1403-03-171403-03-27bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 27 خرداد 1403

کد خبر : 133433

 
آلودگی هوا تا چهارشنبه در همدان ماندگار است
تاریخ خبر : 1402-05-03
     
 
 
     
متن خبر :


 پدیده آلودگی هوا و غلظت آلاینده‌ها در مناطق شهری و صنعتی استان تا روز چهارشنبه ماندگار است و از روز پنجشنبه به تدریج شاهد کاهش میزان آلاینده ها هستیم.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: براساس نقشه‌های ماهواره‌ای، آسمان همدان در پنج روز آینده صاف و آفتابی پیش بینی می شود و از روز چهارشنبه از غلظت آلاینده ها کاسته می شود.

روح ا... زاهدی در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: با توجه به جریان‌های شرقی و وزش باد های شرقی از روزدوشنبه تا روز چهارشنبه جریان‌های غربی و افزایش سرعت باد همراه با خیزش گرد و غبار در مناطق مختلف استان همدان پیش بینی می شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: در  روزهای آینده گرد و غبار و افزایش سرعت باد لحظه ای، موجب کاهش کیفیت هوا و کاهش دید می شود و بر همین اساس هواشناسی همدان هشدار سطح زرد صادر کرده است.

زاهدی توصیه کرد: از تردد غیر ضروری بیماران تنفسی و کودکان در هوای باز اجتناب شود.

وی اظهار داشت: با توجه به تغییرات آب و هوایی از فردا سه شنبه گرمای هوا در نقاط مختلف استان بین ۲ تا سه درجه سانتیگراد کاهش می یابد و هوا کمی خنک می شود.

باقری شکیب افزود: بیشینه و کمینه دمای هوای شهر همدان روز گذشته نیز در این مدت ۳۷ و ۱۸ درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.