پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 25 مرداد 1399

کد خبر : 93853

 
معاون وزیر در همدان تاکید کرد

افزایش توان تولید حداکثری
تاریخ خبر : 1398-02-31
     
 
 
     
متن خبر :

■ استاندار: مديري که شجاع نباشد به‌درد استان نمي‌خورد

  معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور پس از حضور خود در همدان از 2 واحد توليدي سینا گستر و موکت همدان در شهرک صنعتی بوعلی و يک واحد گلخانه گل‌هاي زينتي بازديد کرد تا از نزديک با خواسته‌ها ومشکلات آنها آشنا شود. وي پس از بازديد در ستاد تسهيل و رفع موانع توليد حضور يافت. در اين جلسه 4 واحد صنعتي و گلخانه نيز براي بيان مشکلات و دريافت مصوبه از ستاد رفع موانع توليد حاضر شدند که بنا به درخواست استاندار آنها به نوبت مشکلات خود را مطرح کردند که معاون وزير کشور به بخشي از مشکلات که مربوط به مسائل ملي بود پاسخ و راهکار ارائه داد و بخش استاني را نيز استاندار پاسخگو شد که نتيجه اين جلسه 7 مصوبه شد.
در اين جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور بر بازسازی، نوسازی و رونق واحدهای تولیدی تأکيد کرد و گفت: براساس دستور صریح وزیر کشور بازگشت واحدهای نیمه تعطیل و تعطیل به چرخه تولید ملاک ارزیابی و استمرار خدمت فرمانداران در سال 98 است.
بابک دین‌پرست ادامه داد: هنر فرمانداران رونق و توسعه بخشیدن به تولید است و در سالجاری باید برای این موضوع تلاش مضاعف داشته باشند و فکر نکنند که اين فقط وظيفه استاندار است و طبق دستور وزير کشور ارزيابي و حضور فرمانداران براساس 7 شرط است.
وی از فرمانداران خواست نسبت به شناسایی واحدهای فعال و نیمه فعال که پایین‌تر از ظرفیت اسمی مشغول تولید هستند اقدام کرده و برای رساندن این صنایع به حداکثر توان تولید تلاش کنند.
دین‌پرست همچنین به فرمانداران سراسر کشور توصیه کرد فارغ از مسائل سیاسی به مشارکت اقتصادی اهمیت داده و دست کم نیمی از وقت خود را برای این منظور صرف کنند تا به نتایج مورد نظر دولت تدبیر و امید برسیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور با بیان اینکه 2 هزار و 22 واحد تولیدی تا پایان آذرماه سال گذشته در تملک بانک‌ها قرار گرفتند، گفت: بازگشت واحدهای تملک شده توسط بانک‌ها به چرخه تولید از ديگر وظایف فرمانداران در سالجاری است.
وی تاکید کرد: رونق و توسعه تولید مهمترین شاخص ارزیابی نماینده‌های عالی دولت است و ادامه فعالیت فرمانداران بر اساس دستور صریح و موکد وزیر کشور منوط به تحقق این شاخص است.
دین‌پرست از اختصاص 300 هزار میلیارد ریال در راستای رونق تولید، بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی در سال گذشته خبر داد و افزود: دولت این میزان را در قالب تسهیلات در اختیار کارخانه‌ها و صنایع مورد نیاز قرار داد که سهم همدان از این موضوع 460 طرح با رقم 8 هزار و 280 میلیارد ریال بود.
وی به تبیین طرح آمایش سرزمین اشاره کرد و گفت: به‌جز سه استان، طرح مطالعات آمایش سرزمین همه استان‌ها تهیه و تنظیم شده و امیدواریم سازمان برنامه و بودجه با شتاب بیشتری استان‌های باقی مانده را به اتمام رسانده و موجب تعادل و توازن منطقه‌ای و پر شدن شکاف بین استان‌های محروم و کمتر توسعه یافته شود.معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور به شناسایی 134 طرح نفت و گاز و پتروشیمی نیمه تمام در سطح کشور اشاره کرد و افزود: در این راستا رئیس جمهوری به وزارت نفت برای تعیین تکلیف این طرح‌ها دستور داده است.
