پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 2 مهر 1402

کد خبر : 131083

 
شورای شهر به معضل گرانی زمین و مسکن پایان دهد!
تاریخ خبر : 1401-12-25
     
 
 
     
متن خبر :


یکی از چالش‌های فعلی شهر همدان گران‌بودن نرخ زمین و مسکن است که با تأیید و ابلاغ طرح جامع، تولید و عرضه زمین می‌توان آن‌ را کنترل کرد.

فرماندار همدان در پاسخ به پرسشی درباره آخرین وضعیت طرح جامع همدان، اظهار کرد: براساس بند ۳۴ ماده ۸۰ قانون شورای اسلامی، بررسی و تأیید طرح‌های جامع شهرها از وظایف شوراهاست که باید پس از تأیید به مراجع ذی‌ربط قانونی به منظور تصویب نهایی ارسال شود.

مسلم مخفی افزود: متأسفانه با وجود اینکه طرح جامع شهر همدان برای بررسی به شورای اسلامی دوره پنجم و ششم ارسال‌شده و نقطه نظرات و ایرادات اعضای شورا توسط مشاور طرح اعمال شده‌است، تاکنون طرح جامع همدان در شورا تأیید نشده و عملاً شورا به وظیفه قانونی خود عمل نکرده و طرح جامع شهر همدان را معطل کرده‌است.

مخفی تصریح کرد: براساس تعریف مندرج در قانون، طرح جامع طرحی بلندمدت و قابل تجدیدنظر است که مبین ضوابط و مقررات و نحوه استفاده از اراضی شهری و منطقه‌بندی حوزه‌های شهر براساس کاربری املاک واقع در هر حوزه است.

به گزارش ایسنا، فرماندار همدان مطرح کرد: یکی از چالش‌های فعلی شهر همدان گران‌بودن نرخ زمین و مسکن است که با تأیید و ابلاغ طرح جامع، تولید و عرضه زمین می‌توان آن‌ را کنترل کرد.

وی با بیان اینکه بلاتکلیفی طرح جامع شهر همدان موجب ضرر و زیان مردم و سردرگمی آنها شده‌است، گفت: انتظار است شورای شهر با درنظرگرفتن مصالح عمومی مردم، به این معضل پایان دهد.


 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.