1401-08-251401-09-05bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 5 آذر 1401

کد خبر : 122660

 
پاس برای بقا جان گرفت
تاریخ خبر : 1400-12-16
نویسنده : سلیمان رحیمی
     
 
 
     
متن خبر :


 تیم فوتبال پاس همدان برای بقا در لیگ دسته دوم جان گرفت و با بردی که این هفته به دست آورد به آینده خود امیدوار شد.
پاس نیم‌‌فصل نخست رقابت‌ها را با مشکلات و حواشی فراوان آغاز کرد و به دلیل بدهی میلیاردی با پنجره بسته نقل و انتقالی روبه‌رو شد. این تیم نتوانست در آغاز لیگ بازیکن جذب کند و تنها با 16 بازیکن قدم به رقابت‌های لیگ گذاشت.
سیامک فراهانی که با هزار امید و آرزو پس از سال‌ها غربت و بازی و مربیگری در شمال کشور به استان همدان بازگشت تا برای استان خود افتخارآفرین باشد با کوهی از مشکلات روبه‌رو شد و در نیم‌فصل نخست با کسب نتایج ضعیف به قعر جدول سقوط کرد و از کاندیداهای سقوط به لیگ 3 شد.
تیم پاس با این همه حواشی و بدهی آرام‌آرام به سوی غرق شدن و نابودی پیش رفت اما به یک‌باره بارقه‌ای از امید در این باشگاه جوانه زد و دوباره امید به دل هواداران فوتبال استان به‌خصوص همدان بازگشت و به آینده این باشگاه قدیمی که روزگاری سر به آسمان قاره پهناور می‌سائید امیدوار شدیم.
هیأت‌امنای باشگاه پاس که پس از انتقال به همدان شکل گرفت و مدیران ارشد استان در آن عضو شدند برای نجات پاس قدم پیش گذاشت تا از نابودی این تیم قدیمی کشور جلوگیری کند.
هیأت‌امنا به ریاست سیدکاظم اولیائی که نقش پررنگی در انتقال پاس داشت دست به کار شد و پس از مشورت با دیگر اعضای هیأت‌امنا، مأموریتی خطیر را به صادق چیت‌سازیان داد تا امور پاس را رتق و فتق کند.
چیت‌سازیان هنوز جوهر حکمش خشک نشده بود که در تیررس آماج حملات برخی از دوستان در فضای مجازی قرار گرفت. حاشیه‌سازان با ایجاد موانع مانع از پرواز تیم به بوشهر شدند و مدیرعامل تیم نیز استعفا داد و از هدایت پاس کنار کشید که حاصل آن باخت 3 بر صفر مقابل شاهین بوشهر بود تا تیره‌روزی‌های پاس تداوم پیدا کند.
صادق چیت‌سازیان که مرد سرد و گرم کشیده‌ای است، با این گرد و خاک میدان را خالی نکرد و پس از ارزیابی باشگاه اقدام به معرفی هیأت‌مدیره و مدیرعامل برای تیم کرد تا این تیم از بلاتکلیفی خارج شود.
در نخستین اقدام حمیدرضا عابدی‌منصور یکی از سرمایه‌داران استان را به عنوان مدیرعامل معرفی کرد.
عابدی‌منصور جوانی پرانرژی و علاقه‌مند نشان می‌دهد در مدت کمی که از مدیریت وی در پاس می‌گذرد کارهای بزرگی انجام داده و سعی کرده تا حواشی را از تیم دور کند. وی به همراه اسپانسر تیم شرکت پتروشیمی و دیگر مسئولان تا حدودی بدهی‌های باشگاه را تسویه کرد و موجب شد تا پنجره نقل و انتقالات پاس باز شود تا سیامک فراهانی بتواند بازیکنان مورد علاقه خود را جذب کند.
البته هنوز پاس از مشکلات و حواشی فارغ نشده است و این تیم درگیر مشکلات بزرگتری است به حدی که عابدی‌منصور با انتشار بیانیه‌ای تهدیدآمیز از ناملایمات و نارسایی‌ها سخن گفت و خواهان تعیین‌تکلیف پاس شد.
با روی کار آمدن مدیریت جدید امید در این تیم موج می‌زند و نسبت به آینده این تیم می‌توان امیدوار بود.
ابرهای تیره از آسمان پاس در حال کنار رفتن هستند تا خورشید امید و آرزو دوباره بتابد و پاس بتواند دوباره به جایگاه خود بازگردد.
در کوتاه‌مدت مأموریت مدیریت جدید بقای پاس در لیگ 2 و پرداخت بدهی‌ها است. برای رسیدن به این هدف پاس در نقل و انتقالات زمستانی 8 بازیکن جذب کرد تا نتایج ضعیف نیم‌فصل نخست را جبران کند.
پاس در نیم‌فصل دوم آغاز خوبی داشت و در هفته نخست مقابل ون پارس اصفهان بازی قابل قبولی ارائه داد، اما در واپسین ثانیه‌های بازی بخت با این تیم یار نشد و پاس بازی برده را مساوی کرد، اما این تیم در بازی دوم دست به کار بزرگی زد شاگردان سیامک فراهانی در تهران و در مصاف با اسپاد فوتبال زیبا و قابل‌قبولی ارائه داد و موفق شد این تیم تهرانی را با 2 گل شکست دهد تا نسبت به آینده امیدوار باشد.
حالا پاس امتیازاتش با چند تیم پایین جدول برابر شد و این شانس را دارد تا با کسب چند امتیاز خود را بالا بکشد و کابوس سقوط را از خود دور کند.
فراهانی و شاگردانش پاسخ زحمات و تلاش مدیریت باشگاه را با کسب 3 امتیاز برابر اسپاد تهران دادند و حالا آنها امیدوار هستند تا در ادامه لیگ روزهای خوبی را پیش‌رو داشته باشند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.