پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 2 بهمن 1400

کد خبر : 120120

 
دیدار چهره به چهره با شهروندان اولویت شهرداری بهار
تاریخ خبر : 1400-07-26
     
 
 
     
متن خبر :

بهار - مینا ابراهیمی- خبرنگار همدان‌پیام: از آنجا که در وقوع تصادف عوامل مختلفی نقش داشته در نتیجه درنظر گرفتن عوامل مؤثر بر تصادف همچون شناسایی نقاط حادثه‌خیز می‌تواند آمار حوادث را کاهش دهد.
حمل‌ونقل سریع و ایمن در دنیای امروز یکی از بزرگترین ابعاد زندگی بشر را تشکیل می‌دهد و نبود ایمنی به‌خصوص در شریان‌های اصلی و تردد، موجب بروز حوادث ناگواری می‌شود که معمولاً با کشته یا زخمی شدن شهروندانمان همراه است.
با توجه به خسارات جانی و مالی که تصادفات تحمیل می‌کند، درنظر گرفتن مبحث ایمنی به عنوان اولویت نخست در برنامه‌های مدیریت حمل‌ونقل و ترافیک به حساب می‌آید که به همین منظور شهردار بهار به اتفاق شمس، رئیس‌پلیس راهور شهرستان بهار ضمن بازدید از نقاط گوناگون شهر نقاط حادثه‌خیز را شناسایی کرد.
همچنین به مناسبت هفته نیروی انتظامی در این مراسم معنوی حاضران ضمن غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدای گمنام با قرائت فاتحه، ذکر صلوات و نثار گل یاد و خاطره فداکاری‌های رزمندگان و شهیدان والامقام را گرامی داشتند و با آرمان‌های شهدا و امام شهیدان تجدیدمیثاق و بیعت کردند.
 این روزها عملیات آسفالت معابر و خیابان‌های شهر بهار به‌صورت گسترده با هدف ارائه خدمات مطلوب به شهروندان آغاز شده است.
شهردار بهار ضمن بازدید از آسفالت‌ریزی خیابان فرهنگ گفت: عملیات گسترده آسفالت‌ریزی در خیابان فرهنگ با رعایت اصول فنی و زیرسازی‌های لازم با کیفیت مطلوبی درحال اجراست و روان‌سازی تردد شهروندان، ارتقای کیفی، بهسازی معابر و مناسب‌‌سازی محیط، سیما و منظر شهری در این اقدام مدنظر مدیریت شهری قراردارد.
در ادامه شهردار و اعضای  شورای اسلامی شهر بهار در مسجد باب‌الحوائج(ع) به منظور بررسی مسائل و مشکلات شهروندان حضور یافتند.
 مجیدی با اشاره به اینکه بستر سرمایه‌گذاری در شهر بهار به دلیل نزدیکی با مرکز استان فراهم بوده و فرصت بسیار خوبی به شمار می‌رود، گفت: شهرداری با تمام توان در خدمت سرمایه‌گذاران است.
 وی با تأکید بر اینکه شهروندان بزرگترین سهامداران شهر هستند مشارکت بیش از پیش آنان را در عمران و آبادانی شهر خواستارشد.
همچنین در ادامه حضور دوره‌ای شهردار و شورای اسلامی شهر بهار این‌بار نمازگزاران مسجد باب‌الحوائج(ع) به هنگام نمازمغرب و عشا میزبان مدیریت و پارلمان شهری بودند.
شهردار بهار بین نمازگزاران لزوم مشارکت شهروندان در بهبود اداره شهر را یادآور شد، همچنین شهروندان نیز مسائلی از قبیل برخورد با سدمعبر، روشنایی معابر و اصلاح  دریچه‌های فاضلاب شهری را خواستار شدند.
شایان ذکراست، سامانه پیامکی  ۳۰۰۰۶۸۱۲ برای ارتباط مستقیم مردم و بیان نقطه‌نظرات و دیدگاه شهروندان بهاری راه‌اندازی شده و آماده دریافت نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما شهروندان گرامی است.
شهردارصالح‌آباد از تملک 130هزار مترمربعی املاک با آورده 500میلیاردی برای شهرداری خبرداد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.