پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 2 خرداد 1403

کد خبر : 124239

 
در دیداری تشریفاتی

پاس، امروز میزبان اترک بجنورد است
تاریخ خبر : 1401-03-25
     
 
 
     
متن خبر :

 پس از وقفه 25 روزه رقابت‌های لیگ دسته دوم کشوردر گروه دوم امروز با انجام 6 بازی در شهرهای مختلف دنبال می‌شود و در یکی از این دیدارها تیم فوتبال پاس همدان در دیداری تشریفاتی میزبان تیم اترک بجنورد است.
مسابقات فوتبال لیگ دسته دوم قهرمانی باشگاه‌های کشور در گروه دوم، امروز پس از 25 روز وقفه از سرگرفته می‌شود و با انجام 6 بازی هفته بیست‌وپنجم دنبال می‌شود.
رقابت‌های امروز بیشتر تشریفاتی است و فقط دو دیدار آن از حساسیت بالایی برخوردار است. در این رقابت‌ها شاهین بندرعامری با 48 امتیاز از هفته‌ها قبل صعود خود را به لیگ یک قطعی کرده است و رقابت‌ تیم‌های دوم و سوم برای رسیدن به پلی‌اف بین 3 تیم داغ است. در انتهای جدول نیز سقوط گل ریحان و عقاب تهران قطعی شده و دیگر تیم‌ها هراسی از سقوط ندارند و تنها برای اعتبار و کسب جایگاه بهتر قدم به میدان می‌گذارند.
در یکی از این بازی‌ها تیم فوتبال پاس همدان امروز میزبان اترک بجنورد است، دو تیم در همسایگی یکدیگر در جدول حضور دارند و برای کسب رتبه بهتر قدم به میدان می‌گذارند. پاس با 29 و اترک با 28 امتیاز امروز در ورزشگاه شهید حاجی‌بابایی مریانج با قضاوت نیماخان احمدی، الیاس اسدی و اسماعیل‌رشیدی مقابل هم صف‌آرایی می‌کنند و علی‌رغم تشریفاتی بودن هر دو تیم به دنبال کسب پیروزی می‌باشند.
تیم فوتبال پاس که در نیم ‌فصل دوم روی آرامش را دید و با مدیریت عابری منصور موفق شد بر کوه مشکلات فایق آید و در کمال آرامش بقای خود را در لیگ قطعی کند، این روزها با سنگ‌اندازی برخی گرگ‌صفتان که لباس میش پوشیده‌اند به حاشیه رفته است و گویا این تیم با آرامش بیگانه است.
لیگ دسته دوم در گروه دوم که به دلیل مشکلات انضباطی دو تیم نود ارومیه و شهید قندی یزد و با وقفه 25 روزه همراه بود حال با برطرف شدن و صدور رأی امروز دنبال می‌شود و پاس همدان با ترکیبی از بازیکنان جوان خود قدم به میدان خواهد گذاشت.
سیامک فراهانی که آخرین روزهای مربیگری خود در پاس را طی می‌کند در تلاش است تا با کسب موفقیت در دو دیدار باقی مانده کارنامه‌ای خوب را از خود بر جای بگذارد و برای رسیدن به این هدف در بازی امروز با انگیزه پیروزی بازی را آغاز می‌کند و امیدوار است تا با تلاش بازیکنان موفق به کسب 3 امتیاز این بازی شود.
پاس که در نیم‌فصل نخست نتایج خوبی نگرفت و از کاندیداهای سقوط بود در نیم‌فصل دوم با حمایت مدیرعامل جدید و برطرف شدن مشکلات، جانی دوباره گرفت و با کسب نتایج درخشان ضعف‌های دور رفت را جبران کرد و موفق شد با جمع امتیازات، خود را از انتهای جدول جدا و در لیگ ماندنی شود.
سرمربی پاس بازی‌های تیم اترک را به خوبی آنالیز کرده و نقاط ضعف و قوت این تیم را برای بازیکنان خود تشریح کرده است و پاسی‌ها با رهبری رضا کاشفی در درون زمین به دنبال آن هستند تا روند رو به رشد خود را تداوم و با کسب پیروزی جایگاه خود را در جدول ارتقا بخشند.
