شكسته و دوستدار اهل بيت(ع) باشد.
بيش از 6 سال طول كشيد تا سرانجام و پس از فرازونشيب و كارشكني‌هاي بسيار، شكايت به مراجع قضايي ثمربخش شد و حكم جلب و توقيف اموال طراح اصلي و سردسته راهزنان به نام «م.ق» صادر شد. وليكن اين محكوم كه گويا زيروبم فراز از مجاري قانوني را خوب آموخته و بلد است، به اصطلاح دم به تله نمي‌دهد و هر بار كه دورادور صداي پاي مأمور حكم جلب و نداي قانون را مي‌شنود، به طريقي مي‌گريزد و ساكن در جايي نمي‌ماند.
معراج عباسي چند روز پيش با حالي نزار و جسمي بيمار به دفتر روزنامه همدان‌پيام مراجعه كرده و اشك‌ريزان از مسئولان و مراجع قضايي تقاضاي كمك و همراهي بيشتر مي‌داشت! او عاجزانه خطاب به مسئولان و قضات صادركننده حكم جلب آن مجرم گريزپا مي‌گويد، شما را به خون پاك سيدالشهدا سوگند حالا كه حكم جلب آن ياغي را صادر كرده‌ايد، براي دستگيري او هم بيشتر از قواعد مقرر همكاري كنيد و دستگيري و نگهداري مجرم را تنها به خودمان محوّل نسازيد.
به نظر مي‌آيد معراج عباسي بر اثر دوندگي‌هاي بسيار و صرف وقت 7 ساله در محاكم قضايي، به شدت از لحاظ روحي و رواني مستأصل گشته و قصد ناخوشايندي در سر دارد. او وصيتنامه‌اي از خود كه مهر و امضا و تأييد عرف و شرع را هم داراست، به خبرنگار ما نشان داده و مي‌گويد؛ از زندگي و تلخي‌هاي روزگار خسته است و مي‌خواهد دست به عملي نامتعارف بزند كه گناه آن نه‌تنها دامن خودِ وي، بلكه دامن بسياري را خواهد آلود.
اما اي كاش مي‌شد با صلابت كامل قانون و عدل اسلامي مجرم اصلي و شناخته شده و محكوم شده را تحويل عباسي مي‌دادند و از او يك انسان اميدوار و مطمئن به عدل الهي و عدالت قوانين اسلامي مي‌ساختند تا هر انديشه ناصوابي را از ذهن خود بزدايد. به اميد چنين ‌روز روشن.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.