1399-06-261399-07-05bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 5 مهر 1399

کد خبر : 73245

 
فوتبال نونهالان همدان بی‌رمق در رونق استعدادسازی
تاریخ خبر : 1395-06-13
     
   
     
متن خبر :

 فوتبال نونهالان همدان این روزها بی‌رمق در رونق استعدادسازی، تنها با برگزاری لیگ 5 تیمی و با کمترین استقبال از سوی باشگاه‌داران در مسیری بی‌هدف پیش می‌رود.
به گزارش ایرنا، حضور تنها 5 تیم در فصل جاری رقابت‌های لیگ فوتبال نونهالان استان همدان نشان از ناتوانی باشگاه‌ها در اداره تیم‌های پایه نظیر نونهالان، توجه آنها صرفاً به تیم بزرگسالان، ضعف برنامه‌ریزی هیأت‌های فوتبال شهرستان‌ها در ترغیب باشگاه‌ها مبنی بر تشکیل تیم‌های پایه و بی اعتقادی باشگاه‌ها به پشتوانه‌سازی برای آینده فوتبال استان دارد.
در فصل جاری رقابت‌های لیگ فوتبال نونهالان استان همدان که با قهرمانی تیم پاس همدان به پایان رسید، 4 تیم از شهرستان همدان و یک تیم از شهرستان کبودراهنگ حضور داشتند. در واقع از 9 شهرستان استان همدان تنها 2 شهرستان در این پیکارها تیم‌داری کردند و 7 شهرستان به بهانه ناتوانی مالی اقدام به اعزام تیم نکردند.
حال ناخوش فوتبال پایه همدان به‌ویژه در رده‌های نونهالان و نوجوانان سبب شده تا در چند سال اخیر این استان فاقد نماینده در تیم‌های ملی باشد و گهگاهی شاهد ظهور تک چهره‌های فوتبالی در سطح ملی بود.
باقر جنتی یکی از مربیان موفق رده‌های سنی پایه فوتبال همدان در این‌باره گفت: استان همدان هیچ گاه در سطح تیم‌های ملی درخشش نداشته است و در سال‌های گذشته نیز نفراتی مانند جمشیدیان در رده جوانان، یوسف علیزاده و عسگری در رده نونهالان، سلیمانی در جوانان توانستند در مقطعی جزو نفرات ملی‌پوش باشند.
وی بیان کرد: حضور فوتبالیست‌های همدانی در تیم ملی مستمر نبوده و هر از گاهی شاهد ظهور یک پدیده از استان در سطح ملی بوده‌ایم و بیش از این حق فوتبال استان نبوده است.
جنتی با تأکید بر اینکه باید شرایط لازم برای تجربه‌اندوزی بازیکنان مهیا شود، گفت: اکنون فوتبال پایه در ملایر و تویسرکان به وضعیت تعطیلی رسیده است و با این شرایط اوضاع فوتبال پایه رو به نابودی است.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.