پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 17 بهمن 1401

کد خبر : 126804

 
حضور باستانی‌کاران همدان در فستیوال ورزش‌های سنتی ایتالیا
تاریخ خبر : 1401-07-03
     
 
 
     
متن خبر :


رئیس هیأت ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی استان همدان گفت: سیدسجاد موسوی و جعفر نوری دو باستانی‌کار همدانی همراه با تیم ملی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی کشور راهی ایتالیا، محل برگزاری فستیوال بین‌المللی ورزش‌های سنتی توکاتی شده‌اند.

غلامرضا خاکساری در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اعلام اینکه دو تن از باستانی‌کاران جوان استان همراه با تیمی از کشورمان در فستیوال ورزش‌های سنتی کشور ایتالیا حاضر شده‌اند، اظهار کرد: سیدسجاد موسوی و جعفر نوری دو باستانی‌کار همدانی همراه با تیم ملی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی کشور به ایتالیا که میزبان فستیوال بین‌المللی ورزش‌های سنتی توکاتی است، اعزام شده‌اند.

وی با بیان اینکه این فستیوال اکنون در ورونا ایتالیا در حال برگزاری بود و تیم ملی کشورمان با حضور در این فستیوال به دنبال درخشش است، تصریح کرد: فستیوال ایتالیا به منظور نمایش و معرفی ورزش‌های سنتی و باستانی کشورهای مختلف جهان برگزار می‌شود.

عضو کمیته آموزش و پژوهش فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی با بیان اینکه ورزش زورخانه‌ای همدان پیشینه‌ای عظیم دارد و طی این سال‌ها با وجود مشکلات مالی قهرمان‌پروری می‌کند، مطرح کرد: باستانی‌کاران قدری در همدان مشغول به فعالیت هستند و با وجود کمبودها همانند گذشته پرافتخار و شکوهمند این رشته از قطب‌های اصلی کشور هستیم.

وی در پایان گفت: خوشبختانه چند کرسی مختلف اجرایی در فدراسیون کشوری و جهانی این رشته توسط همدانی‌ها هدایت می‌شود که این موضوع جای خوشحالی دارد.

ورزش باستانی در استان همدان بیش از ۳۰۰ سال قدمت دارد و بیش از ۲۰ زورخانه فعال در سطح استان همدان در حال فعالیت هستند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.