  در همدان به معادن توجه شود
دین‌پرست با اشاره به ظرفیت‌های کم نظیر همدان در زمینه معادن و شهرک‌های صنتعی خواستار رسیدگی و نظارت بیشتر به آنها برای بهبود شرایط کسب و کار و رونق اقتصادی در این بخش‌ها شد و گفت: با اينکه تعداد معادن همدان زياد است اما جلسات مربوط به آن را برگزار نمي‌کند که بايد براي آن برنامه‌ريزي و جلسات منظمي برگزار کند.وی سپس با اشاره به مشکل واحد قطعه‌ساز خودرو در همدان گفت: 4 قطعه‌ساز در استان‌هاي قم، مازندران و همدان مطالباتي از شرکت‌هاي خودروساز دارند که واحد توليدي همدان مطالباتش سنگين‌تر از بقيه استان‌هاست. بنابراين، تا پایان هفته آتی گزارشی از وضعیت شرکت‌های قطعه‌ساز خودرو برای رئیس جمهوری، معاون اول رئیس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت ارسال و مطالبات این شرکت‌ها را از خودروسازان کشور پیگیری می‌کنیم تا شرکت‌های خوروساز برای رفع مشکلات این شرکت‌ها روند پرداخت‌ها را شتاب بیشتری بدهند.
  مدير شجاع و اهل ريسک مي‌خواهيم
استاندار همدان هم با اشاره به مشکلاتي که براي واحدهاي توليدي به‌خاطر بررسي پرونده 10 سال گذشته توسط تأمين اجتماعي به‌وجود آمده خطاب به معاون اقتصادي استانداري گفت: يک تيمي به مديريت مدير کل تأمين اجتماعي تشکيل بشود و تمام پرونده‌هايي که در اين مدت مورد بررسي قرار گرفته‌اند را با دقت بررسي کنند و اگر موردي خارج از مصوبه سال 96 در اين مورد انجام شده به من گزارش بدهند.
سید سعید شاهرخی افزود: با تأکيد بر حل مشکلات و اجراي مصوبات گفت: اجراي مصوبات ستاد تسهيل در کشور بايد جدي‌تر صورت بگيرد ت با سرعت بيشتري به اهدافمان برسيم.
وي ادامه داد: مديري که اهل ريسک و شجاع نباشد به‌درد استان نمي‌خورد، مديري لياقت کار در اين استان را دارد که همراه با قانونمندي نيمه پرليوان را ببيند.
شاهرخي افزود: مديران منفي‌نگري که مدام به جزئيات گير مي‌دهند و مانع جلو رفتن کار مي‌شوند جايي در تيم مديريتي استان ندارند.
وی با اشاره به اینکه گره‌هایی که از گذشته باقی مانده است باید توسط مدیران باز شود، گفت: برآیند کاری مدیران استان مطلوب است اما دستگاه‌ها و بانک‌هایی هستند که باید خودشان رابه بقيه برسانند.
استاندار همدان با بیان اینکه اگر دستورالعملی اجرا نشده باید چرایی آن بررسی و جبران شود اظهار کرد: باید بر اساس برنامه حرکت کرد و هیچ دستگاهی اجازه ندارد دچار روزمرگی شود.
وي با بیان اینکه اولویت اول استان توجه به معیشت و اشتغال است که از مسیر رونق تولید محقق می‌شود بيان کرد: سند راهبردی و عملیاتی توسعه استان نقشه راه ما را مشخص می‌کند و به ما نشان می‌دهد در هر فصلی چه اتفاقی باید رخ دهد.
وی با اشاره به اینکه نگاه به جذب سرمایه‌های جدید و حفظ و ارتقای ظرفیت‌های موجود با دقت دنبال می‌شود ادامه داد:
 در سه سال پیش رو 15 هزار میلیارد تومان جذب سرمایه‌گذاری و ایجاد 60 هزار شغل پیش‌بینی شده است.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.