1403-02-201403-02-30bool(false) 1403-02-201403-02-30bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 30 ارديبهشت 1403

کد خبر : 131163

 
اسکان اضطراری ۵۰ نفر در همدان
تاریخ خبر : 1402-01-04
     
 
 
     
متن خبر :مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان گفت: از ۲۴ اسفندماه با شروع طرح امداد و نجات نوروزی تا سوم فروردین ۵۰ نفر در این مدت اسکان اضطراری داده شده‌اند.

علی سنجربگی با اشاره به وضعیت آب و هوایی و بارش برف و باران افزود: در شب گذشته ۳۰ نفر در پایگاه‌های جاده‌ای در محور‌های کبودراهنگ و اسدآباد اسکان اضطراری داشته و از خدمات امدادی جمعیت بهره‌مند شدند.

او گفت: در طرح امداد و نجات نوروزی که از ۲۴ اسفند شروع شده تا امروز صبح در مجموع ۲۵ ماموریت توسط نیرو‌های جمعیت هلال احمر استان همدان انجام شده است و حدود ۱۳۰ نفر امدادرسانی شدند که از این تعداد ۵۰ نفر اسکان اضطراری و ۱۰ مورد انتقال به مراکزی درمانی و مابقی خدمات سرپایی دریافت کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان با بیان اینکه قبل از ۲۸ اسفندماه تصادفی رخ داد که متاسفانه به فوت دو نفر از هموطنان عزیز منجر شد، اما در شب گذشته تصادف منجر به جرح و فوت نداشتیم افزود: جمعیت هلال احمر در تمام پایگاه‌ها و نقاط استان مراکز اسکان اضطراری داشته که یا پایگاه‌های هلال احمر هستند یا با مساجد، حسینیه‌ها، مراکز تربیت بدنی و آموزش و پرورش برای اسکان اضطراری مسافران در صورت نیاز هماهنگ شده است.

سنجربگی تصریح کرد: از زمان آغاز طرح نوروزی تاکنون در پایگاه‌های امدادی، خدمات بشردوستانه مسافران نوروزی و درمانگاه‌های موقت این جمعیت خدمات مختلفی از قبیل درمان سرپایی، انتقال به مراکز درمانی، اسکان اضطراری، فرهنگسازی رفتار‌های ترافیکی با ایجاد پویش بهرفت (بهبود رفتار‌های ترافیکی)، فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی و اقامه نماز جماعت در خیمه‌های نماز، پیشگیری از مخاطرات زیست محیطی به مسافران ارائه شده است.

اوبا بیان اینکه حدود ۱۷۳ نفر از خیمه‌های نماز هلال احمر استفاده کردند گفت: بیش از ۱۱ هزار و ۲۴۳ نفر از خدمات ایستگاه‌های اعضای جوان جمعیت هلال احمر مانند انجام و آموزش کمک‌های اولیه استفاده کردند و ۷۱۹ نفر نیز به پویش بهرفت پیوستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان با بیان اینکه در طرح امداد و نجات نوروزی روزانه ۱۵۰ نیروی امدادگر داوطلب و ۳۵ نفر در ارائه خدمات بشردوستانه فعالیت دارند بنابراین هر روز ۱۸۵ نیروی داوطلب در شهر‌ها مشارکت می‌کنند، افزود: طرح امداد و نجات نوروزی یک مانور آمادگی و بوده وقتی همه کشور تعطیل است امدادگران هلال احمر خدمات نوروزی بشردوستانه به مردم ارائه می‌کنند و آماده هستیم که اگر حادثه‌ای رخ داد آن را پوشش دهیم.

سنجربگی تاکید کرد: به مسافران توصیه می‌کنم موارد ایمنی را رعایت کنند و عجله نداشته باشند و با توجه به هشدار‌های هواشناسی از تردد در مسیر‌های سیلابی خودداری کنند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.