پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 17 بهمن 1401

کد خبر : 126530

 
مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی:

زائران اربعین تا اطلاع ثانوی به مرزهای عراق مراجعه نکنند
تاریخ خبر : 1401-06-22
     
 
 
     
متن خبر :


■ تدارک اسکان موقت و بازگشت زائران
 

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تاکید بر اینکه زائران اربعین تا اطلاع ثانوی از مراجعه به مرزهاخودداری کنند، گفت: پیش‌بینی و برنامه ریزی اسکان موقت زائران در مرزها و بازگشت آن دسته از زائرانی که قصد بازگشت به شهرهای خود را دارند، انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سید مصطفی فاطمی روز سه‌شنبه -هشتم شهریور ۱۴۰۱ - با اشاره به تحولات و اتفاقات کشور عراق، اظهار داشت: ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر و ستاد مرکزی اربعین هماهنگی کامل با هم دارند و در این‌باره بین این دو دستگاه هماهنگی لازم برای ارائه خدمات شایسته به زائران وجود دارد.

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی افزود: درخواست ما از زائران این است که با توجه به اتفاقات کشور عراق تا اطلاع ثانوی از مراجعه به مرزهای استان‌های خوزستان، کرمانشاه و ایلام خودداری کنند تا شاهد ازدحام در مرزها نباشیم.

وی اضافه کرد: به‌منظور ارائه خدمات شایسته به زائران اربعین حسینی، پیش‌بینی اسکان موقت برای آنها در مرزها انجام شده و تا این لحظه گزارشی درباره مشکلات زائران نداشتیم، خوشبختانه با کمک مردم و مسئولان آرامش در مرزها برقرار است و زائران در سلامت کامل هستند.

فاطمی گفت: در هر سه استان که با کشور عراق مرز مشترک داریم، تمهیدات لازم اندیشیده شده و پیش‌بینی‌های لازم تدارک دیده شده است، ادارت کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در سه استان خوزستان، کرمانشاه و ایلام در خدمت زائران هستند.

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی‌ها برای بازگشت آن دسته از زائرانی که قصد بازگشت به شهرهای خود را دارند انجام شده و وسائل نقلیه عمومی از جمله اتوبوس به تعداد کافی در نظر گرفته شده است.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.