پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 23 تير 1399

کد خبر : 86998

 
پورمختار:

نمایندگان گرفتار مسائل جزئی حوزه‌های انتخابیه شده‌اند
تاریخ خبر : 1397-09-07
     
   
     
متن خبر :
 یک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نمایندگان گرفتار مسائل جزئی در مناطق و حوزه‌های انتخابیه شده‌اند به همین جهت کمتر در مسائل ملی ورود می کنند. 
به گزارش ایلنا، محمدعلی پورمختار  در جلسه علنی روز  گذشته مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی درخواست تعدادی از نمایندگان برای بررسی طرح جامع مدیریت شهری بر مبنای اصل ۸۵ به عنوان موافق این اقدام گفت: امروزه نمایندگان مجلس شورای اسلامی گرفتار مسائل جزئی در مناطق و حوزه‌های انتخابیه شده‌اند از این رو کمتر در مسائل ملی و قانونگذاری مهم ورود می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه با ایجاد پارلمان‌های محلی، اختیار اداره امور و تصویب برخی مقررات به عرصه‌های پایین‌دستی داده می‌شود، اظهار کرد: امروزه استانداران و فرمانداران اختیار کمی دارند از این رو مجبور هستیم با وزرا جلساتی را برگزار کنیم که این موضوع موجب اتلاف وقت است.
نماینده مردم کبودرآهنگ با بیان این که  بررسی طرح جامع مدیریت شهری بر مبنای اصل ۸۵ سبب تسهیل دسترسی مردم به قانونگذاران می‌شود، ادامه داد: باید اذعان کرد فرآیند قانونگذاری در مجلس پیچیده و طولانی است از این رو باید برای حل مسائل از مسئولان منطقه‌ای کمک گرفت. یکپارچه‌سازی مدیریت شهری نیز از دیگر ویژگی های بررسی طرح جامع مدیریت شهری بر مبنای اصل ۸۵ محسوب می‌شود؛ در واقع بر این اساس اختیاراتی را به مسئولان محلی می‌دهیم و در مقابل آنها پاسخگو می‌شوند.
 
 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.