پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 6 تير 1403

کد خبر : 131068

 
درخشش کاراته‌کاران استان در ترکیه
تاریخ خبر : 1401-12-24
نویسنده : فاطمه السادات باب الحوائجی
     
 
 
     
متن خبر : کاراته‌کاران اعزامی استان همدان به مسابقات وان ترکیه، خوش درخشیدند و صاحب 2 مدال برنز شدند.

مسابقات لیگ کاراته وان سری A به میزبانی شهر قونیه در کشور ترکیه برگزار شد که 1073 کاراته کا از 76 کشور جهان در 2 بخش بانوان و آقایان با هم به رقابت پرداختند.

در این رقابت‌ها تیم 3 نفره استان همدان کارنامه قابل قبولی کسب کردند و با کسب 2 نشان برنز موفقیتی دیگررا برای ورزش استان به دست آوردند.

در این رقابت‌ها در وزن منفی 75 کیلوگرم مهدی شهگل کاراته‌کای ملی‌پوش استان از کبودراهنگ و حمیدرضا اسماعیلی در وزن منفی 67 کیلوگرم موفق به کسب مدال برنز شدند.

مهدی شهگل در وزن منفی 75 کیلوگرم در مسابقه پایانی مقابل منصور باترگالی از قزاقستان قرار گرفت که با قاطعیت موفق به شکست حریف شد و صاحب گردن‌آویز برنز گردید.

همچنین در وزن منفی 67 کیلوگرم حمیدرضا اسماعیلی در مسابقه پایانی خود به مصاف رافائل دوراتی از کشور پرتقال رفت که این ورزشکار نیز موفق به پیروزی و کسب مدال برنز مسابقات شد.

این رقابت‌ها در ارتقای رنکینگ کاراته‌کاها و نیز تجربه‌اندوزی بیشتر آنها برای حضور در میادین جهانی و آسیایی بسیار حائز اهمیت است.

حضور مستمر در رویدادهای ملی و بین‌المللی در دستور کار هیأت کاراته استان همدان قرار داد تا با حضور در اینگونه رقابت‌ها سطح فنی و تجربه استعدادها ارتقا پیدا کند.

شایان ذکر است که در اوایل سالجاری نیز 3 کارته‌کا استان به نخستین مرحله از مسابقات لیگ کاراته وان جوانان به میزبان شهر فجیره امارات اعزام شدند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.