1400-10-221400-11-02bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 2 بهمن 1400

کد خبر : 120795

 
مخفی مدیرکل ‌سیاسی و عبدی مدیرکل روابط عمومی استانداری همدان شد

جابه‌جایی بومی‌ها در اداره سیاسی استان
تاریخ خبر : 1400-09-04
نویسنده : اکرم چهاردولی
     
 
 
     
متن خبر :

 با انتصاب استاندار همدان و آغاز تغییرات در بدنه‌ استانداری، نوبت به مدیریت سیاسی و انتخابات استانداری رسید تا یک مدیر توانمند با کارنامه‌ای درخشان جای خود را به مدیری جوان با سابقه‌ اجرایی در همین دستگاه بدهد.
ابوالقاسم الماسی، مدیرکل سیاسی و انتخابات پس از ۸ سال فعالیت جای خود را به مسلم مخفی داد و با این پست خداحافظی کرد.
وی در بدو ورود به استانداری به عنوان کارشناس دفتر اجتماعی مشغول به کار شد و سپس با توجه به توانمندی خود به عنوان مدیرکل دفتر اجتماعی منصوب شد که همزمان در کسوت رئیس سازمان ملی جوانان استان تلاش‌های ارزشمندی در این حوزه داشت.
الماسی در دولت احمدی‌نژاد در دفتر ارزشیابی استانداری مشغول به کار شد که با روی کارآمدن حسن روحانی به مدیرکلی دفتر سیاسی و انتخابات رسید و مدتی نیز در سمت سرپرستی معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان انجام وظیفه کرده بود.
وی که پیشینه‌ دبیری ستاد انتخابات را برعهده داشت، چندین دوره انتخابات مختلف را برگزار کرده و به دلیل ثبات روش و منش در این پست حساس در دولت‌‌های مختلف ابقا شد چراکه سلامت نگاه و عملکرد صحیح و قابل‌قبول وی سبب شده بود که جناح‌ها و جریان‌های مختلف سیاسی، از وی راضی باشند.
در سال‌های اخیر خوشبختانه انتخابات مجلس و ریاست‌جمهوری و نیز انتخابات خبرگان و شوراهای اسلامی بی‌کم و کاست و با سلامت برگزار شد چراکه مدیری متخصص و مطلع از قوانین در مصدر کار قرار داشت و به‌رغم آنکه گاه و بیگاه اعتراض‌هایی به برخی نتایج صورت می‌گرفت، اما در نتیجه تغییری صورت نگرفت و در هیچ‌جا باطل نگردید.
 الماسی همواره به عنوان یک کارشناس خبره در تعامل با رسانه‌ها، تحلیل‌های دقیق و موشکافانه‌ای از اوضاع سیاسی و امنیتی داشت و این توانمندی سبب شده بود تا همواره مورد وثوق و اعتنای اصحاب رسانه باشد.
در حوزه‌ احزاب عملکرد شایسته‌ الماسی گواه صادقی بر جدیت و پشتکار اوست چراکه بر اساس قانون جدید احزاب برای ۵۵ حزب مجوز دفتر فرعی صادر کرد و به ۱۲شعبه استانی نیز مجوز فعالیت داده شد. وی از حضور احزاب در عرصه‌های مختلف سیاسی اجتماعی همیشه حمایت کرد.
در حوزه‌ تقسیمات کشوری در مدت مسئولیت وی یک شهرستان، یک بخش و ۳ شهر به واحد‌های تقسیمات استان اضافه شد و در حال‌حاضر پیشنهاد ۳ شهر، یک بخش و یک شهرستان دیگر در مرکز در دست بررسی است.
ابوالقاسم الماسی در مدت زمان تصدی این مسئولیت توانست در حوزه امور امنیتی محیط‌های کارگری  به مشکلات کارگری در تعداد قابل‌توجهی از کارگاه‌های تولیدی رسیدگی و از بروز مسائل امنیتی جلوگیری نماید.
همچنین در حوزه دانشجویی نیز توانست با آشنایی و تسلط کامل به محیط‌های دانشگاهی استان از بروز حوادث حاشیه‌ساز جلوگیری نماید.
لازم به یادآوری است که دوران مدیریت وی با چالش‌هایی نیز همراه بود چنان که در زمانی که به‌صورت موازی سرپرستی معاونت سیاسی را نیز برعهده داشت به دلیل بی‌توجهی به مدیران بومی، وی را کنار گذاشتند.
شاید برای مدیران بومی و توانمند حاشیه‌سازی یک سنت دیرینه تلقی شود، چراکه الماسی نیز از این سنت بی‌بهره نماند.
بر اساس اخبار منتشر شده، روز گذشته با‌ حکم استاندار همدان مسلم مخفی به عنوان مدیرکل سیاسی و انتخابات  استانداری همدان معرفی و از ابوالقاسم الماسی، مدیرکل پیشین تقدیر شد.
مسلم مخفی متولد سال ۱۳۵۸ در همدان و دارای مدرک کارشناسی‌ارشد فقه و حقوق بوده و سوابقی مانند مدیرکل روابط‌عمومی استانداری همدان، مشاور و رئیس دفتر استاندار همدان، معاون دفتر بازرسی و امور حقوقی استانداری، معاون دفتر آموزش‌وپژوهش استانداری، مشاور رسانه‌ای و معاون ارتباطات دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و سرپرستی خبرگزاری تسنیم در استان همدان را در کارنامه خود دارد.
مخفی که در دولت نهم با روی کارآمدن محمود احمدی‌نژاد وارد عرصه اجرایی شد، به عنوان مدیر روابط‌عمومی استانداری تعامل خوبی را با اصحاب رسانه برقرار کرد و پس از آن با قبول سرپرستی خبرگزاری تسنیم خود به جرگه‌ رسانه‌ها پیوست و راه تعامل با مدیریت‌های کلان را برای این قشر هموار کرد.
پیشینه و سوابق کاری او ازجمله حضور در دفتر نماینده ولی‌فقیه و معاونت آموزش و پژوهش استانداری پشتوانه‌ مناسبی برای تصدی پست جدیدش به عنوان مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری است.

عبدی، مدیرکل روابط‌عمومی استانداری شد
روز گذشته مازیار عبدی به عنوان مدیرکل روابط‌عمومی استانداری همدان معرفی و از اسدا... ربانی، مدیرکل قبلی قدردانی شد.
مازیار عبدی متولد ۱۳۶۸ در تویسرکان و دارای مدرک دکتری مهندسی عمران از دانشگاه بوعلی‌سینا بوده، جوان‌ترین رئیس و نایب‌رئیس ادوار مختلف شورای اسلامی شهر تویسرکان، مشاور جوان رئیس اسبق دانشگاه بوعلی‌سینا ) پروفسور محمدعلی زلفی‌گل، عضو هیأت‌تحریریه نشریه سیاسی-اجتماعی جریان وابسته به بسیج دانشجویی دانشگاه بوعلی‌سینا، مجری، نویسنده و کارشناس صداوسیمای مرکز همدان با سابقه‌ بیش از 70 هزار دقیقه برنامه‌های زنده و تولیدی در زمینه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و مذهبی، رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره شهروند برگزیده شهرستان تویسرکان، رتبه نخست مسابقات داستان‌نویسی استان کرمانشاه و مشاور فرهنگی هیأت دانشگاه بوعلی‌سینا را در کارنامه کاری خود دارد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.