پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 16 تير 1399

کد خبر : 70421

 
هماهنگی برای افزایش قیمت خودرو
تاریخ خبر : 1395-01-30
     
   
     
متن خبر :

 با پایان یافتن تعطیلات نوروزی ابتدا خودروسازان از ارسال درخواست افزایش قیمت محصولاتشان به شورای رقابت خبر دادند. پس از آن نیز واردکنندگان خودرو در اظهارات مشابهی گفتند قیمت محصولاتشان را افزایش خواهند داد.
اما در واکنش به کوک شدن ساز گرانی خودروهای داخلی و وارداتی، یک کارشناس از تبانی خودروسازان و واردکنندگان خودرو برای افزایش قیمت‌ها خبر داد. وی معتقد است واردکنندگان قیمت محصولاتشان را افزایش می‌دهند تا زمینه برای افزایش قیمت خودروهای داخلی فراهم شود.
به گزارش ایسنا، دیگر کارشناسان نیز تأکید می‌کنند که قیمت خودروهای داخلی و وارداتی نه افزایش، بلکه باید کاهش یابد.
یک کارشناس خودرو در این زمینه می‌گوید: متأسفانه خودروسازان و واردکنندگان خودرو برای حفظ منافعشان به طور هماهنگ تصمیماتی را اتخاذ می‌کنند و این منافع مردم است که قربانی چنین تصمیماتی می‌شود. علی خاکساری بیان می‌کند: موضوع افزایش قیمت خودروهای وارداتی اگرچه از سوی واردکنندگان این محصول مطرح شده اما یک تصمیم هماهنگ شده با خودروسازان داخلی به خصوص ایران‌خودرو و سایپاست.
وی می‌گوید: برای توجیه افزایش قیمت خودروهای بی‌کیفیت داخلی می‌خواهند قیمت خودروهای وارداتی را افزایش دهند. واردکنندگان خودرو هم‌اکنون از فروش هر دستگاه خودرو بیش از صد درصد سود می‌کنند، بنابراین دلیلی برای افزایش قیمت این محصولات وجود ندارد.
در این زمینه یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است که قیمت خودرو‌ها نه‌تنها نباید افزایش پیدا کند بلکه باید کاهش یابد.
امرا... امینی بیان می‌کند: با توجه به اجرایی‌شدن برجام و لغو تحریم‌ها قیمت خودروهای وارداتی باید کاهش یابد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.