پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 17 بهمن 1401

کد خبر : 3428

 
رئیس مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش همدان در همایش تجلیل از دانش‌آموزان شاهد:

دشمنان به دنبال سیاه‌نمایی مسائل دینی و اعتقادی ما هستند
تاریخ خبر : 1390-09-04
     
   
     
متن خبر :

همدان‌پیام: رئیس اداره مشارکت‌های مردمی و شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش همدان گفت: دشمنان امروز به دنبال سیاه‌نمایی مسائل دینی و اعتقادی ما هستند.
منوچهر توسلی‌کیا در همایش تجلیل از دانش‌آموزان برتر مطالعه و تحقیق و پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری مدارس شاهد استان همدان، خطاب به دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر، اظهار کرد: شما دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر وارثان آنهایی هستید که در جنگ سخت استکبار جهانی ایستادگی کردند و رشادت‌های بی‌بدیلی آفریدند که با این وصف شما نیز باید در عرصه امروز جنگ نرم در مقابل استکبار جهانی بایستید.
وی عنوان کرد: شما فرزندان شاهد و ایثارگر امروز باید از فرصت‌ها و قابلیت‌های موجود و ارزشمند نظام اسلامی ایران در راستای باروری علم و اندیشه کشور استفاده کنید و در عرصه بین‌المللی ممتاز شوید و با این عمل به صیانت و پاسداری از ارزش‌های انقلاب اسلامی توفیق یابید.
به گزارش فارس، رئیس اداره مشارکت‌های مردمی و شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش استان همدان گفت: وظیفه شما فرزندان شاهد و ایثارگر امروزه به مراتب سنگین‌تر از گذشته است؛ چرا که در عرصه جنگ سخت دشمن قصد تصاحب خاک کشور را داشت اما امروز در صدد تسخیر اذهان و مغز جوانان و نوجوانان این مرز و بوم است.
وی با بیان اینکه در سه دهه پس از انقلاب شاهد پیشرفت‌ها و دستاوردهای مهمی در ایران اسلامی بوده‌ایم، گفت: رسالت امروز بسیار سنگین است و اگر غفلت کنیم هجمه دشمن ما را با خود خواهد برد که در این راستا باید ارزش خون‌های شهیدان این مرز و بوم را ارج نهیم.
توسلی‌کیا با بیان اینکه غرب در حال حاضر از مغز جهان سوم برای پیشرفت بهره می‌گیرد، تصریح کرد: با توجه به اینکه این انقلاب ثمره خون شهیدان است جوانان ما با ورود به عرصه‌های مختلف علمی می‌توانند کشور ایران اسلامی را در بین جهانیان ممتاز و الگو جلوه دهند.
وی افزود: دشمنان امروز به دنبال سیاه‌نمایی مسائل دینی و اعتقادی ما هستند که در این مسیر از هر ترفندی از جمله ماهواره، اینترنت، مسائل غیر اخلاقی در تلفن‌های همراه و ... استفاده می‌کنند تا جوانان را به انحطاط بکشانند که با این وصف شما فرزندان شاهد و ایثارگر با تمسک به دین و علم می‌توانید این توطئه‌های شوم را عقیم بگذارید.
رئیس اداره مشارکت‌های مردمی و شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش استان همدان یادآور شد: دشمنان ما سعی می‌کنند با ایجاد فضای شبهه و گمان غلط نسبت به انقلاب اسلامی، نهادهای قانونی ایران، ولایت فقیه و رهبری، اذهان جوانان و نوجوانان را مشوش کرده و آن‌ها را به سمت مطالبات کاذب بکشانند.
وی با بیان اینکه جوان ایرانی روحیه انقلابی و دینی خود را در هر عرصه‌ای حفظ می‌کند، گفت: جوانان ما به اصول دین اعتقاد دارند و پایبند به آن هستند و ادعاهای واهی استکبار نسبت به آنان پوشالی و بی‌اساس است.
توسلی با اشاره به رتبه‌های زیر هزار دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر در کنکور سراسری، خاطرنشان کرد: تعداد 58 رتبه در این عرصه بسیار کم است که امیدوار هستیم در سال بعد این رقم ارتقا یابد.
وی با بیان اینکه اعتبار خوبی برای امر تحقیق و پژوهش در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: شما دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر باید به عرصه علم و پژوهش توجه شایانی داشته باشید تا به این واسطه استان همدان در کشور مطرح شود.
در پایان این مراسم از دانش‌آموزان برتر مطالعه و تحقیق و پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری مدارس شاهد استان همدان تجلیل شد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.