1401-08-251401-09-05bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 5 آذر 1401

کد خبر : 110944

 
عیدی شورای شهر و شهرداری همدان به شهروندان منطقه 2

تملک و بازگشایی 2 معبر با هدف حل مشکلات ترافیکی
تاریخ خبر : 1399-05-20
     
   
     
متن خبر :

 رئیس شورای اسلامی شهر همدان در آئین بازگشایی معبر‌های امیرکبیر و ابتدای کوی محمدیه با اشاره به اهمیت تعریض معابر و بازگشایی‌هایی که در سطح مناطق شهرداری به وقوع پیوسته و همچنان ادامه دارد، عنوان کرد: در ادامه فرایند بازگشایی معابر در سطح مناطق شهرداری همدان، روز گذشته، شاهد بازگشایی معبر امیرکبیر واقع در منطقه 2 شهرداری همدان بودیم.
کامران گردان با بیان اینکه بازگشایی‌ها و تعریض معابر به هدف‌هایی چون روان‌سازی ترافیکی و کاهش موانع موجود در حوزه حمل و نقل و تردد اشاره دارد، گفت: با توجه به رشد شهرنشینی و تغییرات به‌وجودآمده، نیاز به بازگشایی معبرهایی در سطح شهر مشاهده می‌شود.
وی با اشاره به اینکه بازگشایی‌های معبر در کاهش ترافیک و شکل‌گیری فضای مناسب شهری بسیار مؤثر است، عنوان کرد: با توجه به اینکه سال‌های زیادی از استقرار ملک واقع در معبر موردنظر می‌گذشت و از آنجایی‌که در معبر اصلی نیز قرار داشت، شرایطی خاص را ایجاد کرده بود که نیاز مبرم به بازگشایی محسوس بود. در نهایت با رایزنی‌های شهرداری منطقه 2 همدان این مهم به وقوع پیوست.
گردان با اشاره به بازگشایی‌ها و تملک‌های انجام‌شده در سطح شهر، گفت: امروز بازگشایی دیگری نیز در ابتدای جاده کوی محمدیه انجام می‌شود.
وی با اشاره به تصادف‌هایی که در این محل اتفاق افتاده است، افزود: این بازگشایی می‌تواند دیدی باز را برای راننده به‌وجود آورد و قطعا آمار تصادفات در این معبر را به حداقل ممکن خواهد رساند و چنانچه با رعایت قواعد و ضوابط ایمنی از سوی رانندگان همراه شود دیگر شاهد تصادفی در ابتدای جاده محمدیه نخواهیم بود.
 عملکرد موفق شهرداری منطقه 2 در بازگشایی معابر
شهردار همدان نیز در حاشیه مراسم بازگشایی معبر‌های امیرکبیر و ابتدای کوی محمدیه، عنوان کرد: از سیاست‌های شهرداری همدان در حوزه بهسازی ترافیک و روان‌سازی‌ها، اتخاذ تملک و بازگشایی معابری است که به پیچیدگی و افزایش ترافیک در سطح شهر منجر شده‌اند و تحقق این موضوع در تمام مناطق شهرداری به‌عنوان یک الزام شناخته می‌شود که توانسته رضایت خاطر شهروندان محترم و آرامش روانی آنها را فراهم کند.
عباس صوفی با اشاره به بازگشایی معبر ابتدای امیرکبیر واقع در بلوار شهید مدنی که در منطقه 2 شهرداری قرار گرفته است، گفت: این معبر معضلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده بود که با تملک و بازگشایی ،انجام‌شده دیگر شاهد این موضوع نخواهیم بود.
وی با پرداختن به معبر ابتدای کوی محمدیه که دارای آمار تصادفی نیز بوده است، عنوان کرد: معبرگشایی در ابتدای کوی محمدیه در راستای روان‌سازی ترافیک، تردد و ایجاد آرامش روانی برای شهروندان محقق شد.
صوفی با اشاره به اینکه در مدیریت شهری بایستی نگاهی توسعه‌ای و همه‌جانبه حاکم باشد، یادآور شد: سعی ما در شهرداری همدان بر آن است که تمامی امور مرتبط به مدیریت شهری، سیاست‌ها و برنامه‌های درنظر گرفته شده برای تحقق را با نگرش توسعه همه‌جانبه و به موازات یکدیگر پیش ببریم تا شاهد شکوفایی تمام امور مرتبط باشیم.
وی با بیان اینکه شهرداری منطقه 2 همدان در زمینه بازگشایی معابر عملکردی مؤثر و موفق داشته است، گفت: در این منطقه بازگشایی‌های سازنده‌ای همچون معبر امیرکبیر، ابتدای کوی محمدیه، معبر طالقانی، سعیده پایین و سعیدیه بالا و بلوار شهید فهمیده و ده‌ها معبر دیگر اتفاق افتاده است.
 بازگشایی معابر، نشانگر سرعت عمل شهرداری در اجرای مصوبات شورای شهر
 عضو شورای اسلامی شهر همدان با حضور در محل بازگشایی معبر خیابان امیرکبیر درباره این اقدام شهرداری منطقه 2 گفت: شهرداری همدان از ابتدای دوره پنجم از شورای اسلامی شهر با همکاری و همراهی در راستای اجرای سیاست‌های‌ شورای اسلامی شهر گام برداشت. از آغاز، بازگشایی معابر شهری از جمله مهم‌ترین این سیاست‌ها بود تا حمل و نقل شهری با سهولت بیشتری انجام پذیرد و از خسارات و اتفاقات احتمالی جلوگیری به عمل آید.
