1400-10-171400-10-27bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 27 دي 1400

کد خبر : 120793

 
روز رسانه‌ای‌ها
تاریخ خبر : 1400-09-04
     
   
     
متن خبر :

 ۱- روز گذشته بر اساس اخبار منتشر شده، با‌ حکم استاندار همدان 2 تغییر در چیدمان مدیریتی ستاد استانداری اتفاق افتاد تا این‌بار رسانه‌ای‌ها برای یاری مدیریت ارشد استان فراخوانده شوند.
در 2 تغییر روز گذشته مسلم مخفی با سابقه سرپرستی خبرگزاری تسنیم در استان همدان و مازیار عبدی با سابقه اجرای برنامه‌ها و فعالیت در صداوسیما به عنوان مدیران‌کل سیاسی و انتخابات و روابط‌عمومی استانداری منصوب شدند، البته این 2 مدیر سوابق دیگری از خدمات اداری و مدیریتی در پرونده و رزومه خود دارند.

۲- اعتماد استاندار به 2 مدیر که سابقه رسانه‌ای دارند برای واگذاری مسئولیت در ستاد استانداری قطعاً سرمایه‌ای برای رسانه‌ها و مبین نوع نگاه معتمدانه استاندار به رسانه‌ها و فعالان رسانه‌ای است.
این نگاه در برابر نگاهی قرار دارد که به رسانه‌ای‌ها به عنوان مخل نظم و نظام سیستم نگریسته و نه تنها از آنها استفاده‌ای نمی‌کرد، بلکه موجبات دور شدن آنها از فعالیت اداری را نیز فراهم می‌کرد.

۳- استفاده از یک مجری و فعال رسانه‌ای که سوابق علمی و تجربی خوبی دارد، در روابط‌عمومی استانداری مفهومی غیر از اعتماد به تمام فعالان رسانه‌ای برای کمک به توسعه استان و ایجاد شفافیت و گردش آزاد اطلاعات در استان ندارد.
روشن است، استاندار می‌توانست این حکم را برای یکی از کارکنان که شناختی از رسانه ندارد و الفبای اطلاع‌رسانی را هم نمی‌شناسد، صادر و بی‌خیال همکاری رسانه‌ها در روند توسعه استان شود.

۴- حضور مسلم مخفی در سمت مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری با توجه به سابقه خوب وی در استانداری، دفتر نماینده ولی‌فقیه و خبرگزاری تسنیم، انتخاب هوشمندانه و با تدبیری است.
مخفی در این جایگاه به خوبی می‌تواند تعامل استانداری با مخاطبان سیاسی را افزایش داده و با کمک رسانه‌ها موضوعات مهم انتخابات و تقسیمات کشوری را با کمترین هزینه رصد و پیگیری کند.

۵- مدیرکل قبلی دفتر سیاسی استانداری نیز شخصیتی رسانه‌ای بود که سوابقی چون سردبیری هفته‌نامه آینده در دوران اوج این رسانه را دارا بود، سوابقی که در همکاری با رسانه‌ها و فعالان رسانه‌ای به کمک وی آمد تا از مسئولیت‌های خود که بالاترین آن سرپرستی معاونت سیاسی و امنیتی بود، بدون چالش و با سربلندی خارج شود.
الماسی در مدت حضور خود در دفتر سیاسی توانست وظایف خود به‌ویژه در حوزه انتخابات و تقسیمات کشوری را بر اساس قانون و به بهترین شکل در تعامل با رسانه‌ها انجام دهد.

۶- مدیر سابق روابط‌عمومی استانداری عملکرد پر چالشی در این حوزه داشت، وی به‌رغم اینکه رسانه‌ای بود، اما نتوانست انتظارات مجموعه استانداری از رسانه‌ها را بر اساس قانون تنظیم و متعادل کند و در مواردی تعامل لازم بین رسانه‌ها با استانداری دچار حاشیه شد.
 در کنار این، تنزل جایگاه روابط‌عمومی از اداره‌کل به اداره از سوی مرکز، دیگر اتفاقی بود که در این دوران رخ داد تا این اداره از جایگاه سابق و اقتدار قبلی برای هماهنگی روابط‌عمومی‌های استان و اطلاع‌رسانی در استان برخوردار نباشد .

۷- مدیرکل سیاسی و مسئول روابط‌عمومی استانداری با آسیب‌شناسی آنچه تاکنون انجام شده می‌توانند راه طی شده را بدون نقص و با بیشترین تعامل با مخاطبان درون‌سازمانی و بیرون‌سازمانی ادامه داده و در گام دوم انقلاب کمک مؤثری برای مدیریت ارشد استان باشند.
در این روند توجه، حمایت و استفاده از توان رسانه‌های استان، تسریع بخش توسعه استان در گام دوم انقلاب خواهد بود.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.