پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 5 اسفند 1398

کد خبر : 67972

 
شرکت‌های کلاهبردار واسطه‌ای در کمین خریداران فروشگاه‌های بین‌المللی
تاریخ خبر : 1394-11-11
     
 
 
     
متن خبر :

  سرپرست اداره تشخیص جرائم پلیس فتا با اشاره به افزایش خرید کاربران ایرانی از سایت‌های فروشگاهی بین‌المللی معروف، گفت: با توجه به انتقال ارز برای این گونه خریدها، برخی از شرکت‌های واسطه‌ای مجوز لازم را نداشته و کلاهبرداری می‌کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا، حمید کیانی در تشریح این خبر بیان کرد: خریداران از این سایت‌ها دقت نمایند که برای واریز جهت انتقال به حساب فروشگاه‌های بین‌المللی، حتما شرکت واسطه‌ای که نماد اعتماد الکترونیک داشته باشند استفاده کنند تا در صورت تخلف راحت‌تر بتوان پیگیری کرده و حق و حقوق آنان را دریافت کرد.
وی افزود: متاسفانه شرکت‌های واسطه‌ای که در فضای سایبر فعالیت می‌کنند با سوء‌استفاده از اینکه کالای خریداری شده از طریق پست جمهوری اسلامی به درب منزل خریداران ارسال می‌گردد کلاهبرداری می‌کنند.  کیانی ادامه داد: در صورت اعتراض مشتریان این سایت‌ها، آنها ادعا دارند که محصول را تحویل شرکت پست داده و شرکت پست در این خصوص مقصر است. در حالی که اصلا اینگونه نیست و هیچ مرسوله ای تحویل شرکت پست نشده است.
وی با بیان اینکه برخی از این شرکت‌های واسطه‌ای نیز کالای اصلی را به مشتری تحویل نمی دهند، گفت: این شرکت های واسطه ای کالای مشابه یا تقلبی تحویل مشتریان خود می دهند و ادعا دارند که برند مورد نظر این کالا را برای آنها ارسال کرده است و آنها مقصر نیستند.
سرپرست اداره تشخیص جرائم پلیس فتا ناجا بیان کرد: در فروشگاه‌های مجازی که نماد اعتماد الکترونیک (ای‌نماد) دریافت کرده‌اند مشخصات گردانندگان آنها مثل اسم و آدرس وجود دارد و در صورت تخلف، کاربران با شکایت به راحتی به حق و حقوق خود می‌رسند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.