حسین قراباغی اذعان کرد: با وجود اینکه کم‌تر از یک هفته از تصویب پروژه بازگشایی 2 معبر خیابان امیرکبیر و کوی محمدیه در شورای اسلامی شهر می‌گذرد؛ این پروژه به‌سرعت انجام شد که خود نشان از میزان اهمیت موضوع و نیز سرعت عمل شهرداری در اجرای مصوبات شورای اسلامی شهر دارد. از تمامی عوامل شهرداری به‌ویژه شهردار محترم منطقه 2 متشکرم که این اتفاق مبارک را رقم زدند.
عضو دیگر شورای اسلامی شهر همدان در آئین بازگشایی معبر خیابان امیرکبیر گفت: چندین سال است که معبر خیابان امیرکبیر بازگشایی شده است اما ملکی که اکنون درحال تخریب است همچنان موجب انسداد مسیر خیابان امیرکبیر شده بود، خوشبختانه امروز با پیگیری‌های شهرداری منطقه ۲ و همچنین واحد املاک شهرداری ستاد، شاهد تخریب این ملک هستیم.
علی فتحی افزود: موضوع بازگشایی معبر‌های امیرکبیر و کوی محمدیه سنوات گذشته نیز مطرح بوده و چالش‌های متعددی در این مسیر وجود داشت که با رفع آنها این معبر بازگشایی شد.
وی خاطرنشان کرد: سالیان متمادی بازگشایی معابر در نقاط کم‌برخوردار شهر اتفاق نیفتاده بود اما در این دوره سعی بر این بود که معابر نقاط مختلف شهر به‌طور متوازن بهبود یابند که در پی آن در مناطق خضر، اسلامشهر، حصار حاج شمسعلی، شهرک ولیعصر و سایر نقاط کم‌برخوردار شاهد بازگشایی‌های مؤثری بودیم که به راحت زندگی کردن مردم و سهولت در حمل و نقل منجر خواهد شد.
 بازگشایی شریان‌های شهر در راستای پویایی آن
شهردار منطقه 2 همدان نیز در آئین بازگشایی 2 معبر خیابان امیرکبیر و کوی محمدیه تأکید کرد: یکی از اساسی‌ترین مسأله‌ها در سیستم شهرهای پویا و موفق، داشتن معابر بازگشایی شده و دارای قابلیت تردد بسیار مناسب داشته است.
حامد جلیلوند افزود: معابر، شریان‌های شهر هستند و مانند رگ‌های حیاتی بدن انسان باید بتوانند مسیر حمل‌ونقل مناسبی را فراهم کند تا مسیر رشد و تعالی را طی کند، از این رو بازگشایی معابر جهت سهولت انتقال مسافر، انتقال بار و همچنین جابه‌جایی‌های شهری برای رشد شهر حائز اهمیت است.
وی ضمن ابراز خرسندی اعلام کرد: شهرداری منطقه 2 خوشبختانه در این مهم پیشتاز بوده و توانسته کارهای بسیار تأثیرگذار و مثبتی انجام دهد. اکنون بیشتر معابر موجود در سطح این منطقه بازگشایی شده‌اند و دسترسی روان و کاملا مناسب شده است.
جلیلوند خاطرنشان کرد: در شهر همدان بر این موضوع تأکید شده و خوشبختانه به مرحله اجرا درآمده است. تخریب ساختمان موجود در معبر خیابان امیرکبیر از سال گذشته آغاز و با جدیت در دستور کار شورای اسلامی شهر قرار گرفته بود. خوشبختانه با توافقی که با مالک محترم ساختمان مذکور صورت گرفت این پروژه نیز اجرایی شد و اکنون شاهد تخریب آن هستیم.
 شهردار منطقه 2 همدان خاطرنشان کرد: تخریب ساختمان واقع در خیابان امیرکبیر از چند نظر اهمیت داشت؛ نخست اینکه این ساختمان با عمری افزون بر ۴۰ سال فرسوده شده و نگرانی‌هایی از نظر خطرآفرینی برای عابران ایجاد کرده بود که رفع خطر از این ملک خود اهمیت به‌سزایی داشت، دوم آنکه سراسر خیابان امیرکبیر بازگشایی شده بود و تنها وجود این ملک موجب مسدود شدن مسیر و سختی عبور شده بود.
وی بیان کرد: متأسفانه در سنوات گذشته در معبر کوی محمدیه بارها شاهد تصادفات بودیم که در این میان تصادف منجر به فوت نیز وجود داشت، با بازگشایی این معبر امیدواریم شاهد سهولت در تردد و حفظ جان شهروندان گرامی باشیم.
جلیلوند در پایان با قدردانی از رضا ابرارخرم معاون اقتصادی و مالی شهرداری همدان، شریفی مدیر املاک شهرداری همدان و نورعلئی مسئول املاک منطقه 2 شهرداری همدان، گفت: بی‌شک بدون یاری و پیگیری این عزیزان، این پروژه تأثیرگذار محقق نمی‌شد. زحمات این بزرگواران جای بسی قدردانی و تشکر دارد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.