1401-08-251401-09-05bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 5 آذر 1401

کد خبر : 122545

 
اخبار ورزشی استان:

سنگ‌اندازی مانع توسعه ورزش استان می‌شود
تاریخ خبر : 1400-12-09
     
 
 
     
متن خبر :


 ایجاد مشکل و سنگ‌اندازی سرعت توسعه ورزش استان و دوومیدانی را می‌گیرد.
مدیرکل ورزش و جوانان با اعلام این مطلب در مجمع انتخابات هیأت دوومیدانی استان همدان گفت: باید با همدلی و اتحاد به دنبال پیشرفت ورزش استان بود و انتظار ما این است که دوومیدانی استان همدان در مسابقات آسیایی و المپیک صاحب نماینده باشد.
حمید سیفی افزود: خوشبختانه امروز استان همدان همچون گذشته در رشته دوومیدانی دارای قهرمانان بسیار توانمندی است و امیدواریم در ادامه راه بتوانیم با همدلی و هم‌افزایی مشکلات و موانع را برای توسعه هرچه بیشتر و کسب مدال‌های المپیکی و آسیایی به فرصت تبدیل کنیم.
وی با بیان اینکه تمامی کاندیداهای تصدی‌گری هیأت‌های ورزشی ما قابل احترام و ارزشمند هستند، افزود: مرام و معرفت و پهلوانی تنها برای کشتی نیست، باید در هیأت دوومیدانی آسیب‌شناسی‌ها در بدو فعالیت رئیس جدید صورت گیرد، زیرا که موضوع کیفیت و کارایی و راندمان در هیأت‌های ورزشی مورد توجه است و اگر احساس کنیم هیأتی ناکارآمد است تغییرات را ایجاد می‌کنیم.
سیفی با اشاره به میزبانی همدان جهت برگزاری مسابقات کشوری گفت: همدان در سال آینده میزبانی مسابقات کشوری دوومیدانی را بر عهده خواهد گرفت و باید اردوهای تیم ملی و مسابقات مختلف برای افزایش توان قهرمانان در همدان برگزار شود چراکه اگر به‌روز نباشیم پیشرفت نخواهیم داشت.
وی ضمن استقبال از برگزاری اردوی تیم ملی دوومیدانی در استان همدان گفت: استان همدان به لحاظ سطح ارتفاع از دریا دارای شرایط بسیار خوبی برای ورزش‌های حرفه‌ای به خصوص دوومیدانی برخوردار است.

 مسعود بنوان رئیس هیأت دووميداني استان شد
 مسعود بنوان با رأی قاطع مجمع انتخاباتی هیأت دوومیدانی استان، به مدت 4 سال به عنوان رئيس جدید هیأت دووميداني استان همدان انتخاب شد.
مجمع انتخابات رئيس هیأت دووميداني استان همدان با حضور هاشم صیامی رئيس فدراسيون دووميداني و حمید سیفی مديركل ورزش و جوانان همدان و اعضای مجمع برگزار شد.
در اين مراسم مسعود بنوان با كسب 19رأي از 23 رأي مأخوذه به مدت 4 سال به عنوان رئیس هیأت دووميداني استان همدان انتخاب شد.
بنوان پیش از این به عنوان دبیر هیأت دوومیدانی استان همدان فعالیت داشت و از مربیان سازنده این رشته ورزشی به شمار می‌رود.
مصطفی قاسمی دیگر کاندیدای این مجمع نیز یک رأی کسب کرد و 3 رأی نیز سفید به صندوق انداخته شد. پیش از این، مرتضی خورشيدي به مدت 16سال رئيس هیأت دووميداني استان بود. همچنین در این نشست زهرا ضمیری‌شجاع نایب‌رئیس بانوان،  محمد حاتمی خزانه‌دار، بیژن ذهاب و معصومه وفایی عضو هیأت‌رئیسه و سیدحسن حسینی خبره ورزشی به عنوان اعضای هیأت‌رئیسه مجمع معرفی شدند.

با تقویت پاس به دنبال بقا در لیگ 2 هستیم
 با جذب 8 بازیکن جدید و تقویت تیم با تلاش کادر تیم و بازیکنان به دنبال صعود به میانه جدول و بقا در لیگ 2 هستیم.
سرپرست تیم فوتبال پاس همدان با اعلام این مطلب اظهار کرد: قرارداد 8 بازیکن جدید با درخواست سیامک فراهانی سرمربی تیم منعقد شد تا در نیم‌فصل دوم لیگ دسته ۲ فوتبال کشور به میدان برویم.
محمدرضا آرتیمانی افزود: میلاد قلی‌پور، محمد بختیاری، حسین محمدی، احمدرضا نائیج، حسن زنگنه، فرهاد جودکی، امیر علیدادی و علی محمدی با امضای قراردادی رسمی به جمع سبزپوشان همدانی اضافه شدند.وی خاطرنشان کرد: این بازیکنان در شرایطی جذب پاس شدند که 8 بازیکن مازاد در پایان نیم‌فصل نخست و براساس توافق صورت گرفته از لیست تیم خارج شدند.
آرتیمانی با اشاره به باز شدن پنجره نقل و انتقالات تیم پاس گفت: با پیگیری و مساعدت اعضای هیأت‌مدیره باشگاه، درصد قابل‌توجهی از بدهی‌های مالی فصول گذشته در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تسویه شد. هیأت‌مدیره باشگاه در تلاش است تا بدهی‌های مالی را به‌طور کامل تسویه کند تا بتوانیم بدون دغدغه در مسابقات فصل‌های آینده شرکت کنیم.وی با اشاره به اینکه جذب بازیکنان جدید قوای تیمی را تقویت کرده است، گفت: در نیم‌فصل دوم به‌طورقطع به دنبال کسب نتایج مطلوب هستیم.

شانس ۲ هاکی‌باز همدانی در مسابقات آسیایی
 ۲ هاکی‌باز همدانی شانس بالایی برای حضور در مسابقات هاکی روی چمن قهرمانی آسیا دارند.
نایب‌رئیس هیأت هاکی استان با اعلام این خبر به ایرنا، گفت: مسعود مرآتی و محمد مرادی صامت ۲ هاکی‌باز استان همدان هستند که از شانس بالایی برای حضور در مسابقات هاکی روی چمن قهرمانی آسیا برخوردارند.سمانه قاسمی افزود: آخرین مرحله از اردوی آماده‌سازی، انتخابی تیم ملی هاکی چمنی آقایان کشور هم اکنون به میزبانی استان یزد در حال برگزاری است و این ۲ ورزشکار همدانی از هاکی‌بازان با سابقه هستند که هم اکنون در اردوی تیم ملی حضور دارند که درنهایت نفرات برتر راهی مسابقات آسیایی می‌شوند.وی ادامه داد: اواخر اسفندماه جاری مسابقات هاکی روی چمن قهرمانی آسیا به میزبانی جاکارتا پایتخت کشور اندونزی برگزار می‌شود و تیم ایران پس از سال‌ها قرار است در این رویداد مهم حضور داشته باشد. قاسمی خاطرنشان کرد: هم اکنون استان همدان بیش از ۲۰ بازیکن و مربی در اردوهای تیم ملی هاکی حضور دارد و یکی از قطب‌های اصلی توسعه این رشته ورزشی در کشور هستیم و می‌خواهیم در هاکی چمنی نیز به این مهم دست یابیم.وی با اشاره به عضویت یکی از مربیان سازنده هاکی این استان در ترکیب تیم ملی گفت: امیر چهاردولی هم‌اکنون در ترکیب کادر فنی تیم ملی است و به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام خواهد شد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.