1402-12-041402-12-14bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 14 اسفند 1402

کد خبر : 124516

 
استقبال پرشور کبودراهنگی‌ها از جشنواره بین‌المللی تئاتر
تاریخ خبر : 1401-04-07
     
 
 
     
متن خبر :


 کبودراهنگ_ اکرم حمیدی_ خبرنگار همدان‌پیام: بیست‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در شهرستان کبودراهنگ در یکم تیرماه با اجرای عموصفا و گیلگیلی‌ها کلید خورد و مورد استقبال خوب کبودرآهنگی‌ها قرار گرفت.
کودکان کبودراهنگی پس از پایان جُنگ شادی عموصفا، منتظر رسیدن 4 و 5 تیرماه بودند تا به تماشای نمایش «کاغذ زباله نیست» بنشینند.   این نمایش مورد استقبال گرم و پرشور کبودراهنگی‌ها قرار گرفت و پس از2 سال و چند ماهی که کرونا بچه‌ها را خانه‌نشین کرده بود، بالأخره دور هم جمع شدند و با جیغ و دست و هورا از تماشای این برنامه لذت بردند. رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کبودراهنگ در گفت‌وگو با  همدان‌پیام، اظهار کرد: بلیت جشنواره بین‌المللی کودکان و  نوجوانان در شهرستان کبودراهنگ رایگان بوده و بچه‌ها در کنار خانواده‌هایشان ‌در این برنامه حضور داشتند و از این جشنواره استقبال خوبی کردند.
 فتح‌ا... ضابطی افزود: روز  4 و5 تیرماه نیز نمایش «کاغذ زباله نیست» به کارگردانی وحید عبدالهی از همدان در 2 سانس  ۱۰ الی ۱۱ و ۱۱ الی۱۲ در شهرستان  کبودراهنگ اجرا شد.
ضابطی در ادامه  هدف از برگزاری این جشنواره در شهرستان را تقویت مهارت، رشد آگاهی و اعتماد به نفس کودکان و نوجوانان و ایجاد شور و نشاط عنوان کرد.
وی همچنین خاطرنشان کرد: بهترین زمان برگزاری چنین جشنواره‌هایی مهر و آبان، یعنی زمان بازگشایی مدارس است که همه دانش‌آموزان بتوانند در این جشنواره شرکت کنند.
وحید عبدالهی نویسنده و کارگردان نمایش« کاغذ زباله نیست» نیز در گفت‌وگو با همدان‌پیام،بیان کرد: داستان از این قرار است که یک کودک کاغذها رو مچاله می‌کند و از کاغذ زباله‌هایی درست می‌کند و در روند داستان به‌وسیله ربات، کلاغ و پیرمرد متوجه می‌شود که کارش اشتباه است و ربات با آموزش‌هایی علمی  توضیح می‌دهد که ۳۰ درصد از زباله‌هایی که انسان تولید می‌کند از کاغذ است.
وی ادامه داد: هدف از اجرای این نمایش این است که بچه‌ها متوجه شوند که کاغذ را تبدیل به زباله نکنند چراکه کاغذ با زحمت بسیاری تولید می‌شود و به‌دست آن‌ها می‌رسد و به هیچ عنوان نباید در در مصرف کاغذ اسراف کنند.
محمودی،کودک ۷ ساله‌ای است که می‌گوید: برنامه عموصفا و نمایش«کاغذ زباله نیست» خیلی خوب بود. خیلی خوشحالم که در این جشنواره شرکت کردم و دوست دارم باز هم از این نمایش و برنامه‌ها در کبودراهنگ برگزار شود تا ما بتوانیم از آن استفاده کنیم.  امیرعباس مجیدی، ۹ ساله است و می‌گوید: من خیلی خوشحالم که در کنار مادرم در این جشنواره شرکت کردم و از تماشای جنگ شادی و نمایش« کاغذ زباله نیست» خیلی لذت بردم و چیزهای آموزنده‌ای را یاد گرفتم.
 علیرضا شعبانی، کودک ۱۳ ساله می‌گوید: من نمایش «کاغذ باله نیست» را خیلی دوست داشتم و متوجه شدم که نباید کاغذ را تبدیل به زباله کنیم و دوست داشتم مل‌مل هم به کبودراهنگ می‌آمد ولی متأسفانه این اتفاق نیفتاد. امیدوارم که سال‌های آینده که جشنواره در استان همدان برگزار می‌شود، مل‌مل هم به شهر ما بیاید تا بتوانیم از نزدیک  او را ببینیم.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.