پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 27 خرداد 1403

کد خبر : 132476

 
یک زوج جوان بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در همدان جان سپردند
تاریخ خبر : 1402-03-17
     
 
 
     
متن خبر :


مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان از مرگ زوج جوان در اثر مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن خبر داد.

ارتین کمالی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۱ نفر در استان همدان بر اثر مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن به کام مرگ رفتند.

او با بیان اینکه دوشنبه(15خرداد1402) زوج جوان در روستای شمس‌آباد دچار گازگرفتگی شده و فوت کردند، گفت: از ابتدای سال تاکنون کاهش دما در برخی روز‌ها همشهریان را مجبور به استفاده از وسایل گرمایشی کرده و این امر در برخی باعث حوادث تلخی همچون مسمومیت و مرگ با گاز مونواکسیدکربن شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان با اشاره به اینکه سال گذشته ۳۸ نفر به علت مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن فوت شده‌اند، گفت: این آمار در مقایسه با سال گذشته افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است.

کمالی با اعلام اینکه بی‌احتیاطی و استفاده از وسایل گرمایشی غیراستاندارد دو عاملی هستند که کام خانواده‌های زیادی را تلخ می‌کند، گفت: بیشترین آمار قربانیان گازگرفتگی مربوط به اسفندماه بوده است.

او نسبت به خطر گازگرفتگی به عموم هموطنان هشدار داد و گفت: سردرد، گیجی، ضربان شدید شقیقه‌ها، وزوز گوش و خواب آلودگی از علائم شایع گازگرفتگی است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان همچنین گفت: موارد زیادی از مسمومیت‌های کشنده با گاز مونوکسیدکربن در رانندگانی گزارش شده که در آن افراد برای گرم کردن خودروی خود در فصول سرد سال از گاز پیک نیک استفاده کرده‌اند.
 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.