تیم میهمان نیز انگیزه چندانی در این بازی ندارد و با تمام توان به همدان نیامده است. آنها به دنبال حداقل امتیاز هستند و با تاکتیک تدافعی قدم به میدان خواهد گذاشت که شاید این، کار را برای سبزپوشان همدانی سخت کند. پاس امروز با ترکیب میلاد پورقلی، فرشاد امامی، عادل سرشار، مسعود رمضانی، محمدرضا اقبالی، عباس کندل، مهرداد علیزاده، وحید نعمتی، احمدرضا نائیج، رضا کاشفی و امیرعلیدادی بازی را آغاز خواهد کرد. سبزپوشان همدانی عملکرد عجیبی در جدول دارند آنها با 29 گل زده پس از شاهین صدرنشین بهترین خط حمله لیگ را دارند و این نشانگر آن است که پاس میل تهاجمی بیشتری دارد و در گلزنی موفق عمل کرده است اما همین قدر که در حمله خوب بوده، در دفاع چنان متزلزل بود که با دریافت 30 گل ضعیف‌ترین خط دفاع را به نام خود ثبت کرده است و این برای تیم پاس زیاد خوشایند نیست. مدافعین پاس بازی بسیار متزلزل و پراشتباهی از خود نشان دادند که بیشتر آن به نیم‌فصل نخست برمی‌گردد.
شاگردان فراهانی در بازی امروز بدون استرس می‌توانند فوتبال روانی را به نمایش بگذارند و با پوشش لایه‌های دفاعی از قدرت خود در خط حمله استفاده کرده تا توانایی‌های خود را به حریف دیکته کند.
تیم مقابل نیز شرایط یکسانی با پاس دارد اترک هم با 21 گل زده به نسبت از خط حمله خوبی برخوردار است و در خط دفاع با قبول 24 گل از جمله خطوط ضعیف دفاعی هستند که این می‌تواند برای مهاجمان گلزن پاس خوب باشد و ماشین گلزنی سبزپوشان در این بازی روشن شود.
اما در دیگر دیدارهای این هفته دو بازی حساس در شهرهای شیراز و ارومیه برگزار می‌شود. تیم ون پارس نقش جهان اصفهان، با 41 امتیاز از بیشترین شانس برای صعود به پلی‌اف برخوردار است و این تیم امروز در شیراز به مصاف ایمان سبز می‌رود که در رده دهم قرار دارد، ون پارس برای صعود در این بازی مجبور به پیروزی است.
اما در دیگر بازی حساس تیم نود ارومیه دیداری 6 امتیازی با خلیج فارس ماهشهر دارد. نود با 39 و خلیج فارس با 38 امتیاز رقابت تنگاتنگی برای رسیدن به پلی اف دارند. هر دو تیم در این بازی محکوم به پیروزی هستند تا رقابت را برای صعود به پلی‌اف به هفته پایانی بکشند اما کسب نتیجه مساوی به منزله دوری هر دو تیم از صعود خواهد انجامید.
در سایر دیدارها، عقاب سقوط کرده میزبان شهرداری نوشهر است، فولاد خوزستان از تیم مس نوین کرمان پذیرایی می‌کند، تیم فولاد نیز امید کمرنگی برای صعود دارد و حداقل روی کاغذ امیدوار است و تیم قهرمان شاهین بندر عامری میزبان اسپاد تهران است. تیم شهید قندی نیز 3 امتیاز از گل ریحان کسب کرده و در حال حاضر خود را به رده دوم رسانده است تا این تیم نیز روی کاغذ امیدوار به صعود باشد.
با انجام بازی‌های دو هفته پایانی این رقابت‌ها پرونده لیگ دو در فصل 1401-1400 بسته خواهد شد تا تیم‌ها با تجدید قوا خود را مهیای رقابت‌های فصل آینده کنند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.